Skip to content

İŞ KAZASI AVUKATI (ÜCRETSİZ DANIŞMA)

is kazası geçirdim şikayetçi olmadım

 

İş kazası avukatı; işçi hakları konusunda uzmanlaşmış avukatlardır. İstanbul iş kazası avukatı olmamıza rağmen Türkiye’nin her yerinde müvekkillerimizin en iyi şekilde hizmet almalarını sağlıyoruz. Bu konuda en çok sorulan soruları bu makalemizde sizin için derledik. Sormak istediğiniz diğer soruları sayfanın en altından büromuza iletebilirsiniz.

İş Kazası Nedir?

İşçinin bir işverene bağlı olarak çalışan işçinin, yaptığı iş esnasında geçirdiği kaza nedeniyle fiziki ya da psikolojik kayıplar yaşamasıdır. İş kazası nedir sorusunun cevabı 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu madde 13 içerisinde tek tek sayılmıştır. Bu haller şu şekilde sıralanabilir:

  • Kazanın iş yeri sınırları içerisinde gerçekleşmesi,
  • İşveren tarafından yürütülmekte olan iş sebebiyle gerçekleşmesi,
  • İşçinin görevli olarak gönderildiği iş yeri dışında bir yerde kaza geçirmesi,
  • Emziren kadın çalışanın çocuğuna süt verme saati içerinde kaza geçirmesi,
  • İşçinin işveren tarafından sağlanan araç hizmeti sırasında kazaya yakalanmasıdır.

Örnekler kanunda sayılanlar ile sınırlı değildir. Bunların dışında işin görülmesi esnasında gerçekleşen merdivenden düşme, trafik kazası geçirme vb. durumlarda bu kapsama girmektedir.

İş Kazası Tutanağı Nasıl Tutulmalıdır?

Kaza meydana geldiğinde ivedilikle tutanak altına alınmalıdır. Kazanın meydana geldiği tarih ve saat, oluş şekli, şahit olan kişilere tutanakta yer verilmelidir. İş kazası tutanağı açılacak maddi ve manevi tazminat davasında önemli rol oynayacaktır. İşverenler tutanakları genelde kendi kusurlarını gizleyecek şekilde düzenlemektedir. Bu nedenle tutanaklarda işçi aleyhine yazılan hususların aksinin ispatı için alanında uzman bir iş kazası avukatı ile çalışılması önemlidir.

İş Kazası Bildirimi Nasıl Yapılır?

İş kazası bildirimi SGK’nın sitesinden elektronik ortamda yapılabilmektedir. Bunun dışında kurumun sitesindeki bildirim formunu doldurarak veya kendiniz hazırlayacağınız bir dilekçe ile de SGK’ya kazayı bildirebilirsiniz.

Kaza kurum tarafından öğrenildikten sonra olayın araştırılması için müfettiş görevlendirilir. Kurum ayrıca işçiye çalışamadığı günler için geçici iş göremezlik ödeneği bağlar ve tedavi masraflarını karşılar. İş kazası avukatının kurum tarafından belirlenen maluliyet oranının doğruluğunun incelenmesi ve gerekirse itirazda bulunması büyük öneme sahiptir. Bu şekilde olası hak kayıplarının önüne geçilebilmektedir. İş kazası avukatı aynı zamanda kazadan sorumlu olan kişilerin cezai ve hukuki sorumluluklarının belirlenmesi konusunda da danışılması gereken ilk kişidir.

İş Kazası Avukatına Göre İş Kazası Bildirim Süresi Ne Kadardır? İş kazası avukatı

İş kazası bildirim süresi kaza tarihinden itibaren 3 iş günüdür. Bu süre içerisinde işveren tarafından SGK’ya başvurularak bildirim yapılmalıdır. Aksi takdirde işçi herhangi bir zaman sınırlamasına tabi olmaksızın kazayı SGK’ya bildirebilir.

İş Kazası Bildirmeme Cezası Ne Kadardır?

Üç günlük süre içerisinde iş kazası bildirmeme cezası oldukça yüksektir. Süresi içerisinde bildirim yapmayan işverenlere 2020 yılı için en az 4688 TL en çok 9376 TL ceza verilmektedir. Ceza miktarı iş yerinin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre değişmektedir.

Bazı durumlarda işverenlerce SGK’ya bildirim yapılmamakta ve olay kapatılmaya çalışılmaktadır. Bu şekilde işçinin kaza nedeniyle maddi ve manevi tazminat davası açması ve kolluğa şikayette bulunması engellenmeye çalışılmaktadır. Böyle bir durum söz konu olduğunda iş kazası avukatının önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. İşveren bildirimi zamanında yapmaz ise bildirim işçi veya iş kazası avukatı tarafından kuruma yapılmalı ve şikayet süresi içerisinde kolluğa iletilmelidir.

İş Kazası Geçiren İşçinin Hakları Nelerdir?

İşçinin tedavi masrafları SGK tarafından karşılanır ve geçici iş göremezlik maaşı bağlanır. İşçi meslekte kazanma gücünü en az yüzde 10 oranında kaybetmişse kendisine sürekli iş göremezlik maaşı ödenecektir. Bunların dışında işçi kendisinin ve yakınlarının uğradığı maddi ve manevi zararların tahsili için işverene karşı dava açabilecektir.

İş Kazası Tazminat Hesaplama Nasıl Yapılır? İş kazası avukatı

İş kazası tazminat hesaplama teknik ve detaylı bir konudur. Maddi tazminat hesaplanırken işçinin kaza olmasa idi elde edebileceği gelir hesaplanarak, uğramış olduğu iş gücü kaybı nedeniyle mevcut durumda elde edeceği gelir arasındaki fark tespit edilir. İş kazalarında tazminat hesaplamasına etki eden en önemli faktörler işçinin ücreti, maluliyet oranı, yaşı ve kusur oranıdır. Bu nedenle alanında uzman bir iş kazası avukatı tarafından işçinin ücret miktarının ispatı ve kusur oranı bakımından gerekli savunmaların yapılması gerekmektedir.

Manevi tazminat hesaplamasında ise uğranılmış olan ruhsal çöküntünün bir nebze giderilmesi amaçlanmaktadır. İşçiler çoğu zaman zorlu ve acılı tedaviler geçirmekte, kendisi ve yakınları psikolojik olarak yıpranmaktadır. Bu nedenle uğranılan elem ve ıstırabın büyüklüğüne göre hakim tarafından takdiri olarak manevi tazminat miktarı belirlenmektedir. Olayın koşullarına göre işçinin yakınları için de manevi tazminat talebinde bulunulması mümkündür.

