0216 387 0 388

AVUKATA SOR – HUKUKİ DANIŞMA

Avukata Sor
Avukata sor sayfamızda her türlü sorularınız online avukatlarımız tarafından cevaplandırılmaktadır. Sitemizde sanal avukat soru sorma hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Avukata soru sormak için sayfanın en altındaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Hukuk büromuza sormuş olduğunuz sorunun öncelikle kategorisi belirlenerek, alanında uzman avukatımıza yönlendirilecektir. Örneğin iş hukuku avukatı boşanma avukatı veya gayrimenkul avukatı soru sor birimimize aktarılacaktır. Danışman avukatlarımız tarafından sorularınız detaylı şekilde incelenerek, en kısa sürede cevaplandırılacaktır. Hukuk büromuz tarafından verilmiş olan cevabı yine bu sayfaya girerek görebilirsiniz. Başkaca sorularınız olması halinde tekrar sorularınızı iletebilirsiniz. Avukata sıkça sorulan sorulara aşağıda başlıklar halinde yer verilmiştir.

Dava Nasıl Açılır?

Dava açabilmek için öncelikle bir dava dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Dava dilekçesinde bulunması gereken unsurlar; davayı hangi mahkemede açacağınız, davanın tarafları ve adresleri, hukuki uyuşmazlığa dair açıklamalar ve talep edilen hususlardır. Bu nitelikleri barındıran dava dilekçesi hazırlandıktan sonra mahkemeye giderek harç ve masrafları ödedikten sonra davanızı açabilirsiniz.

Hukuki Danışma Ne Demektir?

Hukuki danışma; hukuki sorununuzla ilgili bilgileri ve elinizdeki delilleri detaylı bir şekilde avukatınıza açıkladığınız ve avukatınız tarafından başvurabileceğiniz hukuki yolların ihtimalleri ile birlikte size anlatıldığı mesleki bir süreçtir. Bu sayfamızda sorularınıza en temel haliyle cevap vermemiz hukuki danışma kapsamında değildir. Hukuki uyuşmazlıklarınızı daha etkin ve verimli bir şekilde çözebilmek için ücretsiz avukat danışma sitelerine değil, bir avukatlık bürosuna giderek elinizdeki delilleri gösterdikten sonra hukuki danışma almanız yararınıza olacaktır.

Sanal Avukat Soru Sorma Nedir?

Avukata sormadan yapılan hukuki işlemlerde önemli hak kayıpları doğabilmektedir. Sorularınızı uyuşmazlık ortaya çıkmadan önce sormanız halinde, dava aşamasına geçmeden çözmek mümkün olabilecektir. Yargıya intikal etmesi durumunda ise önceden hukuk soru sor desteği alındığı için daha etkin ve verimli savunmalar yapılması mümkün olacaktır. Ayrıca iddialarınızı ispatlamanız kolaylaşacak, davanın lehinize sonuçlanması ihtimali artacaktır. Bu şekilde avukata sor online işlemine sanal avukat soru sorma denilmektedir. Hukuk büromuz İstanbul merkezli olmasına rağmen Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Bu nedenle İstanbul dışındaki şehirlerde yaşıyor olsanız dahi sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Davalar Ne Kadar Sürer?

Davaların ne kadar süreceği mahkemenin iş yoğunluğuna, davanın türüne ve toplanması gerekli olan delillere göre değişmektedir. Bu nedenle kesin bir şey söylemek mümkün olmamakla birlikte türlerine göre davaların ne kadar süreceğini bu konudaki makalemizden inceleyebilirsiniz: İstinaf mahkemesi ne kadar sürer

Ücretsiz Avukata Sor Hizmetinden Yararlanabilir Miyim?

Avukata sor sayfamızdan sunmuş olduğumuz hizmetler hukuki danışma kapsamında olmadığından ücret alınmamaktadır. Ücretsiz avukata soru sor hizmetimizden serbestçe faydalanabilirsiniz. Her türlü hizmetlerin sanal aleme kaydığı bir çağda, avukata ücretsiz soru sorma imkanının halkımıza sağlanması gerektiği kanaatindeyiz.

Avukat Tutmak Zorunlu Mu?

Davanızı kural olarak avukatla takip etmeniz zorunlu değildir. Ancak genellikle sonucu pek iyi olmamaktadır. Usul kurallarına uymadığı, süreleri kaçırdığı ya da iddialarını gerektiği gibi ileri süremediği için haklı davası reddedilen bir çok kişi bulunmaktadır. Bu nedenle avukatsız dava açmanızı tavsiye etmeyiz.

Avukata Sor Whatsapp Aracılığıyla Mümkün Mü?

Whatsapptan avukata soru sorulduğunda aynı soruların tekrar tekrar sorulduğunu gözlemlemekteyiz. Ücretsiz avukata sor sayfamızda ise daha önce sorulan soruları inceleyerek hızlı bir şekilde cevaba ulaşmanız mümkündür. Avukata soru sor whatsapp sayfaları gizlilik nedeniyle tercih edilse de isminizin görünmesinden endişe ediyorsanız rumuz kullanmanız da mümkündür. Avukata sor whatsapp sayfaları ile sanal avukat soru sorma sayfaları arasında gizlilik bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır. Tarafımıza ilettiğiniz her türlü bilgi, sır saklama yükümlülüğümüz çerçevesinde korunacak ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır. İsminiz ve sormuş olduğunuz soru haricindeki hiçbir bilgi sitemizde yayınlanmayacaktır.

Avukat Vekaletnamesi Nasıl Çıkarılır?

Avukatınız tarafından size verilen kimlik ve adres bilgileri ile birlikte herhangi bir notere giderek vekaletname çıkarabilirsiniz. Miras, nüfus, boşanma gibi davalarda özel yetkiler arandığından bunları vekaletnamenize ekletmeyi unutmayın.

Avukata Sor İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Sormuş olduğunuz sorularda açık ve net olmanız, olayla doğrudan ilgisi bulunmayan konulara girmemeniz daha verimli olacaktır. Bu şekilde sorularınıza çözümler üretmemiz daha kolay olacaktır. Konudan sapmamanız kaydıyla her türlü detaya yer verebilirsiniz. İletinizi göndermeden önce lütfen son bir kez okuyup, eksik bilgi olup olmadığını teyit edin. Öğrenmek istediğiniz bilgiyi açık bir şekilde sorduğunuzdan emin olun. Yalnızca konudan bahsetmeniz yeterli olmayacaktır.

Avukata Sorulacak Sorular Nelerdir?

Dava açmak için bir avukatla görüşmeye gittiğinizde dava sürecinde sizin yapmanız gerekenleri, hangi delilleri avukata vermeniz gerektiğini, vekalet ücretinin miktarını ve nasıl ödeneceğini, yargılama giderleri ve harçların tutarını, davanın başarı şansını ve benzeri aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Bana Karşı Dava Açıldığını Nasıl Öğrenebilirim?

E-devlette tarafı olduğunuz bütün davalar görülmektedir. Hakkınızda hangi mahkemede dava açıldığını E-devletten öğrenebilir ya da tarafınıza tebligat gelmesini bekleyebilirsiniz.

Avukat Ücreti Ne Kadardır?

Avukatlık ücretinin alt sınırı her yıl düzenlenen avukatlık asgari ücret tarifesi ile belirlenmektedir. Bu tutarın üstünde olan herhangi bir miktar üzerinden yapılan anlaşma geçerlidir. Ortalama avukatlık ücretleri ve avukat maaşı hakkında detaylı bilgi için bu konudaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Davamın Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Tarafı olduğunuz dava dosyalarını ve dosya içerisindeki bütün evrakları vatandas.uyap.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki avukata sor formunu doldurarak sormak istediğiniz her türlü soruyu avukatlarımıza iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2.922 Soru

 • Hanımım 26 Ekim 2020 20:30

  Merhaba, ananem vefat etmeden önce kendisine ait olan tapuyu annem ve teyzem adına geçirdi. Ananemin 2 oğlu ananem yasarken vefat etmisti. Ananem vefat ettikten sonra da dayımın çocukları annem ve teyzeme dava açtı. Dava sonuçlandı, hisseler paylastirilacak. Annem ve teyzemin payı ile dayı çocuklarının payı aynı mı olur? Taşınmaz 8 hisseye bölünmüş olup, paylar konusunda bilgi alabilir miyim sizden

  • Besler Hukuk 28 Ekim 2020 14:13

   Dayı çocukları dayınıza düşen 1/3 hisseyi paylaşırlar.

 • Zeynel 26 Ekim 2020 20:27

  Kişisel kullanım için aldığım 10 karton kaçak sigara için karakolda ifademi alıp sigaraları aldılar hiç sabikam yok mahkeme lik olurmuyum…

  • Besler Hukuk 28 Ekim 2020 14:12

   Olursunuz.

