0216 387 0 388

AVUKATA SOR – HUKUKİ DANIŞMA

Avukata Sor
Avukata sor sayfamızda her türlü sorularınız online avukatlarımız tarafından cevaplandırılmaktadır. Sitemizde sanal avukat soru sorma hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Avukata soru sormak için sayfanın en altındaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Hukuk büromuza sormuş olduğunuz sorunun öncelikle kategorisi belirlenerek, alanında uzman avukatımıza yönlendirilecektir. Örneğin iş hukuku avukatı boşanma avukatı veya gayrimenkul avukatı soru sor birimimize aktarılacaktır. Danışman avukatlarımız tarafından sorularınız detaylı şekilde incelenerek, en kısa sürede cevaplandırılacaktır. Hukuk büromuz tarafından verilmiş olan cevabı yine bu sayfaya girerek görebilirsiniz. Başkaca sorularınız olması halinde tekrar sorularınızı iletebilirsiniz. Avukata sıkça sorulan sorulara aşağıda başlıklar halinde yer verilmiştir.

Dava Nasıl Açılır?

Dava açabilmek için öncelikle bir dava dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Dava dilekçesinde bulunması gereken unsurlar; davayı hangi mahkemede açacağınız, davanın tarafları ve adresleri, hukuki uyuşmazlığa dair açıklamalar ve talep edilen hususlardır. Bu nitelikleri barındıran dava dilekçesi hazırlandıktan sonra mahkemeye giderek harç ve masrafları ödedikten sonra davanızı açabilirsiniz.

Hukuki Danışma Ne Demektir?

Hukuki danışma; hukuki sorununuzla ilgili bilgileri ve elinizdeki delilleri detaylı bir şekilde avukatınıza açıkladığınız ve avukatınız tarafından başvurabileceğiniz hukuki yolların ihtimalleri ile birlikte size anlatıldığı mesleki bir süreçtir. Bu sayfamızda sorularınıza en temel haliyle cevap vermemiz hukuki danışma kapsamında değildir. Hukuki uyuşmazlıklarınızı daha etkin ve verimli bir şekilde çözebilmek için ücretsiz avukat danışma sitelerine değil, bir avukatlık bürosuna giderek elinizdeki delilleri gösterdikten sonra hukuki danışma almanız yararınıza olacaktır.

Sanal Avukat Soru Sorma Nedir?

Avukata sormadan yapılan hukuki işlemlerde önemli hak kayıpları doğabilmektedir. Sorularınızı uyuşmazlık ortaya çıkmadan önce sormanız halinde, dava aşamasına geçmeden çözmek mümkün olabilecektir. Yargıya intikal etmesi durumunda ise önceden hukuk soru sor desteği alındığı için daha etkin ve verimli savunmalar yapılması mümkün olacaktır. Ayrıca iddialarınızı ispatlamanız kolaylaşacak, davanın lehinize sonuçlanması ihtimali artacaktır. Bu şekilde avukata sor online işlemine sanal avukat soru sorma denilmektedir. Hukuk büromuz İstanbul merkezli olmasına rağmen Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Bu nedenle İstanbul dışındaki şehirlerde yaşıyor olsanız dahi sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Davalar Ne Kadar Sürer?

Davaların ne kadar süreceği mahkemenin iş yoğunluğuna, davanın türüne ve toplanması gerekli olan delillere göre değişmektedir. Bu nedenle kesin bir şey söylemek mümkün olmamakla birlikte türlerine göre davaların ne kadar süreceğini bu konudaki makalemizden inceleyebilirsiniz: İstinaf mahkemesi ne kadar sürer

Ücretsiz Avukata Sor Hizmetinden Yararlanabilir Miyim?

Avukata sor sayfamızdan sunmuş olduğumuz hizmetler hukuki danışma kapsamında olmadığından ücret alınmamaktadır. Ücretsiz avukata soru sor hizmetimizden serbestçe faydalanabilirsiniz. Her türlü hizmetlerin sanal aleme kaydığı bir çağda, avukata ücretsiz soru sorma imkanının halkımıza sağlanması gerektiği kanaatindeyiz.

Avukat Tutmak Zorunlu Mu?

Davanızı kural olarak avukatla takip etmeniz zorunlu değildir. Ancak genellikle sonucu pek iyi olmamaktadır. Usul kurallarına uymadığı, süreleri kaçırdığı ya da iddialarını gerektiği gibi ileri süremediği için haklı davası reddedilen bir çok kişi bulunmaktadır. Bu nedenle avukatsız dava açmanızı tavsiye etmeyiz.

Avukata Sor Whatsapp Aracılığıyla Mümkün Mü?