Sigortasız İşçi İş Kazası Geçirirse Tazminat Alabilir mi? İş kazası avukatı

İşe başlayan işçinin sigortasının başlatılması işverenin yükümlülüğüdür. İşverenin bu yükümlülüğünü ihlal etmiş olması işçinin haklarını alamayacağı anlamına gelmez. Sigortasız işçi veya yakınları hastane polisine kaza geçirdiğini bildirerek şikayetçi olmalı ve doktorundan raporunu iş kazası olarak düzenlemesini istemelidir. Bunlar yapılmamış olsa dahi tespit davası açılarak, kazanın işin görülmesi esnasında gerçekleştiğinin ispatı mümkündür.

İş Kazası Geçirdim Şikayetçi Olmadım Dava Açabilir Miyim?

Yüksek tazminatlar ödeyebileceğini ve hakkında soruşturma başlatılacağını bilen bazı işverenler olayın üstünü örtmeye çalışmaktadır. Bunun için işçiye baskı yaparak şikayetçi olmaktan vazgeçirttikleri sıklıkla görülmektedir. İşveren hakkında şikayette bulunmamanız, uğramış olduğunuz zararların tazmini için dava açabileceğiniz gerçeğini değiştirmez.

İş Kazası İfade Değiştirme Süresi Ne Kadardır?

İşverenler tarafından işçiye bir miktar para vaat ederek ya da baskı yaparak kazanın iş dışında gerçekleştiği yönünde ifade verdirildiği görülmektedir. İşçi bu şekilde ifade vermiş olsa dahi dava açma ve tazminat alma hakkı mevcuttur. Zira iş hukukunda işçi lehine yorum ilkesi mevcuttur ve kazanın başkaca delillerle ispatı mümkündür. Bu nedenle işçinin hastanede veya karakolda verdiği ifadesini değiştirerek, tazminat davasında başka bir ifade vermesi mümkündür. İş kazasında ifade değiştirmek için herhangi bir süre öngörülmemiştir.

İş Kazası Zamanaşımı Süresi Ne Kadardır? İş Kazası Avukatı

İş kazası zamanaşımı kazanın gerçekleştiği tarihten itibaren 10 yıldır. Ancak kazanın aynı zamanda suç teşkil etmesi durumunda, zamanaşımı süresi işlenen suça ilişkin zamanaşımı süresinden az olamaz. İş kazası avukatı tarafından kısmi dava açılması halinde, zamanaşımı süresi dolmadan ıslah yoluna başvurulması gerekmektedir.

İş Kazası Geçirdim Tazminat Alabilir miyim?

Sürekli iş göremezlik geliri için en az %10 iş gücü kaybı aranmakta ise de tazminat davaları bakımından böyle bir şart bulunmamaktadır. Hemen hemen tüm iş kazalarında işçi maddi ve manevi zararlara uğramakta dolaysıyla tazminat davası açmaya hak kazanmaktadır.

İş kazalarına bakan avukatlar, kaza nedeniyle maddi ve manevi tazminat davalarının açılması, takibi ve icra yoluyla tahsili konusunda uzmandır. Kaza sonucu işçinin ölümü halinde yakınları tarafından açılacak destekten yoksun kalma tazminat davası da iş kazası avukatının uzmanlık alanlarından biridir. Bu tür davalar en iyi iş kazası avukatı aracılığıyla takip edilebilir. Zira hukukta belirli bir alanda uzmanlaşma son derece önemlidir.

Besler Hukuk Bürosu olarak uzman avukat kadromuz ile kaza geçiren işçi müvekkillerimize her türlü desteği sağlamaktayız. Uzman iş kazası avukatlarımız tarafından gerekli dava açma işlemleri hızlı ve etkili bir şekilde yerine getirilmektedir. Müvekkillerimizin hak kayıplarının önüne geçerek ve hak ettikleri tazminat tutarlarını almalarına yardımcı olmaktayız.

5 1 oy
İçeriği Oylayın

İlgili Makaleler

Abonelik
Bildir
guest
135 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ömer bektaş
ömer bektaş
8 ay önce

Merhaba:
Fabrikada çalışırken parmağımı prese sıkıştırdım çok şükür ezik dışında bir hadise başıma gelmedi. Hastaneye gittiğimde iş kazası olarak bildirmedim ( patronum bu şekilde söylememi istedi) . Benden rapor param kesildi iş kazası olarak bildirim yapılmadığı içinde sgk bana tam ödeme yapmadı benim maaşım üzerinden 8 bin tl kaybım var bu kaybı nasıl telafi edebilirim?

Makbule yaşa
Makbule yaşa
8 ay önce

Merhaba. 14.06.2023 tarihinde is kazasi gecirdim. Hastane bu baglamda is kazasi tutanagini tuttu. Is verene parca parca verilen toplamda 2.5 aylik raporlarimi zamanninda ilettim. Ancak sgk ya is kazasi bildirimini yapmamislar. Bende rqpor parami alamadim. Ise dondugumde de ben ogun ise gitmiyordum. Is yerimin bir sorumlulugu yoktur gibi bir yazi yazdirip imzalattilar. Bunu hastaneye sundular sanirim. Bu durumda benim rapor param kesilecek ancak işimin devamliligi icinde bu duruma imza atarken itiraz edemedim. Bu durumda tum haklarimi kaybettim mi. Izlemem gereken en dogru yol nedir. Bilgi verebilirseniz cok sevinirim. Tesekkur ederim.

orhan ergün
orhan ergün
1 yıl önce

2017 yılında iş kazası geçirdim elimde %85 mahkeme kararı var ama iş veren diyor ki paranı vermiyorum git istediğin yere şikayet et ben paranı vermiyorum. LTD. A.Ş olduğum için iflas ettim git şikayet et diyor ama aslında firma iflas etmemiş isim değişikliği yaparak çalışmalarına devam ediyor. Bunun için ne yapabilirim nasıl bir yol izlemeliyim

Hakan durak
Hakan durak
2 yıl önce

Slm ben iş kazası geçirdim 3 parmağım koptu orta yüksük ve küçük parmak larim koptu heyete girdim %19 rapor vermiş ben daha fazla bekliyordum ne yapmam gerekiyor itiraz hakkım varmı

Hakan şenel
Hakan şenel
2 yıl önce

2 yıl önce iş kazası geçirdim ve sağ el orta parmak koptu ameliyatla parmak dikildi, 2 ameliyatla düzeltme yapıldı ve platin takıldı, suan tam randıman ile çalışmıyor sgk ya iş gücü kaybı için talepte bulundum ve evrakların işleme girmesini bekliyorum. Tazminat davası açmak istiyorum kazanma oranım nedir, dava açmak istiyorum konu hakkında yardımcı olurmusunuz. Syg.