 • Mertcan yıldırım 26 Ekim 2020 19:54

  Merhaba kolay gelsin babam 2005 senesinde vefat etti babamın babasının köydeki olan arsası babam öldüğü için bize geçti ve kardeşlerinin zaten hakki var ben 18 yaşımdan küçükken abim ve annem kendi hissesini verirken benim haberim yokken benim hissemide vermişler ben dava acsam hissemi yeniden alabilirmiyim ?

  • Besler Hukuk 28 Ekim 2020 14:11

   Sizin velayet annenizde olduğu zaman içerisinde sizin adınıza devir yapabilir. Yapacak bir şey yok.

 • Adem Göksu 26 Ekim 2020 18:39

  Öz Kızına şiddet uygulayan bir aile ölümüne döven kemerla yumruk atarak döven bi baba ve birisine söylerse ölümle tehdit edilmiş bi kız korkudan kimseye bişey diyemiyor elimde 12 dakikalık itiraf konuşması var ama bi işe yaramayacağını biliyorum morluklar vardı ama krem ile azaldı artık belli olmuyor elimdeki tek kanıt o konuşma kaydı Kızı hiçbiyere göndermiyorlar bakkala bile zar zor ben onun yerine bu konuşmaları gösterip uzaklaştrma ya da suç duyurusunda bulunabilir miyim ?

  • Besler Hukuk 28 Ekim 2020 14:09

   Evet elinizdeki delillerle birlikte olayı anlatır bir dilekçe yazın ve savcılığa verin.

 • Gürsel Öztürk 26 Ekim 2020 18:38

  Merhaba babamın tek katlı müstakil evi vardı ben evlendim ev almak istedim hepsini peşin istedikleri için alamadık babamda gel evin üstüne kat at senin olsun onun üstüne de ankaz bir kat at yarın kardeşlerin sana birşey diyemedim satın almış gibi olursun dedi yaptım babam toprak tan hisse tapusu verdi adıma ve birden sonra rahmetli oldu kardeşlerim hiç bir zaman kabullenmediler bu duruma babam öleli 21 sene oldu kardesler paylaşmak istiyorlar beş kardeş bir anne 6 hisseye bölüp paylaşmak istiyorlar burda ben ne hak talep edebilirim elimdeki hisse yapısıyla yada eşit şartlarda mi paylasicagiz yaptığım daire hem kendinin hemde uskata yaptığım ankaz inşaat masrafı boş muydu bana çizmek gereken yolu anlatırsanız cok yardımcı olursanız

  • Besler Hukuk 28 Ekim 2020 14:04

   Sizin hissenizi de paylaşmak istiyorlarsa tapu iptal davası açmaları gerekir. Ayrıca 6 eşit hisse olmaz anne 1/4’ünü alır.

 • Eziz 26 Ekim 2020 18:12

  Merhaba, ben internetten dolandirildim ve uzerine tehdit edildim ne yapmaliyim?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 18:18

   Suç duyurusunda bulunmalısınız.

 • Ümit deniz kaplan 26 Ekim 2020 17:55

  Merhabalar . benim 4 adet icra dosyam mevcut bunlardan bir tanesi 5200 tl civarında turkcell superonline bir tanesi 1400 tl tt mobil bir tanesi milenicom 1400 tl civarında toplamda 10 bin tl civarında . bi sağlık sorunu nedeniyle 1 yıl kadar çalışamadım iş sorunum vs oldu ve borçları ödeyemedim . haliyle icralık oldum . şimdi merak ettiğim arayıp duruyorlar ve tehdit eder gibi ev haczi yapacaklarını vs söylüyorlar tebliğ etmedim hiç bir şeyi .ödemek istiyorum fakat şuan maaşlı çalışanım maaşım mevcut iken ev haczi getirebilirler mi böyle bir hakka sahipler mi ? Öncelikli maaş a haciz işlemi konması gerekmiyor mu ? Değil ise nasıl bir itiraz ile maaşımdan kesilmesi için anlaşma yapabilirim 4 de 1 i kadar . şuan dosyalardan bir tanesi maasımdan kesiliyor son taksidi kesildi fakat turkcell bir tefeci gibi sürekli taciz aramalarına tehditlere devam ediyor yok mudur bir yolu .

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 18:18

   Eve hacze gelebilirler ancak zorunlu yaşam eşyalarını haczedemezler.

 • Yüsra Çakır 26 Ekim 2020 17:33

  Geçen yıl üniversite kaydımı dondurdum, bu yıl tekrar tercih yapıp farklı bir bölüme geçtim. Kyk bursu alıyordum fakat nakil istedikten sonra bursumun krediye döndüğünü gördüm. Kyk’yı aradım 13 aydır kredi aldığımı söylediler ama benim yeni haberim oluyor. Dondurduğumu bildirmem gerektiğini bilmiyordum, bildirmediğim için başarısız sayılmışım ve bursum kesilmiş. Hiçbir bilgi verilmediğini söyledim, kendiniz takip etmeniz gerekiyordu dendi. Daha önce e-devlette burs görünüyordu ilk defa bu ay kredi olarak göründü. Bilgim olmadan 8 bin tl borçlanmışım buna itiraz edebilir miyim? Teşekkürler.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 18:17

   Dedikleri gibi kendi işinizi kendiniz takip etmeniz gerek.

 • Sedat 26 Ekim 2020 17:02

  Merhaba avukat bey çoklu sanık bir davada beraat ettim keşinleşme şerhi geldi ama ceza alan arkadaşlar istinafa göndermiş karar bozulursa benimkinde bozuluyor mu bide 2019 Kasım ayında istinaf dosyası açılmış 3200 ncü sıradayız ne zaman sonuçlanır şimdiden riteşekkür ederim

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 18:16

   Yok sizin iş bitmiş.

 • sedat tas 26 Ekim 2020 15:25

  bosanmada 2 bucuk yil once dava actm reddedrdk ve 3 yil beklemede bosanma davasi acip bitiricektk beb dayanamyp yeniden actm 2 bck yil ildu ama ilk durusma var yil mayista dolacak ne yapmamz lzm o bekleme suresi zarar gordmu reddedilirmi aldatan kisi dava acabilir mi ve karsi tarafin hakareti olsada yeterlimi ve cocugn eve gelme istemyrm tehdt mesaji sunarmiyiz sunsak birsey olurmu ne olur ne biter lutfen cevap

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 18:16

   Önemli olan ne iddia ettiğiniz değil neyi ispat ettiğiniz. Bir avukatla çalışsanız iyi olur.

 • Servet MERTOĞLU 26 Ekim 2020 14:49

  Iyi günler ben belediyede kadrolu işçi olarak çalışıyorum baska bir yere gitmek istiyorum dava acarsam gidebilir miyim

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 18:19

   Kanunda öngörülen sebeplerden biri olması gerekli.

 • Ahmet aktas 26 Ekim 2020 14:44

  Benim bankaya borcum var icralık babamdan bana kardeşlerime ve anneme bir ev düştü köyde o eve el koyabilirlermi

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 14:50

   İntikal yapmadıysanız haberlerinin olma ihtimali düşük. Haberleri olursa koyabilirler.

 • Sezin 26 Ekim 2020 14:33

  Eşlerin ikiside devlet memuru yani emekli sandığına bağlı ise herhangi bir eşin vefat durumunda (prim odeme süresi 10 yıl i doldurmuş olmak kosuluyla) kalan eşe vefat eden eşin maasi baglanir mi?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 14:48

   1800 gün prim tamamlanmışsa ölüm maaşı alınabilir.

 • Selçuk Küçükosmanoğlu 26 Ekim 2020 14:31

  Slm 2017de Eşim bi anaokulunda işe başladı. Bir süre deneme yaptılar ve işe devam etti.Fakat dememize rağmen sigorta girişi yapılmadı. Taki 2020de sigorta başlatıldı. Bu arada salgın başladı. Primin az olması sebebiyle kısa çalışma ödeneğinden yararlanamadı.İşsizlik maaşı alıyor şuan işede cocuk az diye çağırmadılar.Başka bi işede bakamıyoruz.Çıkışı istesek mi yoksa yasal yollara mı başvursak bilgilendirirseniz sevinirim Not Çalıştığı süre zarfında maaşı asgari ücretin altında ve fazla mesai yaptırdılar.Teşekürler şimdiden.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 14:45

   İş akdini haklı nedenle feshederek kıdem tazminatı ve diğer işçi haklarını alabilir.

 • Cihan Feyzullah sancar 26 Ekim 2020 14:28

  Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum:muvazzaf askeri personelim benim sorunum geçmişte eski eşimden boşanma sürecinde bankalardan aldığım kredi ve kredi kartlarını ödeyemediğimden dolayı icra olayları yaşadım çok şükür kimseye borcum kalmadı hepsini ödedim.şimdilerde kredi kullanmak için başvuru yaptım ancak ödediğim borçlarımın dosyaları sistem üzerinden açık göründüğünden kredi alamıyorum. SORUM:Sistemde açık görünen dosyaları nasıl kapaya bilirim? Hangi yolu izlemeliyim? Bu konuda bana yardımcı olmanızı rica eder iş hayatınızda başarılar dilerim

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 14:43

   Bir yıl işlem yapılmadığında kapalı duruma gelir. Hemen kapansın istiyorsanız icra müdürlüklerine tahsil harcı ödemeniz gerekir.

 • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:42

  Onlardan yatmaz. Her suç ayrı değerlendirilir.

 • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:41

  Hırsızlık ve mala zarar verme suçundan ceza alabilir. Hırsızlık şikayete tabi olmadığından düşmez.

 • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:35

  Suçu bilmeden bir şey söylemek zor.

 • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:34

  Bu işler bu kadar kolay olsaydı yıllarca sürer miydi sizce?

 • Abdullah Karakoyunlu 26 Ekim 2020 13:28

  Merhaba 2017 sıfır araba almıştım ve bugün satmak için ekpertize soktum aracı ve 3 parça boya çıktı ama araçta herhangi bir sürtme veya darbe olmamıştı bayiye gittiğimizde ise olumlu yanıt alamadık ne yapmamız lazım

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:57

   Aradan geçen üç yılda boyanmadığını ispatlamanız zor görünüyor.

 • Semihcan Güngör 26 Ekim 2020 12:26

  2 yıl önce babam vefat etti ve babamin ilk eşinden abim var şuan ama Çocuk daha henüz küçükken annemin üzerine almışlar o babamdan miras kalan malların satılmasını istiyor ben annem ve kız kardeşim bunu istemiyoruz ve babam vefat etmeden bankadan kredi çekmişti mallarımız İpotek altında bunların satılmasını sağlaya bilir mi ve biz istemiyoruz satılmasını ?

 • RECAİ GÜNAY 26 Ekim 2020 12:06

  SSK. DAN 5510 SAYILI KANUNUN 96 MADDESİ UYARINCA EŞİME ÖDEME TEBLİĞATI GELDİ . BU ÖDEMEYE İTİRAZ EDİLİRSE KAZANMA ŞANSIMIZ VARSA İTİRAZ EDELİM Mİ YOKSA ÖDEMEMİZİ Mİ TAVSİYE EDERSİNİZ.
  ( 19/08/2019 TARİH VE 2013/06 SAYILI GENELGE UYARINCA MÜTEVEFATANIN 01/01/2011-17/01/2016 TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN DENETLEMEDE AYLIK GELİRİNİN ÜSTÜNDE OLDUĞUNUN TESPİT EDİLMESİ ÜZERİNE MÜTEVEFANIN AYLIKLARI İPTAL EDİLMİŞTİR.)

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:56

   Maaşı gerçekten daha fazla ise yapacak bir şey yok.

 • Meral aslan 26 Ekim 2020 11:42

  Icra halen varmi eve borçtan dolayı icra gelirmi

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:55

   Haciz gelebilir ancak zorunlu yaşam eşyaları haczedilemez.

 • Hakan kaval 26 Ekim 2020 11:01

  Merhaba ben yasadışı bahise aracılık suçunda yargılandım ve beraat ettim şuanda herhangi bir banka hesabı açarken zorluk yaşıyorum bankalar bana hesap açmıyor maaş hesabı açtırırken bile birçok belge istendi bunun için ne yapmalıyım.
  2. Olarakta bir banka hesabımda bu işlerden kalma bana ait olmayan ve bloke konulmamış bir miktar para var bu parayı çekersem herhangi bir cezai yaptırımı varmı.

 • Fatih 26 Ekim 2020 10:39

  merhaba apartmani kentsel donusume vercegiz 25 daire var 70 metre olan ile 130 metre olana mutahit ayni hisse oranini vermis yikilmadan once hisse duzeltilmesi davasi acacagiz bu durumda olusacak mahkeme ucreti (dava acilmasi bilirkisi avukat vs ) apartman tarafindan esit olarak mi bolusulur yoksa tek kisinin davayi acanin cebinden mi cikar

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:53

   Davayı açan öder. Kazanılırsa karşı taraftan tahsil edilir.

 • zerda ateş 26 Ekim 2020 09:32

  merhaba ben 2018 de merkezi atama ile atandım güvenlik soruşturmam 9 ay surdu ve 9 ayın sonunda red cevabı geldi .bende bunun üzerine karara itiraz ettim idari mahkemeye basvurdum ve tam 16 ay sonra davayı kazandım .sonra atandığım kurum istinaf mahkemesine başvurdu.istinaf mahkemesini de kazandım .ben 16 ay sure içinde işsiz lkaldım çalışabildiğim işlerde de düşük maaş aldım .bunalım yaşadım eşime çocuma bakamaz hale gelip intihara bile kalkıştım.çok acı ve sıkıntı çektim .benimle atanan insanlar maaslarını aldılar.ben bu geriye dönük maddi manevi haklarımı nasıl alacağım .ne yapmam gerekiyor.lütfen yardımcı olun.dava yı kazandıktn sonra avukatım ücretini aldı .artık ilgilenmiyor .lütfen siz ne yapmam gerektiğini söylermisiniz .

 • Ümmüye Karatoprak 26 Ekim 2020 01:14

  Oturdugumuz evi alirken krediyi esim cekti ve ev onun uzerine. Ancak evin kredi odemelerini ben yaptim. Kendisi bir sure calismadi. Asgari ucretle buldugu işle ev ve cocuklarimizin ihtiyaclarini ortak karsilamis olduk. Kredi odemelerini benim yaptigimi aldigimiz maas oranlarindan ispatlamam mumkun mu? Mumkunse yine de bosanma asamasinda ev mal paylasimina girer mi? O bosanmak istemiyor. Bosanmaya sebep durumlarimiz icin hic bir tanigim yok bu durumda ne yapmaliyim.

 • Ömer aydoğan 25 Ekim 2020 23:29

  Merhaba Geçirdiğim bı iş kazası yüzünden hastaneye kaldirildim ben o an kendimde değildim İş verenimin benle gönderdiği adamı raporu iş kazası diye geçmemiş benim şuan napmam lazım

 • Sidar tuna 25 Ekim 2020 23:20

  Merhaba ben Türkiye geneli şubeleri olan bir şirketin şubesinin sahibiyim pandemi döneminde daha 20 günlük açılan iş yerime gelen kısıtlamalar nedeniyle kapatmak zorunda kaldım tam 3 ay kadar kapalı kalan şubemin 5 senedi vardı ve bankaya verilmişti daha vadesi gelmeyen senetlerim için pandemi süreci dolayısıyla geri çekilmesini istedim ama kabul görmedi ama her hangi bir protesto falan size gelmez dendi ama maalesef öyle olmadı ve üzerine her ay protesto yedim.Artı olarak her ay benden roality ücreti ve reklam ücreti talep ediliyor her ay 8 bin zarar eden işletmenin sözleşme gereği kapatmamada engel olunuyor kapatırsam ekstra ücret talep ediliyor kısacası işin içinden çıkamıyorum bana bir yol göstemenizi rica ediyorum lütfen

 • Tolga Güneş 25 Ekim 2020 22:36

  Kavga olayında şahit olarak mahkeye çağırıldım ama kendi yaşadığım yerde ifade vermek istiyorum. Ne yapmam gereklidir ? Teşekkürler

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:16

   Bulunduğunuz yerdeki mahkemede ifade vermek istediğinizi belirten dilekçe yazın ve bulunduğunuz yerdeki mahkeme aracılığıyla asıl mahkemeye gönderin.

 • Ceyda 25 Ekim 2020 22:26

  İyi aksamlar
  Suan eşimle bosanma aşamasındayız
  1997 yılında aldığımız tapusu bana ait olan konuttan eşim hak iddia edebilirmi
  Evi terkeden dava açan yanlış ifadelerle beni suçlayan o ne yapabilirim

 • Dilek kek 25 Ekim 2020 21:12

  Merhabalar kolay gelsin bi sorum olacaktı hırsızlıkta 2018de işlenen suçtan dolayı 5 yıl 16 ay ceza yedik yatarı nedir ne zaman açığa alınır açıktan ne zaman izne gönderilir acaba bunları merak ediyorum 🙏🙏 teşekkürler

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:13

   İnfaz hesaplama sitelerinden yapabilirsiniz bu hesaplamayı.

 • Sinan DOĞAN 25 Ekim 2020 19:35

  Merhaba 54 yaşındaki kayınpederim 22.10.2020de 2.durusmasi görülen 17.agir cezada 2davadan yargılanıyordu…Birlestirilen ilk davasinda beraat aldi..diger davasinda 6 yıl 2 gün ceza aldı..
  1)Yatarı ne kadardır
  2)Bölge mahkemesinin itiraz sonrası cezayı yüksletme ihtimali varmıdır.
  3)Yargılanıp berat aldığı cinsel sarkıntılık
  4)6yıl ceza aldığı 102 madde

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:11

   İnfaz hesaplama sitelerinden yapabilirsiniz hesaplama.