Whatsapptan avukata soru sorulduğunda aynı soruların tekrar tekrar sorulduğunu gözlemlemekteyiz. Ücretsiz avukata sor sayfamızda ise daha önce sorulan soruları inceleyerek hızlı bir şekilde cevaba ulaşmanız mümkündür. Avukata soru sor whatsapp sayfaları gizlilik nedeniyle tercih edilse de isminizin görünmesinden endişe ediyorsanız rumuz kullanmanız da mümkündür. Avukata sor whatsapp sayfaları ile sanal avukat soru sorma sayfaları arasında gizlilik bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır. Tarafımıza ilettiğiniz her türlü bilgi, sır saklama yükümlülüğümüz çerçevesinde korunacak ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır. İsminiz ve sormuş olduğunuz soru haricindeki hiçbir bilgi sitemizde yayınlanmayacaktır.

Avukat Vekaletnamesi Nasıl Çıkarılır?

Avukatınız tarafından size verilen kimlik ve adres bilgileri ile birlikte herhangi bir notere giderek vekaletname çıkarabilirsiniz. Miras, nüfus, boşanma gibi davalarda özel yetkiler arandığından bunları vekaletnamenize ekletmeyi unutmayın.

Avukata Sor İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Sormuş olduğunuz sorularda açık ve net olmanız, olayla doğrudan ilgisi bulunmayan konulara girmemeniz daha verimli olacaktır. Bu şekilde sorularınıza çözümler üretmemiz daha kolay olacaktır. Konudan sapmamanız kaydıyla her türlü detaya yer verebilirsiniz. İletinizi göndermeden önce lütfen son bir kez okuyup, eksik bilgi olup olmadığını teyit edin. Öğrenmek istediğiniz bilgiyi açık bir şekilde sorduğunuzdan emin olun. Yalnızca konudan bahsetmeniz yeterli olmayacaktır.

Avukata Sorulacak Sorular Nelerdir?

Dava açmak için bir avukatla görüşmeye gittiğinizde dava sürecinde sizin yapmanız gerekenleri, hangi delilleri avukata vermeniz gerektiğini, vekalet ücretinin miktarını ve nasıl ödeneceğini, yargılama giderleri ve harçların tutarını, davanın başarı şansını ve benzeri aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Bana Karşı Dava Açıldığını Nasıl Öğrenebilirim?

E-devlette tarafı olduğunuz bütün davalar görülmektedir. Hakkınızda hangi mahkemede dava açıldığını E-devletten öğrenebilir ya da tarafınıza tebligat gelmesini bekleyebilirsiniz.

Avukat Ücreti Ne Kadardır?

Avukatlık ücretinin alt sınırı her yıl düzenlenen avukatlık asgari ücret tarifesi ile belirlenmektedir. Bu tutarın üstünde olan herhangi bir miktar üzerinden yapılan anlaşma geçerlidir. Ortalama avukatlık ücretleri ve avukat maaşı hakkında detaylı bilgi için bu konudaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Davamın Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Tarafı olduğunuz dava dosyalarını ve dosya içerisindeki bütün evrakları vatandas.uyap.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki avukata sor formunu doldurarak sormak istediğiniz her türlü soruyu avukatlarımıza iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2.922 Soru

 • Yücel Koç 30 Eylül 2020 12:55

  2019 ağustos ayında kazanmış olduğum iş davam 24. Bam bekliyor ve hiçbir gelişme yok daha ne kadar beklerim acaba teşekkürler

 • Uğur özdursun 30 Eylül 2020 09:11

  Merhaba. 28 eylul itibariyle is yerime hakli fesih(fazla mesailerin odenmemesi ve mobing)bildirimi yaptim.Kidem tazminatim hesaplanirken,son aldigim agustos ayi maasi mi dikkate alnir yoksa henuz almadigim ama 28 gun calistigim eylul ayi mi?Eylul ayi ise 28 gun uzerinden mi hesaplanir

  Agustos ayi uzerinden hesaplaniyorsa o ay aldigim bayram mesaisi hesaplanir mi?

 • Ilknur 30 Eylül 2020 07:28

  Stockholm de ayrimciliga ugradim,avukat okan gunduze para gönderdim,AHIM de çalistigini söyledi,beni oyaladigini süpheleniyorum,hiç bir mahkeme basvuru,göndermedi,ne yapmaliyim
  Ilknur sy

 • rumuz bitsin artık bu çile 30 Eylül 2020 01:11

  adıma sahte kımlıkle bır hat cıkarılıp dolandırıcılık olayında kullanılmıs.olayın tek tanıgı gordugu kısının ben olmadığını mahkemede soyledı.fakat mustekıye sadece benım fotografım gosterıldıgı ıcın benı teshıs etmıs.1 yıl ceza aldım.mahkeme gerekcelı kararında ılk teshısın hatalı yapıldığını sonrasında tekrar yapılan teshısın usulune uygun yapıldığı ıcın ceza verdığını soylemıs.dava bolge adlıye mahkemesınde beklıyor.fakat tedırgınım.ılk teshısın hatalı yapılmasından dolayı bu delıl ceza verılmesı ıcın gecerlımıdır.gozaltına alınmadım fotograftan teshıs yapıldı.sabıkam yok.18 yıldır aynı ısyerınde calısıyorum.