Serap akkın
Serap akkın
2 yıl önce

30 Ekim 2020 depreminde bim market ye çalışan abim enkaz altında kalarak can verdi.bim kolonlarını kesmediğini inkar ediyor.ay sonu maaşı yatmakta olup 30 unda deprem olmasına rağmen SGK ya Ekim ayı görünmüyor.11.09.1987 doğumlu olup 3 yıldır bim de çalışmaktaydı.10.000 TL bankaya yatırıldı.iş kazası olup maddi ve manevi tazminat açmam gerektiğini düşünüyorum.cenaze masrafı dahi verilmedi.İş mahkemesi ne dava açılacak sanırım dilekçe örneği gibi yardımcı olur musunuz

Muhammed zengin
Muhammed zengin
2 yıl önce

Ben maden ocağında makine ve kamyonlara mazot vermekle mükellefim gece 12 08 vardiyasında çalışırken makina da düştüm yaklaşık yükseklik 2.5 metre sol ayak bilegim 2 yerden çatlak var hem rapor paramı hemde maaşımı alabilir miyim bnm yasal haklarim nelerdir bilgilendirebilir misiniz

Mehmet kücük genc
Mehmet kücük genc
2 yıl önce

30/09/2015 te iş kazası gecirdim. Kaza iş kazası olarak bildirilmiştir. Fakat ben sahsen sgk ye bildirim yapmadım. 21 kere ameliyat oldum busonuctan dolayı ortapetik%48 engelli raporu aldım ve sgk tarafından emekli. oldum.Fakatşikayetci olmadım kaza gecirdigim şirket şu an iflas kurulu tarafından el konulmuş durumdadır yani iflas etmiştir. Fakat bu işleri bir tavuk cifligidir kiraya verilmiştir. İflas kurulunun bilgisi varmı yokmu bilmiyorum. Su an aktif calişmaktadır. Bende bu kiracı olan şirkette calışmaktayım. Dava acabilirmiyim.acabilirsem şayet tarafıma ödeme nasıl olacaktır. Ne kadar tazminat hakkı vardır teşekkür ederim. Ödemeler iflas eden kişiye yapılıyor

Erdal
Erdal
2 yıl önce

İnşaata çalışırken iç iskele tahtadan sırt üstü düştüm omuga kemiklerimde kama ve kırık var 1 hata iş güremez rapuru verdiler ben daha yeni düştüm iş veren ik gün ilgiledi şimdi haber yok ondan şidi madive manevi bir durumum yok 3 küçük çocuklu 5 nufusa bakıyordum doktur bu durumun 5 6 adanda fazla sürebilme ihtimali olduğunu ayrıca bu ağır işaat sekdüründe de bir daha zor çalışabileceğimi süyledi ilerisi için büyük kaygılarım var ve herhagi bir yardımda alamadım birisinden bana bu konuda bir fikir cevap verebilirmisiniz

Mehmetullah beyata
Mehmetullah beyata
3 yıl önce

İnşaatta çalışırken sol omuzuna kalas düsmesi sonrası köprücük kemiğim kırıldı ameliyat oldum.platin takıldı.calisirken sigorta girişim ve iş güvenliği eğitimi almadım hastanede atlı vaka girişi yapildi

Neriman
Neriman
3 yıl önce

Eşim aşın damarı kopması ayak bileği arka kısımdan ameliyat oldu 6 aya yakın rapor aldı is kazası olduğu eşim bugün ise ilk gittiği gündü eşime benim dikkatsizligimden dolayı is kazası oldu üstünede bir kaç ekleme yapmışlar imza artırmışlar eşimin tazminat davası açmaya hakkı varmıdır

Sedat kaya
Sedat kaya
3 yıl önce

İş yerinde buzdan dolayı kayıp düstüm iş veren bana iş kazası olmadıgını söyle herseyi karşılarız dedi daha sonra kolumdan ameliyat oldum platin takıldı.İs veren sonra rapor almamı istedi maliyet olarak masraf oldugunu söyledi 2 ay rapor aldım rapor bittinden sonra işten çıkaracagını söyledi.Ben şimdi tazminat dava açabilir miyim

Erdem lermi
Erdem lermi
3 yıl önce

Merhaba kargo dagitim şirketinde calisiyorum 4 ay őnce trafik kazasi gecirdim şuan raporluyum 1 yili bulur dedi doktor omurgam kirik ve kaburgalarim bianlik dalginlikla micira kaptirdim araci sùratliydim sonucta kargo dagiticisiyim bitirmem laxim suc bende gibi bi algi oldu rapor paramda eksik yatiyor tazminat alabilirmiyim

Turgay Yıldız
Turgay Yıldız
3 yıl önce

Merhaba ben 2yıl önce özel bir şirkette is çıkışı servise yetişebilmek icin kosarcasina is yeri nizamiyesinde sensörlü cam kapıya çarpıp burnumu kırdım. kapi sade camdi herhangi bir uyarı levhası buzlandırma yada nizamiyede ısıklandrma vs de yoktu ve buna benzer durumlarda zaman zaman gerceklesiyordu. Bunun icin sikayetci olabilir miyim?

Yüksel Ünal
Yüksel Ünal
3 yıl önce

Merhaba 3 yıldır bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım 21 şubat günü gece devriye atarken buzlanmadan dolayı düşerek sol ayak bileğimde 3 kırık oluştu şuan hastanedeyim 3 ay çalışamayacağını soyledi doktor bu konuda dava açsam ne kadar zaman surer sonuçlanması ve tel numaramdan ulaşabilirmi bir iş avukatı

Şevket çoşkun
Şevket çoşkun
3 yıl önce

Merhaba 2018 yılında iş kazası geçirdim sağ yüzük parmağım ve orta parmağım ilk Kırım noktasından koptu şikayetçi olup dava açtım 2.5 yıldır dava sürüyor ve karar aşamasında avukatım 25000 maddi çıktı 20000 civarıdır manevi çıkar diyor mart ayında son mahkemede karar verilecek .. size demek istediğim bu miktar kopan parmaklarıma bedelmi veya ne yapmam gerekiyor tekrar sizin gibi iyi bilinçli bir avukatla dava açabilirmiyim vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