 • Osman Yıldız 25 Ekim 2020 19:15

  Yargıtayda bir dosyam varken bir suça karıştım. Yeni suçtan denetimli serbestlikteyken yargıtaydaki ceza dosyasi onanirsa denetimli serbestlik yanar mı?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:10

   Kesinleşmediği için etkilemez.

 • Dmt Cnr 25 Ekim 2020 18:35

  Merhaba 2020 şubat ayında istinafa gönderilen boşanma dava dosyası ne kadar sürede sonuçlanır, istinaf Samsun Bölge Adliye Mahkemesi’ndedir… E-devlet üzerinden bakıldığında dosya durumu açık yazıyor bu ne anlama geliyor ?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:10

   İki yıl daha sürer.

 • Uğur Okcu 25 Ekim 2020 18:03

  Değerli avukatım evlenmek üzere olduğum bayanın eski işlerinden kalma yüklü miktarda devlete ve özel sektöre olan borçları mevcut kendisi ssk emeklisi evlenirsek bu borçlar beni etkiler mi ilgilendirirmi. Üzerime kayıtlı aracım ve babamdan kalma iki arsa hissesi var bilgilendirirseniz sevinirim saygılar.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:09

   Etkilemez merak etmeyin.

 • Yağmur özkul 25 Ekim 2020 17:44

  Merhaba esimden fiziki ve piskolojik siddet goruyodum bi kac sefer aldatmasinida yakaladim hakaretleri ver ters iliski istegi vardi bizde evden hep kovalamaya calisti oglumla tehdit ettiler cocuguma bakmiyor bile kuruma vermekle tehdit ediyo bende evden esyalarimi toplayip ananeme yerlestim dava acmayada yanasmiyo ben davayi acmak istiyorum ayni zamanda nafaka almak istiyorum ama fazla bi maddi imkanim yok oglum epilepsi hastasi elimden alirlar diye cok korkuyorum bana olur olmaz hakaretler ediyo annemi arzuladigini annemi istedigini soyluyo madde bagimlisiydi sonra onu birakti alkolik oldu iftira attilar kayinvalidemle birlikte yapmadigin seyleri yapmissin gibi sahit gosteririm diyip beni tehdit ediyo yalanlari inkarlari cok fazla tek celsede bosana bilmek icin ve oglumun velayetini alabilmek icin napmam gerrkiyo yardimci olurmusunuz bi danismak istedim

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:09

   Fakirlik belgesi alarak baroya başvurun. Size ücretsiz avukat görevlendireceklerdir. Tek celsede bitmesi sadece anlaşmalı boşanma halinde mümkün.

 • Hanife. 25 Ekim 2020 17:33

  Merhaba, banka üzerinden bir arkadaşıma borç para gonderdim.aciklamaya da borç verilen paradır. Yazdım. Şimdide geri ödemiyor. Nasıl alabilirim

 • Hanife Odabaşı 25 Ekim 2020 17:28

  Merhaba ,
  kocam banka hareketlerime ulaşabilir mi , banka çalışanı paylasabilir mi ,bu yasal mıdır? Savcılığa mi başvurması gerekir, öyle olması içinde dava mi açması gerekiyor?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:05

   Yasal yollardan ulaşamaz. Dava açarsa mahkeme aracılığıyla istenir.

 • Cemtarik 25 Ekim 2020 16:11

  500 metrekare arsama mutahitle anlaşarak anahtar teslim ev yaptırdım. Evimin etrafina duvar cekti. Fakat 30 metre kare yerimi komşuma bırakmış. Mahkemeye versem kazanabilirsiniz. Teşekkürler

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:04

   Kadastrodan ölçüm yaptırın. Dediğiniz gibiyse dava açabilirsiniz.

 • Özge özel 25 Ekim 2020 01:09

  Merhaba , Eşim bir gece eski kız arkadaşıyla görüşmüş 4 gün sonra ben kızın eşime attığı mesaj ile öğrendim ve eşimin telefonundan eşimle whatsaptan konuşuyor ama ben yazıyorum kendisi seviştiğini özlediğini filan bende bunu en yakın arkadaşına ve kuzenine whatsap ekran görüntüsü alıp atıyorum.Dikkat edin diye . Canımı yaktı ve yaptığı ayıbı olarak en yakınları bilsin istedim. Beni şikayet etmiş hanımefendi özel hayat gizliliği diye .ifade verdim emniyete sonucu ne olur bilmiyorum size danışmak istedim. Şunu söyleyim kocamın telefonundan benimle konuştu ve benden özür diledi ama kendisi bence bizi boşamak istiyor . Ben ne yapacağım karar veremedim aslında sorum olacak . O kızın Zinadan ceza almasını istiyorum ne yapmam gerekiyor ve dava açmak istiyorum küçük bebeğim var yeni boşanma şu aşamada olmaz gibi ama boşanmakta istiyorum . Sizden fikir almak istedim o kızın yaptığı ayıpta yanına kalsın istemiyorum aynı şekilde kocamında

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:46

   Üçüncü kişiye karşı dava açılamıyor. Boşanma davasında eşinizden tazminat talep edebilirsiniz.

 • Ersin dal 25 Ekim 2020 00:34

  Hocam mrh 09.30.2020 kredi kartım bende olduğu halde kartımdan 5000 tl para iki ayrı atm den nakit olarak şifre girildiği için banka kabul etmedi bende karakola şikayette bulundum bu süreç nekadar sürer bir avukatla görüşüp anlacmam gerekirmi tsk

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:44

   Bankaya tazminat davası açmanız gerekir.

 • Özlem Karapınar 25 Ekim 2020 00:22

  Iyi akşamlar aynı evde yaşadığım kardeşim beni tehdit ediyor sana yazık olacak görürsün sen gibi ve bu benim gerçekten psikolojimi bozdu ne yapabilirim kanıt yok elimde ama şikayetçi olabilirmiyim

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:43

   Şikayetçi olabilirsin ancak ispatlanamazsa ceza almaz.

 • Oğuzcan Demir 24 Ekim 2020 22:38

  Merhbalar,ben üniversite sınavına hazırlanan ve ankara hukuk isteyen yani sizin yolunuzda birisiyim.3 senedir ismini vermek istemediğim bir kitap sitesinden alışveriş yapıyordum.Bu süreçte 100’ü aşkın sipariş oluşturmuşumdur.Sitede yorum yap puan kazan diye bir sistem var ben puan kazanarak sipariş oluşturdum ve herhangi bir sınırlama yoktu.Ben de 25-30 tane hesaptan yorum yaptım ve bu yorumları sitenin editörleri onayladı ve ben puanları kazandım hediye çekine çevirdim ve siparişlerimde kullandım.Ortalama son 6. ya da 7. siparişimde yanlışlıkla bir önceki hediye kodunu kullandım ardında kullandığım hesaba baktığımda o hesaba tanımlanan kod duruyordu.Ben de onu tekrar kullandım bunu farkettim ve 11-12 kez aynı yöntemle sipariş oluşturdum.Bu sitenin yöneticileri tarafından farkedildi bana ulaştılar ve haksız kazançtan dava açacaklarını söylediler.Ben bu durumda ne yapabilirim ?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:39

   Kimse böyle bir şey için dava açmaz merak etme. Avukat maaşı hakkında detaylı bilgi için bu konudaki sayfamızı inceleyebilirsin.

 • Emre taşdelen 24 Ekim 2020 22:35

  Vodafone a 2016 yılında 381 lira borcum vardi.icraya verilmiş.uzerime olan araca haciz koyulmus.ve güncel borç 1200 TL olmuş.bu borcu ödemeden haciz kalkarmi yada ödemek istesem indirim ve taksit imkanı olurmu?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:33

   Dosyanıza bakan avukatı arayın. Tek seferde kapatırsanız faizi silebilirler.

 • Sena 24 Ekim 2020 18:59

  Yakın zamanda kiracısı olduğum evi yabancı uyruklu bir çift satın aldı. Kiracısı olmaya devam edebileceğim ve kendilerinin başka evleri de olduğu söylendi. Araya emlakçıları girince kontrat yenilemek istediler bu sırada emlakçıları önüme formalite olduğunu söyleyerek tahliye taahhütnamesi koydu. İmzalamak istemediğim için de o zaman iptal ediyoruz, tahliye için ihtar çekicez gerekirse ev boş kalır diyerek gittiler ve iban nosu vermediler. Yasalar gereği kendileri ya da alt-üstsoyları geçmeyecekleri zaman eski sözleşmem bitene kadar beni çıkartma hakları yok diye biliyorum. Eski ev sahibim ile daha 11 aylık sözleşmem vardı, fakat ihtar aşaması geldiğinde bana iban nosu vermedikleri ve yabancı uyruklu olup ülkelerine dönecekleri için kanıtlanabilir şekilde kira borcumu nereye ödeyeceğimi bilemiyorum.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:32

   Tahliye işlemleri bir yılı bulur. İcra takibi başlatırlarsa oraya ödersiniz.