 • Ayşe Beğen 30 Eylül 2020 00:17

  Efedim bir erkek benim Instagramda fake hesabımı açmış ve kendi orijinal hesabına Ibanımı ve ismimi mesaj olarak yazmış ve para istemiş ayrıca googledan bulduğu birkaç ahlaksız fotolar atmış kendi gerçek hesabındanda beni şikayet etmiş savcılığa ne yapmamı önerirsiniz

 • Emre Baba 29 Eylül 2020 22:39

  Benimle birlikte yaşayan annem, babam ile 4 sene önce boşanıp ayrı evlerde yaşamaya başladılar. Annem o zamandan beri ölüm aylığı alıyor. Salgın döneminde babamın bizim eve gelmesini istiyoruz. Kendisi 80% yürüme engelli ve 57 yaşında. Düşündüğümüz gerçekten de onun sağlığı. Şikayet edilsek, hileli boşanma davası açılsa ölüm aylığının kesilmesiyle sonuçlanır mı?

 • Mehmet aydın 29 Eylül 2020 22:27

  İş kazası sonucu meslekte iş kaybı na başvursam iş verene ceza gelirmi yada devlet bize vereceği ücreti iş verenden mi tahsil ediyor

 • Oktay eseryağar 29 Eylül 2020 20:07

  Borcumdan dolayı aldığım iki evide anamın üzerine yaptım.bunları gerek hibe yoluyla gerekse, satış yoluyla üzerime aldığımda,devlet her halükarda vergi alıyo. Zaten hayatta yeteri kadar vergi verdiğime inanıyom.devlete vergi vermeden,anamdan bu evleri nasıl üzerime alırım veya fazla vergi ödemeden.

 • Berna Emir 29 Eylül 2020 19:21

  2017 yılında iş mahkemesi davası açtım 2019 yılında kazandım davayı istinaf a verdi karşı taraf bizde icraya verdik 11.09.2020 tarihinde bölge adliyesi dava açık olarak gözüküyor ne zaman sonuçlanır tahmini

 • Eylem 29 Eylül 2020 15:12

  Merhaba. Iki gün önce erkek arkadaşımın yanına gittim şehir dışına. Telefonuna mesaj geldi ve beni aldattığını öğrendim. Ben sesimi yükseltip ağlayinca bana şiddet uyguladı. Polisi aradığım için telefonumu elimden aldı ve ben sakinleşme kadar vermedi. Evin kapısını da kilitleyip anahtarı aldi kapı üzerinden. Tlfnu bana verdiğinde polise whatsapp’tan ulaştım ve ekip geldi aldı bizi. Erkek arkadaşım devlet memuru olduğu için polisler bana süreci anlattı biraz. Devlet memuru olduğundan, işinden olabilir dediler. Düşündüm ve orda şikayetçi olmayı riskli buldum korktum. Darp izlerim duruyor rapor alip Şikâyetçi olursam, devlet memurluğuna bi zarar gelir mi? Ilk sucu. Sicili temiz. Şiddetten bir kaç hafta önceleri de sözlü şiddet, hakaret, iftira ve tehdit içerikli mesajları var. Onlarda göz önünde bulundurulursa, nasıl bir sonuç çıkacağı tahmin edilebilir? Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

 • Erdem CAĞILCI 29 Eylül 2020 14:41

  Merhaba,evlilik dışı soy adımı taşıyan 4 yaşında bir erkek çocuğum var(nüfus kayıt örneğinde tanınmış olarak gözüküyor) Annesi Türkmenistan lı, oğlumu benim haberim olmadan yurtdışı yada yurtiçi ne kaçırabilir mi ? Oğlumun velayeti kimin üzerine bunu kesin olarak nereden öğrenebilirim ? Oğlumun kimliği var.Annesini oğlumu alıp kaçırma yada habersizce gitme ihtimali var bu konuda benim haklarım neler detaylı bir şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim zor durumdayım teşekkür ederim saygılar.