Erkan kurt
Erkan kurt
3 yıl önce

Mrb 2 yıl önce iş kazası geçirdim sol el işaret parmağı 1.bogum orta parmak tırnak dibi koptu ve ambute oldu uzuv kaynım var.is yeri hastane masraflarıni karşıla di ve şikayetçi olmamam için bazı vaatlerde bulundu fakat hiç birşey yapmadılar.tekrar doğru ifadeyi verip şikayetçi olabilirmiyim ayrıca 10 yıllık müzisyenim uzuv kaybı dolayısı ile enstrüman calamiyorum bunun içinde manevi tazminat açabilir miyim

Cem aydin
Cem aydin
3 yıl önce

MERHABA BEN CEM AYDIN BEN 28/01/2021 TARİHİNDE İS KAZASI GEÇİRDİM VE ŞUAN 6 GÜN RAPOR VERİLDİ PATRONUN DEDİĞİ KELİME YUKARİ SENİ İSTEN ÇIKARMAMİ İSTİYO DEDİ VE SONRA DEDİKİ CİKARİRSAM 89.MADEDEN CİKARİM DEDİ PEKİ BEN ŞİKAYETÇİ OLMADİM OLURDA ANLASAMASAM GERİ O TUTANAĞI DEGİSTİRE BİLİRİM DEMİ

Ekrem Koçoğlu
Ekrem Koçoğlu
3 yıl önce

Merhaba iş kazası geçirdim ve 5 günlük rapor aldım ve işyeri bunu 3 gün içinde bildirmediği için 10000 bin TL ceza yedi ve benden dilekçe yazıp o gün izinliydim şahven iş kazası olarak bildirilmiştir vs şeyler yazdırdı cezayı sildirmek için bu durumda ben ceza yiyebilirmiyim benden yana bir sıkıntı olurmu?

Hasan
Hasan
3 yıl önce

Merhabalar 2019 yılında iş kazası gecirmiştim hastanede şikayetci olmamıştım ssk %16 maluliyet verdi ve maaşa bağlandım ben şikayetci olmadığım için tazminat hakkımın olmadığını söylemişti iş güvenlik uzmanı ve bana bir kağıt imzalatdı kazanın benim dikkatsizliğim ve iş güvenlik mazemelerimin kullanılmadığına dair onun gibi şeyler biraz internetden araştırma yaptım meğer şikayetci olmasam bile tazminat hakkım vardı ve o hakkıda bu imzayla kaybettimmi yardımcı olurmusunuz bana

Yalçın yılmaz
Yalçın yılmaz
3 yıl önce

Merhabalar 2017 7ayinda maden suyu fabrikasında kostik ve sıcak su ile yandım olay iş kazası olarak kayitlara geçti 18gun yanık unitesinde 2dereceden tedavi gördüm 40gunde evde raporlu kaldım karakoldaki ifademde davacı olmadım işten atilirim diye elimde sadece video kaydı var kazayla ilgili ifademi değiştirme şansım dava açma şansın varki olayla ilgili sahitlerimde var süreç ne kadar sürer cvp verirseniz sevinirim tesekkurler

Dursun Ayvalı
Dursun Ayvalı
3 yıl önce

Merhaba eşim 05.11.2020 tarihinde iş kazası geçirdi üstüne profil demiri düşmüş ihmal ile belinde 3 kemik kırık sol omuz küreği kırık omuriliği zedelenmiş ciğerleri zedelemiş boynundan sol omuz kırağının altına kadar 30 dikiş var sırtında olay adana da oldu ama ankara ‘da yatıyor görünüyor sigorta iş veren mahkemeye verirsen hiç bir şey hak edemezsin dedi profil demirini düşüren çalıcılar ve müteahhit hiç arayıp sormadı bile hastanede iş kazası diye geçti ama hiç bir şekilde ifade alınmadı sizce ne yapmali

Rabia Vural
Rabia Vural
3 yıl önce

Merhaba. Babam 2015 yılında iş kazası geçirdi sol kolu ve sol bacağı kırıldı. Fakat dava açmadı. Herhangi bir kuruma ifade de vermedi. Şuan elinde iş görememezlik raporları hastane raporları var. Üzerinden bu kadar yıl geçti dava açabilir miyiz?

Muhammet cesur
Muhammet cesur
3 yıl önce

Merhaba ben bir catreng firmasında çalışıyorum 2019 yılında mutfak tadilattayken mutfakta kaydım düştüm ve iş kazası tutanağı tutuldu hemen hastanede emar çekildi belfitigi disk kayması dendi ve iğne ilaç kullan ve 15 gün fizik tedavi gördüm ama bel ağrısı geçmedi ve zaman zaman ağrılarım artıyor ve hastanede iğne vurduruyodum rapor alıyorum istirat ediyorum ama fayda göremiyorum şimdi bir hastaneye gittim ve orda gecirdigim iş kazası dosyasını yeniden açtılar ve geçirdiğim iş kazasından kaynaklandığı için şuanda tedaviyi iş kazası üzerinden devam ediliyor 20 gün fizik tedavi gorecegim ve doktor rapor verdi raporda iş kazası yaziyo ve hastane bende iş kazasini nezaman nerde geçirdiğini ve ilk mudahile nerde yapıldı diye çalışmış olduğum şirketten sikayetcimisin diye bir savunma aldı ve SGK dosyaya koyacağız dediler . işyeri nde halen çalışmaktayım ama şuan ücretsiz izinde idim ve hastanede tedaviye başladım ve rapor aldım raporda iş kazası yaziyo buna iş yeri bı sorun çıkarır mı benim için bı yaptırım uyguluya bilirlerdi bu konu hakinda.

Agit Taşdemir
Agit Taşdemir
3 yıl önce

merhaba ben kargoda çalışydm vardiyalı olarak gece 24 .00 sabah 8.00 ben inklap mah.nde otururken servisin oturduğum mah.ye gelmesi gerekirken servisin gelmemesi ve bende onun için başka mahleye gittim ve giderken de 30 dk yol yürüyrm .11 gün önce işe giderken 2 pitbol köpek saldırısına uğradım ve ayağımı kırdım ve şimdi evde yatalak oldm ayağıma basamyrm çok mağdurum . Bunun tazminatı alma şansım varmı ?