 • Veysel irmak 24 Ekim 2020 18:40

  Merhabalar hizmet tespit davam 9 ‘üncü mahkemede reddine karar verildi.isimi kaybetme korkusu ile işyerinde asgari ücret alıyorum diye SGK müfettişlerine imza attığım için davayı kaybettim maaşım
  Asgari ücret uzeriydi tanıklarımda vardı isverenle maaş konusunda konuşmamızda vardı vatsaptan nosu ile delil olarak mahkemeye sunduk . Buna istinaden temyiz e gonderegiz dosyayi.bu dosya tespit davası olduğu için ilk once bölge mahkemesine mi gider yoksa Yargıtay’a mi Egerki bölge mahkemesi kararı bozmaz ise, daha sonra Yargıtay a gönderme şansım varmı. Şu an ki ücret temyiz gitmesi için 500 TL daha sonra Yargıtay q giderse ücret odermiyim.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:30

   Temyiz yoluna başvurabilirsiniz. Tekrar harç ödersiniz.

 • Enes 24 Ekim 2020 17:54

  Merhaba ben 2016 yılın sonunda 230 bin tl karşılığında daire aldım mütahite 130 bin TL hemen verdim sözleşme imzaladık 100 bin TL si tapuda verecektim ama o günden beri tapuyu vermiyo dairenin üzerinden kredi çekmiş şuan bankada hipotekli dairemiz, mütahit bana sen geç dairene otur sıkıntı yok dedi o günden beri oturuyom ama bankadan hipotekli olduğu için 12 kişi olduğumuzdan borcunu bankaya ödeyemiyo bizden ödemenizi istiyo benim ona 100 bin TL borcum var ama benden 300 bı istiyor tapu iptal davası açılabilir mi veya ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 • Mehmet ak 24 Ekim 2020 16:41

  Merahaba benim dedem sadece erkek çocuklarına arsaları paylaştı dedem vefat etti annem vefat etti mirastan mal kaçırmadan bütün dayılarımamı dava açılıcak yoksa istediğim dayıma dava aça bilirmiyim

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:52

   Üzerine mal devredilen kim varsa onlara karşı tapu iptal davası açmanız gerekir.

 • Kenan Acar 24 Ekim 2020 15:32

  Slm 26/03/2019 ‘da açıldı dosya su an istinafta 17/12/2019 ‘da hukuk dava dosyası açıldı ne zaman sonuçlanır dosya durumu açık olarak gözüküyor.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:48

   İki yıl daha sürer.

 • Elif Öztürk 24 Ekim 2020 15:09

  Eşim ben ve kendi annem birlikte oturuyoruz annem kredi çekip ev aldı aradan 4 ay geçtikten sonra eşimin ustune ipotekli satış olarak verdi yani eşimin ustune oldu tapu fakat borcu devam ediyor anneme bişey olsa ablamlar bu evden bı hak talep edebilir mi

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:46

   Borcu sizin tarafınızdan ödeniyorsa tapu iptal davası açmaları zor görünüyor.

 • Derya Çebi 24 Ekim 2020 14:57

  Merhaba miras olan bir daire var ailemin senelerdir oturduğu ev babam dedemden almış ev daha iskelet halindeyken tapu işlemlerine başlamadan o sırada dedem vefat etmiş babam senelerdir çalışıp emekli parasını bile o eve yatırdı şimdi diğer kardeşler evi boşalttırıp mirasdan men davası açtılar dolayısı ile bizde evi boşalttık fakat bu konuda en mağdur olan annem dava açmak istiyorum kadın mağduriyetine ilişkin nasıl bir yol izlemem gerekir yada böyle hakkı varmı annemin yardımcı olursanız memnun olurum

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:45

   Tahliye işlemine ve önceki hukuki sürece dair dosyaları görmeden bir şey söylemek zor.

 • Samet durak 24 Ekim 2020 13:47

  merhaba 17 yaşındayken abkrabam tarafından kandıralarak eve hapsedilip cinsel tacize uğramıştım olayı aileme söyleyememiştim rehberlik hocama anlattım ve dava açıldı ilk mahkeme 18 yaşında oldu tanık olaraka babam ve dedem 2. duruşmada dinlendi şimdi mahkeme aralığa atıldı kişinin yargılandığı suç çocuğa karşı cinsel taciz ve kişiyi hürriyetinden alıkoyma. dava sonuçlanınca tazminat davası açabilir miyim şuanda 19 yaşındayım ve ne yapmam gerek ne gibi bir ücret öderim dava sonucunu bekliyorum tazminat davası açmak için. bu arada erkeğim. bunu bana yapanda erkek.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:40

   Manevi tazminat davası açabilirsiniz.

 • Mustafa selam 24 Ekim 2020 13:28

  Merhaba tik toktan mesaj olarak birisine ‘kendi burada pazarlama ve hem turban takıyorsun hemde erkeklere kendini teşhir ediyorsun türbanı böyle kullanamazsın,bedelini ödeyeceksin’ hakaret veya tehdit midir?

 • Samed hayta 24 Ekim 2020 13:26

  Birevimle yaptığımız projenin teslim tarihi 20-30 ekim ama onlar pandemiyi bahane ederek 27 kasıma erteliyorlar.elimizde sözleşmemiz var ve sözleşmede erteleneceğine dair hiç birşey yazmıyor.ödemelerimizi düzenli olarak hiç bir ay aksatmadan yaptık ne yapabiliriz yardımcı olur musunuz?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:37

   Sözleşmeyi feshederek ödediğiniz bedelin iadesini talep edebilirsiniz. Ya da gecikmeden kaynaklı zararlarınız için dava açabilirsiniz.

 • Bahar S.Sakıl 24 Ekim 2020 13:18

  2008 Ağustos ayında 1 yıl olarak düzenlenen sözleşme ile evimi kiraya verdim.Sonra hiç sözleşme yenilenmedi.Şimdi 10 yılı aştığı için kira sözleşmesini sonlandırıp kiracıyı çıkarabilir miyim? Teşekkürler

 • Tugay yaranç 24 Ekim 2020 12:43

  Hız limiti 50 olan yerde 56 ile ceza yedim ceza makbuzu bir ay sonra geldi itiraz etsem sonuç ne olur örneği var mi

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 13:26

   Takvim yılı sonuna kadar tebliğ edilebiliyor artık. Yapacak bir şey yok.

 • ahmet toka 24 Ekim 2020 10:44

  ilk boşanma davamda dosya istinafa gittikten sonra anlaşmalıya çevirdk ve dosya ilk mahkemeye geri geldi. dosyaya katılmadık ve işlemden kaldırıldı. ikimizde avukatları azl ettik. işlemden kaldırıldığına dair gerekçeli karar yazıldı. kararda vekalet ücreti var. buradaki vekalet ücreti azl edilen avukata mı aittir yoksa direk şahsın kendisine mi verilmelidir.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:32

   Karşı tarafın avukatına para ödeyeceğiniz gibi kendi avukatınıza da anlaştığınız tutarın tamamını ödemeniz gerekiyor.

 • Tuğçe günden 24 Ekim 2020 10:33

  Merhabalar ben 2016 yılından beri aynı iş yerinde çalışmaktayım iş yerim iki kere devredildi 2017 yılına ait alamadığım bir bes’im var hala alamıyorum sözleşmemizde maaşlarımız ayın 5i ile 10u arasında yazmakta biz bir iki aydan beri 15i 19u arasında almaya başladık bu ay mesailerimizide yatırmadılar mesai yatmadığı için mesaiye kalmak istemiyorum işverenin haklı sebepli fesih hakkı varmıdır yada mesai yatmadığı için ben haklı sebepli fesih yapabilir miyim

 • Cankut gökmen 24 Ekim 2020 07:50

  Bigo live uygulamada ifşa etmek yada bilgi paylaşmak uygulama içinde nasıl sonuç verir Bigo live nın uyguladığı ceza hesabı kapatma bu polislik bir durum olurmu yada şikayet edebilirmi

 • Merve yavuz 24 Ekim 2020 05:18

  Merhaba. Eşim vefat etti ondan bana 6 bin liralık borç kaldi. Ben bu borcu sonradan öğrendiğim için mirasin reddini yapamadim. Hükmen reddine başvurdum. Ama dilekçe de Bankanin genel merkezini değil şubesini yazdığımız için davalı tarafın müvekkili davaya sebebiyet vermediklerini benim ihmalim olduğunu belirterek tüm giderlerin ve vekalet ucretinin benden alınmasını talep etmişler. Lütfen yardımcı olun çalışmıyorum küçük çocuğum var ihtiyaçlarımızı ailem karşılıyor 2 ay sonra duruşma var nasıl bir yol izlemeliyim?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:20

   Karşı tarafa bir şey ödemezsiniz. Daha önce yaptığınız masraflar sizden gitmiş olur sadece.