 • Hulusi soykan 29 Eylül 2020 14:03

  İyi günler. Ben 2014 yılında polisken intihara teşebbüs olayı oldu.gih sınıfına aktarildim. ancak beş senedir her yıl tekrar heyet raporu istenip duruyor.ilac kullanmadım tedavi görmedim aksine şimdi Askerliğe çağırıyorlar beni . Askere gitsem yapsam gelsem dava açsam tekrar polis olma şansım var mıdır . teşekkürler

 • YUSUF HARAT 29 Eylül 2020 12:15

  Merhabalar önemli bir sorum olacak Annem birinci eşinden boşandıktan sonra birinci eşinden olan çocuk ( yani üvey kardeşim) 8 aylıkken çocuktan ayrılmış ve hiç bir şekilde çocuğu görmemiz ve babası öldükten sonda çocuk amcasında kalmış büyümüş daha sonra bu çocuk suç işliyor adam yaralamadan ve vurduğu kişinin ailesi SSK dı yanılmıyorsam oraya mahkemeye veriyor ve anneme borç geliyor şuan 7 bin küfür durumda ve çocuk hapisten çıktı evli çalışıyor annemin kredi kartına falan haciz gibi bişi geldi neden anneme geliyor 53 yaşındaki kadına bize bi zararı olur mu ilerde çocuktan almaları lazım değil mi ilerde ne gibi sıkıntı olur hacız vs nasıl kurtulabiliriz lütfen yardımcı olun teşekkürler şimdiden

 • Murat Yüksel 29 Eylül 2020 10:52

  Merhabalar kolay gelsin Ben başka bir şey sormak istiyorum benim mahkemem vardı mahkeme adli para cezası vermiş bana ve benim çok geç haberim oldu şimdi de hapis cezası olmuş ödemediğim için ve şu anda da ödemem mümkün değil biriktirmem lazım Çin sormak istediğim soru şu hastaneye muayene olmaya gideceğim ve bu önüme çıkar mı muayene olabilirmiyim olsamda yakalama şeyim çıkarmi hastanede şimdiden çok teşekkür ederim

 • GÜRKAN DÖNMEZ 29 Eylül 2020 10:06

  İyi günler. 24.08.2020 tarihinde evime ilamsız icra ihbarnamesi geldi. icra müdürlüğüne giderek borca itiraz dilekçesi verdim. aynı zamanda savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. fakat avon firmasından bir yetkili beni arayarak avon internet sitesi üzerinden şahsın birisi kimlik bilgilerimi söylemek kaydıyla satış sorumlusu olmuş ve T.C. Kimlik Numaram üzerinden beni 2019 kasım veya aralık gibi 300 tl gibi miktarda borçlandırmış. tabi ben bu kısımları avon yetkilisinden öğrendim. 28.09.2020 tarihinde cumhuriyet başsavcılığı bilişim, sahtecilik ve dolandırıcılık suçları soruşturma bürosundan kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı bana tebliğ edildi. açıklamada gürkan dönmez hakkında ilamsız icra takibi yapılmasının dolandırıcılık suçunu oluşturmayacağı, müştekinin ilamsız icra takibine itiraz edebileceği gibi tespit davası da açabileceğimi, olayın hukiki mahiyete ihtilaf nitliği taşıdığını, müştekinin kimlik bilgileriyle hesap açıldığına dair hiçbir delil bulunmadığı anlaşılıştır 15 gün içinte itiraz edebilirsiniz diyor. ne yapmalıyım. karşı tarafın yazdığım dilekçeye itiraz mahkemesi açmasını mı beklemeliyim

 • Yunus demir 29 Eylül 2020 09:40

  İyi günler ben 12 eylülde özel bir gün için ÇİÇEK SEPETİnden bir sipariş vermiştik sözleşmede 28 eylüle kadar elinizde olacağı yazıyor ve bugün 29 eylül ben özel bir gün için sipariş etmiştim şuan tazminat davası açsam kazanırmıyım

 • Alattın uygun 29 Eylül 2020 04:42

  Merhaba efendım esımı telefonla tahrık ve santajla sex e zorlayan bırını bacağından sılahla vuruyorum ceza alrmıyım. Saygılarımla

 • Emre Harmanşa 29 Eylül 2020 01:02

  Eski sevgilime para vermiştim ve geri istediğim zaman nişanlısı çıkıp bana sosyal medyadan hakaret ve seni öldürürüm öldürecem ben devletim devletin içinde çalışıyorum bana bişi yapamazsın dedi acaba bunun bi cezası var mı o devlet departmanında çalışıyor diye ben susmalımıyım