Kadir aka
Kadir aka
3 yıl önce

İş kazası geçirdim elim kırıldı bize iş güvenliği eğitimi verilmidi işe girerken dava edebilirmiyim

Batuhan koç
Batuhan koç
3 yıl önce

Merhaba babam iş kazası geçirdi 2019 yilinda sag el baş parmağının üst çizgiden itibaren yok suan. Kayitlara is kazasi olarak geçti patron hic konuyu açmadı kazadan sonra tazminat alma hakkımız var mıdır?

Muttalip
Muttalip
3 yıl önce

Merhaba ben iş yeride iş kazası geçirdim ayak bilegim kırdım 18/12/2020 ifadem ama iş yeri 21/12/2020 girmiş ssk bildirmiş iş yeri 21/12 /2020 yanlış bildirdiği için rapor ücreti alamiyom iş yeri ben değiştirsem ceza alırız diyor bu konuda ne yapmalıyım mağdur durumdayım

Ali akman
Ali akman
3 yıl önce

Merhaba iş kazası geçirdim 5 parmağım kesildi kesilen parmağım devamlı kullandığım parmağım nasıl bir yol izlemem lazım

Yeşim özel
Yeşim özel
3 yıl önce

2013 yılında eşim trafik kazası geçirdi kendi aracıyla işe giderken fakat( servis yok bulunduğu köye herkez kendi aracıyla gidip geliyor fabrikada) hafta tatilinde işe çağırdı gitmek üzere çıktığında oldu kaza tutanaklarda iş kazası olarak geçmedi kendi aracıyla gittiği için ne yapabiliriz düzeltmek için nasıl ispatlarız durumu dava açmak istersek

Halis akay
Halis akay
3 yıl önce

Ben tir soforuyum tek tarafli kaza yaptim omuzum kolum kirildi her iki yerden amaliyat oldum 45 rapor verdiler davaci ola biliriyim tazminat alabirmiyim tsksaygilar

Sedat bakan
Sedat bakan
3 yıl önce

Mrb kolay gelsin 2018 yılında trafik kazasi ve is kazasi geçirdim. Bunla ilgili arabuluculuk avukatı ile anlaşma yaptik. Iste arabulucuk maddesine su ibranameyi koyduk 2018 de xxxx plakalı araçla geçirdiğim trafik kazasindan dolayı araçtan doğacak masraflardan dolayı is veren ve işçi bir birlerini ibra etmişlerdir. Benim merak attigim ben şirket arabasını kullanırken trafik kazasi geçirdim. Bu maddeden dolayı is yerine tazminat davası acabilirmiyim.

Erkan
Erkan
3 yıl önce

Kolay gelsin ben daha önce çalıştığım firmada iş kazası geçirdim sol elimin 5.parmak tırnağın ortasından zedelenme oldu yani sadece küçük bir deri parçası tutuyordu parmağımı kemik vs kırıldı.yalnz aradan 1 yıl geçmesine rağmen parmağımda hissiyatsızlık hiçbir şekilde gitmedi.Şekil bozukluğu da mevcut diğerine göre bi tık daha kısa bununla ilgili dava açmam mümkün müdür yalnız şuan o işyerinde çalışmıyor um kendim istifa etmiştim

Süleyman
Süleyman
3 yıl önce

Merhaba ben asansör ve yürüyen merdiven işi yapıyorum yaklaşık 2 buçuk seneyi geçti bu şirkette çalışıyorum 2019 da bel fıtığı teşhisi konuldu ve fizik tedavi gördüm ancak bel ağrılarım yaptığım işten dolayı arttıkça arttı yaklaşık 4 gün önce yeni bir mr çektirdim ve ilerlemiş olduğu gözlemlendi iş verenin bana sağlığımdan dolayı ofiste iş vermeyi teklif etti ancak ben ofiste ki işlerden anlamadığım için kabul etmedim ve çalışmaya devam ettim yarın iş hastalıkları hastanesinden rapor almaya gideceğim ihtarname çektirirken tazminat alabilirmiyim ve mahkemeye vermeyi düşünüyorum sizce kazanabilirmiyim elimde ki raporlar doğrultusunda

Mesut yontar
Mesut yontar
3 yıl önce

Merhabalar. 2014 yılında iş kazası geçirdim. İki elim soğuk yanığına maruz kaldı (-196)derece soğuk likit.) işe uygun olmayan ucuz ekipmandan dolayı iş kazası olarak kayda geçti ellerimin yanık halinin fotoları telefonumdaki sorundan dolayı silindi, elimde sadece hastaneden verilen iş kazası raporu var bu şekilde dava açılabilir mi ilginize teşekkürler

Mesut cengiz
Mesut cengiz
3 yıl önce

2017 yılında iş kazası geçirdim %4 raporu verdiler 2018 şubat ayında daha açtım 15 01 1990 doğumluyum nekadar tazminat alırım 4.5 ay istiratlı kaldım…

Ömer ali
Ömer ali
3 yıl önce

Ben 1 günlük zeytin yağı fabrikasında calisnim.ve o gün işyerinde sıkma bolumunde çalışırken sıkmalar üzerimde devrildi. 06.12.2020( pazar günü)tarihinde . sigortami pazartesi günü pazar günü yani geçmişe dönük yapmislar.işveren bana çalışırken olmadı diye söylersin dedi.Sağ bacağımda kaval kemiği kırıldı. Çivi takılıp ameliayat oldum. Hastane tutanakalrina iş kazasi diye girildi.4 gün sonra taburcu oldum.1.5 aylık rapor var elimde . Raporu işverene verdim. Şimdi ben ne yapmam gerekiyor

Ömer ali
Ömer ali
3 yıl önce

Ben 1 günlük zeytin yağı fabrikasında calisnim.ve o gün işyerinde sıkma bolumunde çalışırken sıkmalar üzerimde devrildi. İşveren bana çalışırken olmadı diye söylersin dedi.Sağ bacağımda kaval kemiği kırıldı. Çivi takılıp ameliayat oldum. Hastane tutanakalrina iş kazasi diye girildi.4 gün sonra taburcu oldum.1
5 aylık rapor var elimde . Raporu işyerine verdim. Şimdi ben ne yapmam gerekiyor.

tacettin sarcan
tacettin sarcan
3 yıl önce

slm 16.11.2020 tarihinde iş kazı sonucu belimde lamber vebtebra kemik kırıgı oldu. hastaneye gidip iş kazası raporu aldım. bu aldgım 3. rapor dur. 1. rapor 10 gunlük. 2. raporum 14 günlük. ve 3 . raporum da 14 günlük. daha raporum devam ediyor. belimden dolayı eskisi gibi hareket edemiyorum eyilip kalkamıyorum. hastanede bu sana verebillecegimiz son rapordur bundan sonra rapor veremeyiz sana istrsen agır ve tehlikeli işlerde çalıstırılamaz raporu verecez. belimde güç kaybı oldugunun farkındayım. iş kazsı raporlarım elimde toplamda 38 gün raporum var. çalıştıgım iş yerine tazminat davası acarsam kazanırmıyım . dava acarsam beni işimden atarlarmı. çok kararsız kaldım beni aydınlatırmısınız. yada bilmedigim başka bi hakkım var mı.