 • Mehmet Özdil 24 Ekim 2020 00:32

  İyi günler Babam şizofren hastası /82 zihinsel engelli hastaneye yeşil reçeteli akineton isimli ilaç yaptırmaya gittiğimizde doktorla ufak bi tartışma sonucu doktor beyaz kod verdi üzerine dava açıldı babam hastane psikiyatri bölümünde savunması olay anı vs anlatırıldı bunun üzerine ayın 27 sinde karar duruşması olacağı ve babamın mahkemeye katılması gerektiği katılmaz ise polis nezaretinde katılması sağlanacağı şeklinde bi kağıt aldık bu durumda babam mahkemeye katılmak zorunda mı? katılmaz ise ne olur ? Psikiyatride alınan savunmamız boşamıydı? Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum şimdiden teşekkürler…

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:19

   Akıl hastalığı fiil ehliyetini kaldıracak boyutta ise buna ilişkin raporla mahkemeye katılın.

 • Gül Örgün 24 Ekim 2020 00:21

  Merhaba, Merhaba, ben 2010 yılında iki yetişkin çocuğu olan emekli bir beyle evlendim. Eşimin sadece maaş geliri var. Elindeki her şeyi önceki eş çocuklarına bırakmış. Birikimim ve evim nedeniyle, evlenirken mal ayrılığı sözleşmesi yaptık. Benim çocuğum yok. Evlendikten sonra benim birikimimle ev yaptırdık. İlerleyen zaman içinde bekarlık döneminde aldığım evi de satıp parasını bankaya yatırdım. Emekli olunca paramı değerlendirmek için ikinci bir ev almayı düşündüm. Şimdi eşim hasta ve tedirgin olduk. Şayet benden önce ölürse, çocukları bu ev/evler ya da paramdan talepte bulunabilirler mi? Bunu engellemek için ne yapabiliriz? Teşekkürler.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:17

   Sizin üzerinize ise talepte bulunamazlar. Zaten mal ayrılığı sözleşmesinin amacı bu.

 • Nomatter 23 Ekim 2020 23:54

  Merhaba , düzenleme tarihi 2010 , ödeme tarihi 2019 yılı olan senette duzenlenme tarihinden itibaren anapara faizi istenebilir mi ?Yoksa sadece temerrüt faizi mi istenebilir?

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:14

   Vadeden itibaren faiz işletilebilir.

 • Hüseyin Karabaş 23 Ekim 2020 23:31

  Merhaba geçen gün sormuş olduğum kiracının lehine teminat amaçlı kiralayana verilen ipoteğin fekki dava konulu sorumu ücretsiz hukuki danışmanlığı açıyor gerekçesiyle cevap vermemiştiniz. Yerel mahkemenin verdiği fek kararı istinaf mahkemesine gittiğinde bozulacağına yönelik bir kanaatiniz varsa dosyanın size gelmesini sağlayabiliriz.

 • Hafsa Eda Duran 23 Ekim 2020 21:19

  Harç makbuzu kayıp davayı kazanmamız halinde masrafı nasıl geri alacağız kesinlikle makbuz olmalı mı (isim davası)

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:11

   Mahkemede vardır. Merak etmeyin.

 • Sedat GEZER 23 Ekim 2020 21:12

  20/07/2020 tarihinde ise girişim 23/10/2020 bugün iscikisim verildi,ve iscikisim verildiği zaman SGK bana mesaj geldi,mesajda iscikisiniz belirsiz sözleşmeli olarak işçi tarafından fesih olarak yapılmıştır, ve bu konu ile ilgili,benim HERHANGİ BİR belirsiz sözleşme yapılamadı imzam yoktur,iş çıkışı ise herhangi bir istifa dilekçesi imzam yoktur, bu pandemi döneminde hak ve alacağım hukuki islemim ne yapabilirim,neler önerebilrsiniz? Teşekkürler

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:11

   Kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı alacaklarınız için dava açabilirsiniz. Tazminat hesaplama yapmak için bu konudaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Yılmaz kaya 23 Ekim 2020 20:06

  2015 te kaçakçılık suçu işledim
  2020 1 ayda 7 yıl 6 ay ceza geldi.
  İstinafa gönderdim.
  Eyer ceza aynen gelirse kaç yıl yatacam.
  Asıl merak ettiğim af çıktı 2020 de bu af benim cezanın kaç yılını siler veya siliyor mu.

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:09

   Hapis yatmazsınız.

 • Döndü KARAÇOBAN 23 Ekim 2020 19:31

  1 yıldır bir firmada çalışıyorum.subat 2020 den beri her ayın 5 inde aldığımız maaşlar 25ine kadar sarkıyor.hatta mart ayının maaşını haziranda aldık.ayrica 2019 ekim kasım aralıkta haketmiş olduğum 3 aylık primim de verilmedi. Herkese para olunca verileceği whatsapp dan iletildi.ancak şimdilerde primlerin de ne zaman verileceği bello değil belki veremeyiz gibi açıklamalar yapılıyor.ayrica maalarimizin 1000 tl si ayın 10unda 500 ayın 15inde kalani kasadan nakit veriliyor.parca parca alıyoruz.eylul ayı maaşı ekimin 23 u olmasına karşın hala 300 tl eksik.kasada nakit çıkmadığı için alamadık.is sözleşmemi noterden tek taraflı fesh edip işten çıkabilirmiyim.tazminat ve işsizlik hakedermiyim. Ihbar süresini çalışmam gerekiyormu.ayrica ise girerken sözleşme imzalamadım.

 • ALİ S. 23 Ekim 2020 18:17

  MERHABA AĞUSTOS AYINDA BİR İŞYERİ DEVRİNİ YAPTIM ALICI ŞAHISLA NOTER HUZURUNDA SÖZLEŞME YAPTIK ÖDEMEMİ 11 AYDA YAPACAKTI ÖDEME YAPILMADI TAKTİRDE DÜKKANI GERİ VERECEKTİ AMA ŞAHİS DÜKKANIMIN HEM ÖDEMESİN YAPMADI HEMDE DÜKKANIM BOŞALTARAK ÇIKIŞ YAPTI İŞ YERİNDEN ŞİMDİ ÖDEME TARİİN BEKLEMEDEN BU ŞAHISA İCRA DOSYASIN BAŞLATA BİLİRMİYİM

  • Besler Hukuk 26 Ekim 2020 12:04

   11. aydaki vadesi dolduktan sonra alacak davası ya da icra takibi başlatabilirsiniz.

 • Hakan hakan 23 Ekim 2020 17:33

  Merhaba
  Eşimle 2. Evliliğimiz eşimin 1 kizi var benim bir oğlum oğlum bende kalmaya başladı eşimin eski eşi hakeret derecesinde o evde 2 erkek var diye kızını hafta sonlari bizde kalmasini istemiyor bununla alakali soracaktim hukuki yönden böyle haklari varmı arti ben hakaret davasi acabilirmiyim

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 17:55

   Mahkeme kararında belirtildiği şekilde çocuğu görüştürmek zorundalar.

 • 223/2-e 23 Ekim 2020 17:26

  Merhaba,
  B.asya / yardım konusundan 223/2-e ile beraat aldım. aslında duruşmada savcı, yeni para yatırmamış ve de talimatın aksine hareket edip içerideki parasını çekmiştir diye görüş verip beraat demişti. İlk celsede beraat ama yine de karar delil yetersizliği maddesi ile gelmiş. Artık uğraşmak istemiyorum o yüzden 223/2-b şeklinde düzeltilsin diye istinafa başvurmayacağım. Benim sorum şu: 223/2-e ile kalması halinde benim için olumsuz etkisi olur mu? Düzelttirmem gerekli mi sizce? Bu 2 madde (b ve e) arasındaki fark neyi ne kadar etkiler?

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 17:54

   Memur olma durumunuz yoksa kararınız mantıklı.

 • Zehra kunru 23 Ekim 2020 17:20

  Firar suçuna verilen cezanın adli para cezasına dönüştürülmesi ne kadar bir paraya mal olur sizce ?

 • Sabahat yalcin 23 Ekim 2020 17:00

  Merhaba
  Bosanma davamin ilk durusmasiyla tanik isimlerimi mahkemeye bildirdim.esim tanik isimlerini ogrenince tanigimla iletisime gecip onu vazgeciriyor diye dusunuyorm.Cunku tanigim tabi seve seve gelir yaparim demisti ama simdi ne telefonima cikiyor ne de mesajlarima donuyor.esim ve ailesi onu arayip tembihlerde bulunup tanikliktan vazgeciriyor tahminim
  Bu konuda sikayetci olabilr miyim
  Hangi mahkemeye veya birime sikayet edip onlar tarafindan telefon kayitlarini arandigina dair isteyebilir miyim

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 17:48

   Yargı görevi yapanı etkileme suçu kapsamına girebilir. Şikayetçi olabilirsiniz.