 • zekai pak 29 Eylül 2020 00:07

  iyi gunler..universitede ogrenciyken evkiralamak için emlakcıya 500 tl lik depozito adı altında senet imzalamıştım .senetı almaya gıttıgımde senetı kayıpettıgını bir sorun olmayacagı gıbı soylemler ile beni inka etmişti fakat hata ettıgımin sonradan farkına vardım.senet uzerınde sadece senetı ımzaladıgım tarih bolumunun ve dıgerleri 500 tl tutar ısım soyısım tc gıbı boslukları doldurgumu hatırlıyorum herhangi bir ödeme tarihi doldurmamıstım.bu senet uzerınde oynama yapılarak meblag arttırılabılır ve borc yukumlulugune solulabılırmıyım bundan kurtulmak ıcın nasıl bır yol izlemem gerekır.( emalkcıya ulasamıyorum telefon yada baska bır sekılde )

 • Sait çaça 29 Eylül 2020 00:05

  Satıcınin biri yeri belli diğeri kuraya tabi olan iki dairesinden kuraya tabi olan dairesini kura çekilmeden önce Nisan 2015 tarihinde 180bin liraya aldım . Satıcı ile o zaman iki sahitli bir protokol yaptık. Protokolde açık açık filanca şahsa ait kurada çekilen daire olduğunu belirttik. Kura noter huzurunda yapıldı ve kayıtlara alındı. Parayı odedigime dair dekont elimde var. Ancak satıcı bana kuradaki daireyi değil de diğer daireyi verdi. Şu anda kura dışı olan ve maddi değeri daha düşük olan diğer dairenin tapusu adıma kayıtlı. Dava açmayı düşünürsem sonuç ne olabilir.

 • Özcan A 28 Eylül 2020 19:40

  Çekişmeli boşanma davam 2019 da sonuçlandı.10 bin tl tazminat kazandım eski eşim itiraz etti.13 ocak 2020 de istinaf mahkemesine başvurdu.Şuan dosya durumu açık görünüyor nezaman sonuçlanır.(dava izmir de açıldı)

 • Hüseyin ÜNLÜ 28 Eylül 2020 19:25

  Merhaba
  Bulunduğumuz apartman 12 bagımsız’dan oluşmakta,deprem ve zemin yapısı itibari ile 3 kat’tan fazla imar verilmemekte üst komşularımız herhangi bir sözlü ve ya yazılı onay almaksızın dublex kısmı daireye çevirmişlerdir.
  Konu ile alâkalı müeyyide nedir?
  Saygılarımla

 • Kerem demir 28 Eylül 2020 18:39

  Kolay gelsin. Ehliyet için 191.madde nin iptali ile ilgili bir değişiklik olacağı söyleniyordu . Var mı gündemde bu yasa ile ilgili görüşme

 • tevfik gokce 28 Eylül 2020 17:45

  3 kardeş bir ev aldık tapu büyük olanın üstüneydi sattı paramı vermiyo bi şey yapa bilir mi

 • Ceyhun ışık 28 Eylül 2020 17:06

  Güvenlik kartımı almak için jandarmaya verdim evraklarımı ama önden görülmüş berat ettiğim dava vardı benden onu istediler verdim simdidide hakkımda istanbulda dava varmi diye savcılığa yazı yazılmış ama dönüş yapılmamış benden bunu sen alabilirsin dediler çağlayan adliyesinden hakkımda istanbulda acılan başka bir dava varmi yokmu nasıl öğrenirim ve o belgeyi nasıl alirim

 • Ozan ozan 28 Eylül 2020 16:02

  2000 tl borcum icraya gitmiş. Dairemin üzerine haciz konulduğunu söylediler.. eğer zamanında ödeyemezsem bu ķüçuk borçtan dolayı dairemi haciz yoluyla satabilirlermi?

 • kendal aker 28 Eylül 2020 15:42

  merhaba. bir sorum olucaktı. madde kullanmaktan yargılandım ceza yattım ve denetimli serbestlik ile çıktım yakında denetimde bitecek. ben ehliyet alabilir miyim denetimli bitince yada süreç nasıl işliyor ?

 • Berker Yılmaz 28 Eylül 2020 14:55

  Merhabalar. Garantili aracımızın 12.000 km de motor arızası oluştu. Motoru garanti kapsamında değişeceklerini söylediler. Araç bir aydır serviste yatıyor hala teslim alamadık. Değer kaybından dolayı aracın iadesini istedik yok dediler. Aracı alın farkını verip sıfırını alalım dedik kabul edilmedi. Değer kaybı iadesini talep hakkımız var mıdır?