Nilgün muratoglu
Nilgün muratoglu
3 yıl önce

Ben Sigortasız çaliştirildigim bir işyerinde sağ el orta. Parmağımda trndon kopuklari ve sinir kesisiyle birlikte d 3 kırığı denen bir eklem kırığı var parmağımı hissetmiyorum ve sağ el orta parmağımı diyerleri gibi kiramiyorum ve birşey tutamıyorum dava açmaya hazırlanıyorum sizce ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz SGK işyerine gidip kaza raporumu tuttu

Erdi kurtcu
Erdi kurtcu
3 yıl önce

Merhaba iş yerinde 3 ay önce bacağıma kızgın yağ döküldü baldırımda 2 . Derece yanık oluştu iş verenim iş kazası raporu tutmadı acı içinde hastahaneye gittim ordada soran olmadı iş kazası raporu tutulmadı 60 gün üstü rapor kullandım acılı bi süreç oldu haklarım nelerdir acaba

Ferhat songur
Ferhat songur
3 yıl önce

Selam hocam ben 1 yıl önce iş kazası geçirdim cam sektöründe sol baş parmağım kesildi parmağın sol uc tarafını hissetmiyorum sinir kopması olmuş ve doku kaybı var eskisi gibi kullanamıyorum parmağımı, ifadede benden kaynaklı oldu dedim şikayetçi değilim dedim işimden olurum bu parmaklada iş yapamam ve korktuğum için böyle ifade verdim, ifademi tekrar değiştirebilirmiyim,bana yardımcı olacak bir avukat hakkımı savunacak birini nasıl bulabilirim bana yardımcı olsanız.

Ayşe Cömert
Ayşe Cömert
3 yıl önce

Merhabalar ben 07.11.1997 de özel bir şirketin yasal olmayan işçi servisinde bir kaza geçirdim ve sağ yüzük parmağımı kaybettim. Herhangi bir dava açılmadı ama sürekli iş görememezlik parası alıyorum şuan aldığım aylık para 240 tl Tekrar maluliyet oranının tespit edilmesini isteyebilir miyim? Nereye başvurmam gerekiyor? Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Serdar
Serdar
3 yıl önce

Merhaba ben iş kazası geçirdim 10ay oldu sigorta yapmamışlar vücudum %45 yandım 3derece şikayet ci olmadım bir hakim varmı acama ifademide 3aysonraverim

Sezayi
Sezayi
3 yıl önce

12.02.2012 iş kazası sonucu delici ve kesici yaralanma maruz kaldık sağ bacağım sinirler kopuk toplar damar cerrahi işlem gördü araştırma hastanesi doktoru düzelmez diyor ihmaller sonucu budurumda kaldığımı söylüyor bana %24 iş görememezlik veriyor ihtiraz sonucu sağlık kurul %27.2 veriyo engelli raporum %54 adlı tıp %19 veriyor neticede bizler hep mağdur oluyoruz sizden işteyim 13yıl hesaplamada nekar bir tazminat alırım ayrıca 14yıl firmada çalışmışlığımvar kusurum olmamasına ramen kusuru %35 bana %65 karşı tarafa verdiler selamlar

Emrah gltp
Emrah gltp
3 yıl önce

Merhaba, çalıştığım şirkette is kazası oldu ve bir arkadaşımız hayatını kaybetti. Bununla alakalı mahkeme açıldı ve şirket benim sorumlu müdür olduğumu gösterir imzam olmayan SSK bildirgesini delil göstermiş. İse girerken müdür sensin denmedi bana. Yazılı bir gorenlendirmem ve iş sözleşmem de yok. Yani Tc kimlik numaramı bilen herhangi bir şirket beni biryerde sorumlu gösterip kaza olduğunda benim üzerime suç yıkabilir mi.

Melike er
Melike er
3 yıl önce

Merhaba ,
Babam tır şoförü idi . Yanlış yere park etmiş. Park ettiği yere uyarı levhası koymadığı için yüzde elli suçlu bulundu . Çalışma saatleri içinde , yaya iken bu park ettiği yerde arkadan başka arabanın çarpması ile vefat etti . Olay trafik kazası olarak rapor edildi . İş yerinden iş kazası yazısı aldım , ama şikayetçi olmadım . Bildirim yapılmadı diye biliyorum . Ben ölüm geliri başlatabilmek için yazı aldım ama o da yapılmadı henüz , 4 ay oldu . İş güvenliği eğitimi var mı bilmiyorum, ama iş güvenliği ekipmanları eksikti sonradan tamamlatıldı. Araç satıldığı söylendi. Ayrıca tırın arkasında bulunması gereken stoper de yoktu. 3 kardeşiz , 25 yaş bekar kadın, 22 yal bekar erkek, 8 yaş kız. Erkek kardeşim sezonluk çalışıyor, ben ve annem çalışmıyoruz. Mağduriyet yaşıyoruz. 3 . Kişi sebep olduğu için tazminat alamayacağımız söylendi Haklarımı bilmiyorum

Aysun deniz
Aysun deniz
3 yıl önce

Merhabalar ben iş yerinde kaza geçirdim iş kazası olarak belirtmedim hastaneye korku panik içindeydim ve is yerin de baskısı direk tabi açık olarak değil tabi üstü kapalı olarak ve ameliyat oldum malesef ve çok kötü günler geçirdim tedavilerim zordu ve 7 ay sürdü hem maddi ve manevi işverenden hiç bir zaman yardım almadım hep işe alınacağım vadettiler biraz toparlayınca çalışma hayatima geri dönmek istedim ama bu sefer beni alamayacaklarını söylediler bu durumda ne yapabilirim dava acarsam ben ceza alırmıyım is kazasini bildirirsem rica etsem yardımcı olabilirmisini