 • TARIK SEVER 23 Ekim 2020 16:54

  Mrb karakola şikayette bulunup 2-3 saat sonra tekrar şikayetten vazgecilebilinirmi vazgeçtiğim takdirde bir hukuki yaptırım alabilirmiyim
  Ayrıca bunları mesai saatleri içerisinde yapmam önemlimi örneğin hafta sonu şikayet edip tekrar vazgeçtim diyelim saygılar

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 17:45

   Şikayetinizi istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Bir yaptırımı yok.

 • Muzaffer ateş 23 Ekim 2020 16:34

  Bahis oynamaktan 2 adet ceza yedim ayri ayri 1.cezaya itiraz etmedim 2.cisi gelince hem ödedim hem itiraz ettim hakim beni hakli buldu ve itirazim kabul oldu. Daha tebligat gelmedi. 7 gün icinde itiraz yolu açıkmış. Emniyet tekrar itiraz edermi? Bir üst mahkemeye gidermi? Gitse bile karar değişirmi? Gelecek tebligatla ödediğim parayı alabilirmiyim?

 • Yunus Emre Doğan 23 Ekim 2020 16:14

  Merhaba 2015 yılında aracımı bir arkadaşına emanet olarak vermiştim aracımla göçmen kaçakçılığına eskortluk * yaptığı için aracımı bir hafta bağlanmıştı Dilekçe ve davalar dan sonra araç geri iade aldım yani olayla ilgili hiçbir bağlantım olmadığına dair bilgileri verdim iletişiminde olmamıştır çalışmalarla bu olay esnasında fakat aracıma bir hatk mahrumiyeti var hak mahrumiyetinin kalkması için bir dilekçe falan vermiş mi fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım şu an yaklaşık 5-6 yıllık bir süreç oldu hala işleme alınmamış davalar görülüp görülmediği ne dair Herhangi bir bilgim de yok bu konuda ne yapabilirim Aracımın üzerindeki hak mahrumiyeti ne kalkması için Çünkü at aracımı satmak istiyorum malum Hani demirden dolayı biraz sıkıntılar çektim nasıl bir yol izlemeliyim

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 17:43

   Dava kesinleşmeden yapacak bir şey yok.

 • Arzu 23 Ekim 2020 14:47

  Aile bireyine karşı hafif yaralamadan dava açıldı Yanağında çok az bi kızarıklık bardı nasıl bi ceza gelir.Cevaplarsanız çok sevinirim.

 • merve baytar 23 Ekim 2020 13:56

  Firar etmiş bir mahkumun şartlı salıverme ve denetimli serbestlik hakları yanar mı? Yoksa Disiplin suçu bittiğinde bu haklar uygulanır mı? Teşekkür ederim.

 • kabil erol 23 Ekim 2020 13:43

  Sorunuz: *ben birine yalanci dedim oda benim bilgisayarima el koydu vermiyor ne yapmam gerekir

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 14:05

   Şikayetçi olabilirsiniz.

 • Zehra kunru 23 Ekim 2020 13:34

  Mahkumun firar suçuna verilen ceza para cezasına dönüştürülebilir mi ?

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 14:05

   Dönüştürülebilir.

 • Handan 23 Ekim 2020 13:05

  Merhaba benim sinopda yerlerin var izae şu davası açmak istiyorum fakat maddi durumum ne yapabilirim

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 14:04

   Sinop’daki bir avukatla sonuç üzerinden anlaşabilirsiniz belki.

 • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 12:34

  Biraz daha avukat gezin, biraz daha vakitlerini alın. Sonra da ses kaydını kullanabileceğinizi söyleyen avukatlardan birine vekalet verin.

 • Uygar Güler 23 Ekim 2020 12:22

  Merhabalar. Başkasının fotoğrafını veya videosunu yüzünü bulanık yapıp paylaşsam veya yaysam bana dava açabilirler mi?

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 14:03

   Açabilirler.

 • Ali kafalı 23 Ekim 2020 12:15

  Merhaba..benim norveçte evlilik dışı iki çocuğum var..evli değildik ve ayrıldık…çocukların babaları olduğuma dair norveç konsolosluğundan imzalı belgelerim var..ama doğum belgeleri olmadığı için türk nüfusunda kayıtlı değiller…norveç devleti çocukları annelerinden alıp başka ailelere verdi…sorum şudur…benim norveçte çocuklar üzerinden kanunen yaşama hakım varmı…varsa hangi şartlarda..ve ne davası açmalıyım

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 14:02

   Türkiye’de açılacak bir dava yok. Norveç kurumlarına başvurmanız gerekir.

 • Merve Sönmez 23 Ekim 2020 09:35

  Merhabalar, acil yardımcı olursanız çok sevinirim. Biz Sarıyere imar gelmeden önce ev yaptırmıştık, daha sonra imar geldi falan arsaya ortaklar geldi.Ev yaklaşık 30 senelik imar gelelide 12 falan. Ortaklığın giderilmesi davası mevcuttu fakat bize kağıt falan gelmedi ama diğer ortaklar ev üzerine başka dava açıp hak olduğunu iddia edip mahkemeden onay almışlar. Ev için belli miktar satıl fiyatı verilmiş. Ortakların onlar olmadan yapılan bir evde nasıl hakkı var anlayamadım ve mahkeme sonuçlandıktan sonra haberimiz oldu.7 gün içinde karşı dava açılıyormuş. Eğer biz bu davayı açarsak mahkeme kararı değiştirilebilir mi? Cevap için şimdiden teşekkürler.

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 14:00

   Karar kesinleşmiş ve satış yapılmış. Yapacak bir şey yok maalesef.

 • Önder Yıldız 23 Ekim 2020 06:06

  Merhaba. Ben bir müzede güvenlik görevlisiyim. 4d sürekli işçi bünyesinde çalışıyorum. İş yerimizde bazı sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Örneğin yarım saat yemek molasına çıkamıyoruz. 8 yıldır bu böyle. Ayrıca başımızdaki idari amir ve müze müdürü ellerinden gelen hertürlü gıcıklığı bize karşı kullanmakta. Örneğin görevimiz olmadığı halde ve yasak olmasına rağmen gelen ziyaret çilerin biletlerini bizim kesmemizi istiyorlar. Çay içmek yasak. Böyle bir durumda tazminatı mı alıp işten tek taraflı çıkabilirim yim. Ve işe geri dönüş davası açabilir miyim. Sizce kazanma şansım yüzde kaç olur. Şimdiden teşekkür ederim. SAYGILARIMLA

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:53

   Söyledikleriniz haklı fesih nedeni teşkil eder. Tazminatınızı alabilirsiniz ancak işe iade davası açamazsınız.

 • savaş 23 Ekim 2020 02:08

  iyi günler 33 yaşında anne ve babası sağ, bekar, çocuksuz ve ailemin tek çocuğuyum. 62 yaşındaki öz babam ona karşı bir suç işlemediğim halde beni milyonlarca liralık mal varlığını vasiyetname düzenleyerek hepsini sevdiği yeğenine bırakmakla tehdit ediyor. Kendisi 1980 lerde gençliğinde bakırköyde psikiyatri kliniğinde yatarak tedavi görmüş psikozlu bir hastadır 13 yıldır psikoz geçirmemektedir ve 1980 lerden beri halen saldırganlıkları ve taşkınlıkları olan ve ciddi akıl hastalarına verilen duygu durumu bozukluğu ve antipsikotik ilaçlar kullanmaktadır. Acaba vasiyetname düzenleyerek tüm mal varlığını bir başkasına bırakma hakkı var mıdır böyle bir şey yaparsa ben mal varlığının tamamını alabilir miyim yoksa bir kısmını mı alabirim?

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:51

   Vasiyetname düzenlediği tarihte fiil ehliyeti olmazsa vasiyetnamenin iptali için dava açabilirsiniz.

 • Türkan ural 23 Ekim 2020 00:55

  Ben babamda bağkur maaşı alıyorum tek çocuğum annem baba yıllar önce vefat etti ben maaşa öyle başvurdum tek oldumu 110/50 imiş maaş 2008 öncesi maaş oranları 100/25 mi bunu öğrenmek istiyorum sağlıklı günler dilerim

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:48

   Evet 2008 öncesi %25

 • İsmail Kızılkaya 23 Ekim 2020 00:34

  Şirket bilgilerini rakip firmaya sızdırmanın cezası? ve sızdırılan bilgilerin delili olarak delil niteliğin de ki telefonu darp ederek gasp ederek alıp mahkeme de delil olarak kullanabilirler mi?
  Darp ve gasp edilen personel.
  Darp eden gasp eden İşveren.