 • Mehmet Tofan 28 Eylül 2020 14:33

  Hocam benim 2004 tarihinde arkadaşım bir motosikletin akusunu calıs aynı gece beraber oldugumu için bende suçlu duruma düştüm bu olay benim sicili e işledi ordan arşive alındı arşiv kaydı yuzunden yılardır hiç bi yerde işe başlıyamıyorum bunu arşivden sildirmek mumkun mu yardımcı olursanız cok sevinirim

 • Tuğba bostan 28 Eylül 2020 14:15

  Babam köyde yola traktör bırakma iddasıyla yolun kenarında evi olan kadın tarafından bıçaklandı erkek kardeşi ve yiğeeni tarafından darp edildi bıçakla yaralama sol dizinin üzerinde iki tane bıçak sağlanması sonucu 1 -2 cm derinliğinde kadın şimdi suçlamalardan kurtulmak için taciz iddasında bulunuyo avukat tutmalımıyız ceza alır mı

 • Merve Başarır 28 Eylül 2020 00:27

  Bolu da şuan pandemi dolayısı ile yüzyüze görüşme davaları inanılmaz aksamış durumda. Boşanma davası henüz görülmedi sürekli beklemedeyiz.. Bunu hızlandırmak adına birşey yapılabilir mi avukatım tarafından ?

 • Mikail dinçer 27 Eylül 2020 14:12

  23.09.2020 tarihinde aracımı sattım. Alan kişi inceledi ustasına götürdü computeste soktu bende tüm bildiklerimi eksiklerini söyledim. 1 gün sonra beni aradı aracı servise götürdüğünü baskı balata triger seti v. b. 7000tl masrafı çıkıyor yardımcı olabilir misin dedi. bende olamam bende araba alacağım dedim. Dava açsa kazanırmı. ne ile sonuçlanır. teşekkür ederim.

 • kadir kılım 26 Eylül 2020 22:58

  ayırmak için girdiğim kavgada yerel mahkeme müşterek fail sıfatı ile hüküm kararı verdi. fakat lehime olan hiçbir ifade ve beyan incelenmediç tanıkların hatta katılanın bile beyanlarında adım yok. iyi bir avukatla çalışarak güzel bir istinaf dilekçesi hazırladık. fakat avukatım istinaf konusunda her hangi kesin bir şey söylemiyor. sizce istinaf sonucunda verilen karar ne olcaktır.

 • Ahmet Mirza 26 Eylül 2020 22:19

  Merhabar sağlıklı günler diliyorum öncelikle
  Hocam yaklaşık 6 ay önce iş kazası geçirdim sağ kolum dirsekten çatladı 15 gün iş görememezlik raporu verdiler hastaneden ve şuan elimde aşırı ağrılar oluyor bundan dolayı dava açmak istiyorum cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Tuket 26 Eylül 2020 11:15

  Isim degistirme davasi tek celse de biter mi avukatli ya da bizzat dava acmak karar konusunda fark olusturur mu

 • Bülent Karaduman 25 Eylül 2020 22:15

  2007 tarihinde evlendim.2010 tarihinde 10 yıl kredi olmak şartıyla şu an oturduğum evi aldım.2015 yılında boşandım.Evlilik hayatım boyunca sahip olduğum evimin bütün eşyalarının tamamını,13 yaşındaki kızımı ve son olarak kızımın geleceği olarak yola çıkıp aldığım evi de kaybediyorum.Boşanırken mahkemede karşı tarafın hakim bey ev ne olacak sorusu üzerine Ev kızımındır dedim ve evrağa bu şekilde girdi.Şimdi karşı tarafın evi alıp satma girişimleri başladı.Şu anda kızım benimle onların kötülemeleri üzerine benimle konuşmak ve görüşmek istemiyor.Kızımı geri almamın ve kazanmanın kozu olarak evi görmekteydim.Şimdi onuda kaybetmek üzereyim

 • Emrah Emrah 25 Eylül 2020 21:08

  boşanma davası hakkında bilgi almak için yaziyorum.Eşimle benim ailemin rızası olmadan evlendik. Bir çocuğumuz var 9 aylık.Fakat eşimin kendi ailesi yüzünden sürekli tartismaktayiz.Esimin ailesi sürekli bizim eve bakıyormuş onların paralarını yiyormusuz vs vs sürekli bunları yüzüme vuruyor.Benim ailemle sadece ben görüşüyorum bunu da cekemiyor ben ailemi arabayla biyere bıraksam sürekli benle kavga ediyor ne hakları varmış da sürekli ben onlarla gorusuyormusum . Çocuğumun fotoğrafını gönderiyorum aileme buna da laf ediyor ne hakları varmış çocuğumu gostermiyorum diyor sürekli beni tehdit ediyor özür dileyerek söylüyorum kusura bakmayın donuma kadar alırmış benim boşa calisirmisim ben . Çocuğumu aileme de gostermezmis vs vs . Sürekli benim ailemle uğraşıyor . Bu arada eşimin sürekli olarak bipolar bozukluk raporu var yüzde 40. Teşekkür ediyorum iyi akşamlar diliyorum