GÖKÇEN GÜNGÖR
GÖKÇEN GÜNGÖR
3 yıl önce

İş kazası geçirdim iş yerinden normal mesaim bitmişti fazla mesai yapmaktaydım iki parmağım uzuv kaybı oldu yerine dikilmedi kaza tarihi 28/08/2020 halen raporluyum iş veren bana her hangi bir yardımdan bulunmadı bende emniyetten iş kazası tutanağı yazdırdım şikayetçi oldum bana yardımcı olurmusunuz veya bu davama bakarmısınız

İbrahim demir
İbrahim demir
3 yıl önce

merhaba 2014 ağustos 25 inde iş kazası geçirdim. bileğimde, dirseğimde ve belimde kırıklar oldu. 4. 5 ay hastahane ve evden çıkamadım polisler ifademi aldılar olayı anlattım. 6 ay kadar tedavim devam etti. kırıklar kaynadı işe başladım tekrar. bu sebepten çok irdelemedim. lakin bileğim de eskisi gibi düzen tutmadı. gecen sene sgk ya gidip heyet e girmek istediğimi belirttim. görevli iş kazası gözükmediğini söyledi, bende cbsavcılığından evrakları talep ettim ve aldım. olay taksirle yaralama olarak kayda alınmış. maktul ve mağdur olarak ben gözüküyorum. bu konuda birşey yapabilir iyim

Özcan konukcu
Özcan konukcu
3 yıl önce

2017 yılında iskazasi geçirdim insata bolkon korkulu yaparken yüksek gerilime kapıldım iki kolum bir ayagim kesildi hastanede şikayetçi olmadim çıkınca oldum savcı itiraz dilekçesini kabul etmedi bilinci yerdeymis dedi iki sefer itiraz etik ama kabul etmedi sonra bizde tazminat davası açtı k ama iki yıl oldu daha bı sonuca varmadi ne yapa bilirim bana bı yardimci olun yaşım da 30 evliyim iki cocum var sizce tazminat ala bilirmiyim nasıl bı yol izlemeliyim bana nolur bı yol gösterin iş goremezlik raporum 93

Fikret
Fikret
3 yıl önce

Merhaba
istanbulda ikamet etmekteyim 2020 eylül ayında iş için il dışı müşteri ziyaretimde müşteri olarak gitmiş olduğum ünlü bir restoranda restorant işçisisin kaza ile kesinlikle iki kimyasal maddeyi birbirine koymaması gerekir iken dalginlik ile koymasi sonucu iki maddenin bu neden ile bir bomba etkisiyle patlaması nedeni ile gözümde geçici hasar oluştu ve ayrıca kimyasal patlama nedeni ile sol omuzumdan dirseğime kadar geçici kimyasal yanık oluştu hastahaneye gittiğimizde doktor ve polisler bana iş kazası adli raporu tuttular firmaya dava açmadım şikayet etmedim 4 gunluk rapor aldım ve firma benim ile iletişime geçti ben o gün patlama nedeni ile yapmam gereken islerimi yapamadım ve satış kaybettim ayrıca 4 gunluk satis kaybimda mevcut bu firma ile hukuki yönden bir işlem başlatmadan ne kadar tazmiat talebinde bulunabilirim ve ben isim gereği yapmış olduğum satış üzerinden prim kazanıyorum lutfen konu hakkında bilgi vermenizi rica ederim

Taner karagöl
Taner karagöl
3 yıl önce

s.aleyküm 30 yaşındayım evli ve 2 çocuk sahibiyim 8 ay önce iş kazası geçirdim iş makinası oparatörüyüm sol gözümü kaybettim tamamen görmüyor ve küçülmede başladı gözüm kapalı bir şekilde .şirket 300 bin lira vereceklerini söyledi ama önce vekalet istiyorlar benden işyerinin kaza sigortası varmış ordan para alabilmek için.ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Nesim Ateş
Mehmet Nesim Ateş
3 yıl önce

Mrba ben ben 17 yaşndayken 8 yıl önce bi iş kazası geçirdim yüzde 96 felç oldum şmdi şikayetçi olup tazminatımı alabiliyormuym çünkü ozamn şikayetçi olursan yaşın küçük olduğu için annende hapse girer dediler büyle bişey mümkünmü?? Ve bide davacı olursam tazminat alabiliyormuym ve alsam nekadar alırım??

Ömer Faruk Balcıoğlu
Ömer Faruk Balcıoğlu
3 yıl önce

Selamın aleyküm avukat bey evimizin 3. Katını yaptırıyorduk. Bir pazar günü işçiler geldi. Baban evde de değil. Gelen işçi her zaman gelenler farklı işçilerdir. Evimizin önünden elektrik telleri geçiyor . Evle teller arası 2 ya da 3 metre var. İşçiler demirleri evin arkası yerine ön taraftan geçiriyor ve elektrik çarpıyor iki kişiye. Mütait işçilerin sigortasını yapmamış. Biz aynı gün yaptırıyoruz. Sgk şimdi dava bizim bir suçumuz yok ne yapabiliriz

sait uyumlu
sait uyumlu
3 yıl önce

Merhabalar koly gelsin babam calışmakta olduğu hotelde şöfürlük yapmaktadır yaklaşık 1 senedir , ama inşaat halinde iken hotel babamı calıştırmışlar , ve 01.06.2020 tarihinde seyyar merdivenden düşüp 03.06.2020 tarıhınde hayatını kaybetti. Kamera Kayıtları Mevcuttur. Hiçbir Delil Eksikliği yoktur.Kısaca Asli işi olmayan bir iş yaptırıldıgı için hayatını kaybetmekdedir. 16/03/2020 tarihindede sigorta iptal edilmiş. Yani kaza tarihinde sigortasızdı babam.Öncesinde Sofor meslek kodunda Sigortası mevcuttur. Ve kaza günü olaydan 15 dk sonra beden işcişi olarak ssk giriş yapılmış.Babamın SSK prim doldugundan dolayı tam bu sene sonunda emeklı olucaktı , bu sebepden dolayı annem otomatik emekli oldu.
Babam 1968 Dogumlu
Annem 1972 Dogumlu
Oğlu 1994 Doğumlu [ Bekar ]
Kızı 1996 Dogumlu [ Evli ]
Bu bilgiler karşılıgında Maddi ve Manevi Tazmınat hakkı ne kadar olmalıdır.