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:40

   Gasp edilerek elde edildiğini ispatlarsanız geçersiz olur. Haksız rekabet hakkında detaylı bilgi için bu konudaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

 • Rabiya Gökdemir 23 Ekim 2020 00:18

  Merhaba
  Ben 22 Haziran 2020’de VakıfBank’ın ihaleye çıkardığı bir evi almak için başvuru yaptım
  29 Haziran’da ihaleye katılarak evi aldım
  22 Temmuz’da tapusunu üzerimize geçti evin Yapı kullanım belgesi yokmuş
  Belediyeye başvurduğumda 2 yolla Yapı kullanım belgesi alabileceğimizi söylediler
  Birinci yol SGK borcu yoktur belgesi getirirsiniz, ikinci yol ise İnşaat yenileme ruhsatı düzenlersiniz dediler
  Biz SGK ya dairenin borcunu ödeyip Borcu yoktur belgesi ile tekrar belediyeye başvurduk
  Bu sefer bize şantiye şefinin istifa ettiğini ruhsat yenileme yapmamız gerektiğini söylediler
  (Bu arada müteahhit bankaya olan borcunu ödemediği için daire bankaya geçmiş ve binamızda 13 daire var
  Bunların 10 tanesi Yapı kullanım izin belgeli 3 tanesinin Yapı kullanım izin belgesi yok
  Bu 10 dairede 3 yıldır yaşayan insanlar var ve bu binanın yapı denetim tarafından %100 bitmiştir belgesi verilmiş)
  Yenileme ruhsatı için bir şantiye şefi ile anlaştık ve belediyeye başvurduk
  Belediye bize binanın mimari, elektrik mühendisi, statik mühendisi, mekanik mühendisi, Jeofizik teknisyeni, yapı denetim uzmanı ve müteahhitten imza almamız gerektiğini söyledi
  Mimar ve mühendislere ulaştığımızda müteahhidin kendilerine borcu olduğunu ve müteahhitten alacakları parayı almadıktan sonra veya biz ödemedikten sonra imza atmayacaklarını söylediler
  Müteahhit de borcu yüzünden evi banka aldığı için imza atmıyor
  Belediye fen işlerine imza için İhtar çekin bu kimseler imza atmazsa ömür boyu evimize oturamayacakmıyız diye sorduğumuzda biz böyle ihtiyar çekmeyiz Siz ne zaman imzaları toplarsınız yenileme ruhsatını çıkartırız ve sonrasında Yapı kullanım belgesi düzenleriz diyorlar b
  Bu konuda benim yapabileceğim neler var birkaç avukata danıştım ve yaşadığım yer küçük bir yer olduğu için avukatlar daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadıklarını belediye ne derse odur dediler
  Ne yapmamız gerektiğini konusunda düzgün bilgi alamadım
  Lütfen yardımcı olur musunuz
  Bu konuda benim Kanunen haklarım neler Bunları öğrenmek istiyorum Çok teşekkür ederim

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:38

   Yapı denetim şirketi ile görüşün. Müteahhitin ona da borcu vardır. Cüzi bir şey ise kapatın. Yapı denetim şirketi halleder büyük ihtimalle iskan işini.

 • Alper 22 Ekim 2020 23:28

  Merhaba 2018 de siyasi partiye zarar vermekten 8 kişi mahkemeye çıktık diğer 3 kişi şuçları ispatlandıgı için ceza aldılar biz 5 kişi beraat ettik diğer ceza alanlar istinada gönderdiler benim beraat kararım bozulur mu bide ikinci sorum istinaden 2019 kasımda İstanbul bamda açıldı dosya kaç yıl sürer

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:27

   Sizin karar için istinaf yoluna başvuran olmadıysa kesinleşmiştir. İki yıl daha sürer istinaf.

 • Mehmet Akgün 22 Ekim 2020 23:11

  Merhaba,

  Bir sitenin karar defterinin sadece yönetim kurulu odasında incelenmesi zorunludur diye bir kanun varmıdır? Denetçi veya kat maliki olarak yasal olarak üstüne karalama yapılmaması gereken karar defterini yönetimden isteyip, kendi evinde incelemesini yapabilirmi?

  Teşekkürler

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:26

   Yönetim kurulu karar defterinin korunması için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Söyledikleri yerinde bir önlem.

 • Derya Bakar 22 Ekim 2020 23:02

  7 Ağustos tarihinde Albaraka bankasından konut kredisi kullandım, kullanırken de mevcutta hayat sigortamın olduğunu ifade ettim. Sigortacım da hayat sigortasının zorunlu olmadığını yapıldıktan sonra daini mürtehin yaparak iptal edileceğini söyledi, aynı zamanda finansbanktan bireysel kredi de kullandım,daini mürtehin yaptık ve geri ödeme hemen yapıldı. Albarakaya ve cimere yazmama rağmen daini mürtehin talebim reddediliyor, albaraka böyle bir durumda haklı mı, konuyu hakem heyetine taşımamız konusunda mail geldi en son.
  Konuyla ilgili yanıtınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 13:24

   Daini mürtehin ile hayat sigortası arasında bir ilişki yok. Sözleşme şartlarından dolayı sigortayı mecbur tutuyorlar. Ancak bu haksız şart olarak değerlendirilebilir. Şansınızı deneyebilirsiniz hakem heyetinde.

 • Hüseyin yılmaz 22 Ekim 2020 21:08

  Merhabalar ben yaklaşık 2 ay kadar önce araç aldım fakat ekspere sokmadım ustalara gösterdim aracı komple boyalı değişen durumuyla ilgili satıcı bilgisi olmadığını söyledi aracı üzerime almadan egsozdan duman geliyodu fakat usta sorunu çözemedi 3 farklı usta baktı araca ve şuanda motor masrafı olduğu söylendi yaklaşıj 5-8 bin tl arası satıcıyı aradım ve 3 farklı seçenek sundum fakat ben aracın satışını verdim ne yapabilirim diye sordu bir hak talep edebilirmiyim aracın iadesi mümkünmüdür

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 12:58

   Gizli ayıp nedeniyle aracı iade ederek bedelini talep edebilirsiniz.

 • Gökhan kolay 22 Ekim 2020 20:44

  Merhaba Ben 3 yıl sonunda işe iade davamı kazandım. Şuan dosyam istinaf ta yaklaşık 6 ay oldu dosya durumu açık görünüyor. Daha ne kadar bekliycez. Bi de bu kadar uzun sürmesi beni kıllandırıyor.

  • Besler Hukuk 23 Ekim 2020 12:49

   Bir yıl daha sürer. Kıllanmayın.

 • merve baytar 22 Ekim 2020 20:33

  Merhabalar. Firar etmiş bir mahkumun şartlı salıverme ve denetimli serbestlik hakları yanar mı? Yoksa Disiplin suçu bittiğinde bu haklar uygulanır mı? Teşekkür ederim.

 • Esra Öztürk 22 Ekim 2020 19:56

  Merhaba. Miras olan hisseli tarlamızın (4.5 dönüm)bir kısmı hissedarlardan biri tarafından 2014 yılında satılmış. Yapılan satış satıcı ya da alıcı tarafından hiçbir şekilde bize bildirilmedi (ne noter aracılığıyla ne sözlü olarak). Hissedar olarak ön alım hakkımız olduğunu henüz öğrendik. Ancak hak düşürücü süre olan 2 yıl da geçmiş durumda. Yapılan satış bize zamanında bildirilmediği için yani satıştan yeni haberdar olduğumuz için (geçtiğimiz hafta) ön alım hakkımız hala devam ediyor mu? Dava açabilir miyiz, açarsak davayı kazanır mıyız? Teşekkür ederim.

 • Ayşenur Beşiktaş 22 Ekim 2020 18:39

  Meraba. Sosyal medya üzerinden fake bir hesap “sex konuşmak isteyen kızlar gelsin ” diye bir hikaye paylaşmış ve bu hesap bana konuşmak ister misin canım diye bir tahrikde bulunmuş. Sosyal medya hesabıma erkek arkadaşım da girdiği için karşı tarafa ağır küfürler etmiş. Bunun üzerine karşı taraftan tarafıma ağır küfürler gönderilmiş ben de uyari mahiyetinde bir mesaj attım suç duyurusunda bulundum bunun üzerine üst üste ağır küfürler gönderildi aynı hesaptan. İlk küfürü sen ettin diye de bir mesaj gönderildi. Suç duyurusunda bulunsam karşı taraf mı suçlu çıkar cinsel taciz suçundan yoksa hesabımdan küfür edildiği için ben mi suçlu çıkarım ?

 • güler gençer 22 Ekim 2020 17:00

  2 yıl önce senetle ürün alıp taksitlerimi düzenli ödeyip borcumu bitirdim. Firma el değiştirdiğinden makbuzların fotografını çekip yolladılar üstleri çizilip iptal yazılmış ödendiği için hepsine ama tekrar tekrar aramama rağmen bana yollanmadı ve bu sene bana bir avukat birosu mesaj atmaya başladı makbuz fotoğraflarımı veya bankadan attığım ödemeleri geçerli saymayıp telefonda beni tehdit edip hakaret ediyor. Ne yapmalıyım?

  • Besler Hukuk 22 Ekim 2020 17:18

   Bu durum çok yaygınlaşmaya başladı. İcradan bir kağıt gelinceye kadar ciddiye almayın. Gelirse bir avukata danışın. Kesin bir hukuka aykırılık vardır.