Ahmet dönmez
Ahmet dönmez
3 yıl önce

İyi gunler su tesısatcsym 12 yasında Bi cocuk babası yanıma snin yptğn işi oğrensn gorsn dye gonderdi cocuk bisikletle bnm ynmdyken dustu hastaneye gotrduk ayak başparmakta catlak cktı cocğn babası sikayetci olmucak jandarmaya ifade vermeye gitmedik adli rapor yazdı doktor

Sinem Tığ
Sinem Tığ
3 yıl önce

Merhaba ben 02.07.2020 tarihinde iş kazası gecirdim küçük parmağım parçalı kopuktu diktiler şuan fizik tedavi görüyorum ama son seanslar olmasına rağmen üst eklem yeri geriye oynamıyor ve çekiç parmak şeklini aldı birde tırnak kısmını üst tarafını hiç hissetmiyorum iş kazasında şikayetçi olmadım fakat psikolojik olarak hiç iyi değilim sürekli rüyalarıma giriyor patronlar 5 bin lira verdi şikayetçi olma dediler ben istifa etmek istiyorum 4 yıllık işçiyim kıdem tazminatımi almak istiyorum mümkünmudur

Uğur yılmaz
Uğur yılmaz
3 yıl önce

Merhabalar ben 11-07-2020 tarihinde işyerinde makinanın motor kısmına parmağımı kaptırdım sol işaret parmağım 2 bogumdan koptu ve ameliyatla alındı parmağın yarısı yok yani ne kadar bir tazminat alabilirim ve bu iş kazalarında kaçtane tazminat var olayı iş kazası ve iş verenle onaylandı vaatler verdiler ama yapmadılar hastane masraflarımı kendim karşıladım

Osman öztürk
Osman öztürk
3 yıl önce

2016 yilinda is kazasi gecirdim sol orta parmagim neredeyse kopmak uzereydi 2018 yilina kadar 5 ameliyat gecirsim ama duzelmedi.ve diger parmaklarimda bu esnada eklem bozukluklari olustu.isgucu kaybi icin sgk basvurdum ve bana surekli olarak işgucu kaybindan dolayi maaş baglandi.halen ayni isyerinde calismaktayim
Ben ne gibi dava acabilirim kazanma olasılıgım nedir

Zakir yalanız
Zakir yalanız
3 yıl önce

S a benim abim 2019 3.ayda iş yerinde kalpkirizinden rahmetli oldu otopside kanında 1.50 promil alkol çıktı dediler hiç alkol kullanmayan biri idi dava sürüyor fakat fazla umutlu değiliz dedektif araştırması yapıla bilirmi dışardan bilgi alabilirmiyim

Huseyin Karagoz
Huseyin Karagoz
3 yıl önce

Iyi gunler.Ben iş kazası geçirdim parmagim koptu.Ve çalıştığım yer ile anlasip avukat araciligla dava açıp kapaticaktim Ve iş yerim bütün masrafları karşılayacağını soyledi.Ve ben davamı avukatim araciligla açtım.İs yerim bana belirli bir kaç takım sözler karşılığında davamdan feragat etmemi söyledi.Bende avukatima davadan feragat edelim dedim.Ama avukatim beni dinlemeyip davadan feragat etmedi.Bende isimden olmiyim diye kendim sözlü olarak dilekçe verdim.Dilekcemde;Davalı tarafla anlaştığımdan dolayı davadan feragat ediyorum.” yazdim.Sonradan iş yerim bana vermiş olduğu sözleri yerine getirmedi avukatımın bütün masraflarını karsilayagiz dediler ve karşılamadılar şuan avukatim bana mahkeme açtı iş yerim beni en zor işlere veriyor zam yapmıyor hesabıma para yatırıp benden o parayı geri aldılar.Ben ne yapicam lütfen bana yardım edermisiniz.Hem parmağından oldum hem mağdur oldum.

Sibel bozaci
Sibel bozaci
3 yıl önce

Merhaba ben 13yil oldu iş kazasi gecirdim ama hastanede çalışırken kolumu silindirli ütüye kaptirdim kolumda büyük hasar var yani ezildi bilegim kirildi yandi baş parmagim ve arasina dikiş atıldı şimdi dava acsam kazanirmiyim acaba lütfen yardim edin

Tuğba Arslan
Tuğba Arslan
3 yıl önce

Eşim 19.04.2019tarihinde yüksek gerilime kapıldı.eşim 11yıllık TEDAŞ çalışanıydı ancak izin gününde ek iş olarak taşeron bi firmanın yetkilisi aracılığı ile başka bir şirketin elektrik arızasını yapmaya gittiğinde yüksek gerilim direğinde akıma kapıldı ve 10 günün sonunda vefat etti.şu an iki çocugumla bu mücadelenin içindeyim SGK iş kazası değildir diye rapor verdi.şu an hem aracı taşeron şirkete hem arızası olan şirkete dava açtık hem de SGK ya itiraz davası açtık .ancak bu süreçte eşimin durumuna benzer emsal kararlar varmı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

Özcan aydın
Özcan aydın
3 yıl önce

Merhaba. Ben 25 12 2019 yılında yüksekten düşme sebebi nedeniyle her iki ayak topuklarım kırıldı bide beyin kanaması geçirdim. Her iki ayak topuğumda ameliyat oldum ve her iki topuğumda platin takıldı neredeyse 6 ay oldu hala yürüyemiyorum en son kontrole gittiğim ortapedi doktoruma bana elimizde gelen bir şey yok ameliyatın başarılı geçti artık bize gelmene gerek yok dedi. Sayın avukat bey sizden ricam acaba malulen emekli olma ihtimalim var mı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Kubilay Gülyiyen
Kubilay Gülyiyen
3 yıl önce

Merhaba ben 2015 yılında işyeri servisinde işe giderken servis kaza yaptı bacağımda platin var ve % 20 engelli raporum var 1 ay önce işten çıkartıldım. 2 sorum olacak
1 iş yerine tazminat davası açsam kazanırmıyım
2 %20 engelli raporu ile sürekli işgörmezlik maaşı alabilirmiyim

Hüseyin tokmak
Hüseyin tokmak
4 yıl önce

05 18 2018de bir iş kazası geçirdim sol 2 3 ve4 parmaklarım 1 bogumdan koptu şikayetçi olmadım ama şimdi olmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

Kerem şaşmaz
Kerem şaşmaz
4 yıl önce

Merhaba ben Kerem Şaşmaz ben Rusya Rönesans formasında calisiyordum düşmeden dolayı belfitigi olmak zorunda kaldım ve bana iş bitimi verdiler ve rapor aldığım günleri odemiyirlar şu an hala raporluyum ve maddi durumdan beni zor durumda biraktilar

Popüler Konular