 • Esra 25 Eylül 2020 18:22

  Merhaba 2 yıllık evliyim 4 yıl nişanlı kaldım eşim aileme hakaret küfür ediyor bana bi kac kez vurduğu da oldu bana bile saygisi yok sadece kendi ailesi tarafi ile gorusmemi istiyor evliligim suresince ilgilenmiyor konusamiyoruz bile boşanmak istiyorum yalnız kaynanamgil ile beraber oturuyoruz ben bütün bana ait olan aldigim eşyalarımı toplayıp gitmek istiyorum ama bosanma davasinda sorun olur diye çekiniyorum ne yapmam gerekiyor

 • Sonnur 25 Eylül 2020 16:39

  Merhaba çocuğumun babası 2011 yıkından beri yabancı bir kadindan boşanmaya çalışıyor kendisi turkmenistana kaçmış ozamandan bu zamana gelmedi ben 2015 yılında hayatına girdim çocuğunuz oldu 20 aylık ve halâ boşanamadı kadin gelmiyor gönderilen tebrukata boşanmak istemiyorum diyip yolluyor hakim davayı kapatı itiraz edildi ana yeterli delil olmadığından oda olması şimdi dava açabilmek için kadına yine yazı gönderildi bizim ne yapmamız lazım nasıl bir yol izlememiz lazim

 • Muhammed Akdeniz 25 Eylül 2020 14:19

  Merhaba.Çekişmeli boşanma davam 3,5 yıl sürdü.İki kızım var 3,5 yaşında.Davayı kazandım.Karşı taraf Ocak 2019 yılında istinafa verdi.Şimdi durum ”açık” gözükmektedir.Bu yıl sonuçlanır idye bekliyorum.Sorum şu; istinaf beni haklı bulduğunda istinafa da itiraz ederek yargıtaya başvurabilirler mi?

 • Ayhan Ç. 25 Eylül 2020 08:58

  Merhaba. Yasa dışı bahis oynama suçunu işleyerek, belirli bir miktar idari para cezası ödemek avukat olmaya engel bir durum mudur?

 • Damla gürçay 25 Eylül 2020 04:00

  İnstagram üzerinden tehtit içerikli mesajı cimer e şikayet etmiştim müşteki sıfatıyla savcılığa gidip şikayetçi olmadım dava düşer mi adresime herhangi bir kağıt gelir mi?

 • salih 24 Eylül 2020 17:05

  Köyümüzde dedem ve babaannemin üzerine olan 1 dönümlük ev yeri vardı. Önce babaannem sonra da dedem vefat etti. Vefatlarından sonra köyde oturan amcam babamın rızasını almadan buradaki eski evi yıktırıp yerine kendisi için kargir ev yaptırmış ve yıllardır burada oturuyorlar. Amcam vefat ettikten sonra da çocukları burayı yazlık olarak kullanmaya devam etti ve diğer pay sahiplerine hiçbir hak vermedi. Şimdi de buranın tapusunu üzerine alabilmek için amcamın çocukları bize dava açmış( babam geçen yıl vefat etti). Evi babalarının yaptığını ve aynen taksim istedikleri, aynen takim olmazsa satış yolunu talep etmişler. Mahkeme satışa gittiği takdirde burayı almak istiyorum fakat içinde ev olduğu için fiyatı bayağı yukarı çıkarırlar. Bu durumda maddi olarak almaya gücüm yetmez. İstanbul’da yaşıyorum oradaki evin de benim için hiçbir önemi yok açıkçası sadece ata toprağı olarak yerini almak istiyorum. Babam sağ iken bölüşmeyen , hak verme yoluna gitmeyen, yıllarca burayı kullanan amca çocuklarıma, kendi kafalarına göre yaptıkları ev için yüksek meblağlar vermek ya da arsasını kaybetmek istemiyorum. Bu kaçak evin yıkılması ve sonrasında satışı gibi bir durum söz konusu olabilir mi ya da başka nasıl bir çözüm yolu bulabilirim? Şimdiden teşekkür ediyorum.

 • alp bulut 24 Eylül 2020 16:28

  Merhaba,

  Sizin için de uygunsa size bir konu hakkında soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aşağıda belirtilen mesaj içeriği her hangi bir hakaret unsuru barındırmakta mıdır?

  Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  ” Merhaba, sizi bir konu hakkında bilgilendirmek, insanlık vazifemi yerine getirmek adına bu mesajı atıyorum. Siz nasıl bir ailesiniz? İnsanların çocuklarına ilgi gösterip sahip olduğu parayla, mal varlığıyla gösteriş yapıp, aklına girip, kandırıp ilişki yaşayarak başkalarının ailesinin iç huzurunu bozan bir aile misiniz? Ailenizden G… Ö….; beraber çalıştığı, kendisinden 34 yaş küçük bir kadına, kişiye bunu yaptı, yapmaya da devam ediyor. Kendinden aşağı pozisyonda çalışan teknikerine bu şekilde yaklaşarak yüklü miktarlarda paralar göndererek pahalı hediyeler alarak bir ilişki yaşıyor. Kendi çocuklarından utanmayacak bir aile misiniz? Bu nasıl bir zihniyet bu nasıl bir anlayıştır? Bu kişinin ailesinin huzurunu kaçırmaya utanmıyor mu? Sizin aileniz, babanız böyle bir insan mı böyle bir aileye, babaya mı sahipsiniz? Kendi çocuğundan bile küçük yaşta insanları bu şekilde yaklaşarak, kendisini düşündüğünü ima ederek bu yönde konuşup aklına girip kandıracak bir aileye mi sahipsiniz? Kendi çocuklarının rızkını, başkalarının saçının teline zarar gelse kurban olacağı evlatlarını kandırmak için mi kullanıyor? Yazık gerçekten.. Lütfen aile değerlerine saygılı olun, kendi çocuğundan bile küçük yaştaki insanı nasıl bir konuma sürüklediğinin farkında olun. Kendi çocuklarından bile utanmayacak bir ahlaka, kişilik, karaktere mi sahip? 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 105. maddesinin a ve c alt maddelerine göre sorumlu amir ve ya yetkili durumunda çalışan her hangi kimsenin kendisinden alt pozisyonda çalışan birisine karşı bu şekilde yaklaşması cinsel taciz, cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar kapsamına girmektedir. Bu kişinin ailesi de her hangi bir aile de böyle bir duruma müsaade edecek bir aile değil, aileler değil bilesiniz. Kendisinden 34 yaş küçük, kendinden alt pozisyonda beraber çalıştığı bir kadına bu şekilde yaklaşmak normal bir şey değil normal karşılanabilecek bir durum değil. Siz kendinizi bu kişinin ailesinin yerine, annesinin babasının yerine koyduğunuz zaman; düzgün bir biçimde düşündüğünüzde eminim ki durumu anlarsınız. Siz kardeşlerinizi düşündüğünüzde, onlar böyle bir durumla karşılaşsa nasıl hissedersiniz, ne yaparsınız? Kimsenin çocuğu kimsenin kızı sahipsiz değil. Sizler de durumun ciddiyetinin farkında olun diye bu mesajı atıyorum. Lütfen başka ailelerin huzurunu bozmayın, aile değerleriyle oynamayın kimsenin. Ve başka ailelere biraz olsun saygınız varsa kendisini lütfen bu konuda uyarın. Eminim ki sizlerin de bir vicdanı, bir aile değeri var. Lütfen başka ailelere ve onların çocuklarına saygılı olun. “

 • Hasan 24 Eylül 2020 16:27

  Caner bey demek istedigim şu düşen davanın zaten mahkeme kapatıyor uyap sisteminde ise kapalı gözüküyor kışisel görüş oldugu icin o icerigin silinmesi istiyorum davanın silinmesi degil onun icin gecerli mi uyaptan davanın icindeki bizim verdigimiz kişisel görüşler ve veriler icin kvkk kanunu gecerli mi bunun için iyi çalışmalar dilerim vaktinizi alıyorum kusura bakmayın

 • Hasan 24 Eylül 2020 13:31

  Kişisel verilerin korunması hakkı düşen davalar için geçerlimidir uyap sisteminden sildirmek icin gecerli midir soyisim davası oldugu icin kimlik bilgilerim belirli başkaları tarafından goruntulenmesini istemiyorum

 • Bilal Girgiç 24 Eylül 2020 13:03

  Merhabalar03/04/2019 da istanbul bölge hukuk mahkemesi 31.hukuk dairesine giden tazminat dosyam vardı 1078/2019 esasnumarali sonra bu dosya 06/09/2020 tahrihinde 48.hukuk dairesine devrediliyor burada dosyaya 2020/1987 olarak esas numarası veriliyor Şimdi bu sebepten dolayı benim davam daha nekadar uzar veya neden böyle bir işlem yapılıyor bu durumla ilgili cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

 • Hüseyin ÜNLÜ 24 Eylül 2020 05:52

  12 Daire’li bir apartmanda oturuyorum,zemin yapısı itibari ile 3 kattan fazlası yasak,fakat üst kattaki daireler dublex iskan alındıktan sonra dublex kısmı daireye çevirdiler.
  1-Aramızda soy bağı yok ve diger bagimsiz dairelerden herhangibir sözlü ve ya yazılı bir izin alınmaması ne derece yasal
  2-Yapılan esaslı değişken orjinal haline döndürmek adli ve ya idari yolla mümkünmü.
  Saygılarımla

 • Erhan aydın 24 Eylül 2020 02:05

  Merhaba istanbul 6. Sulh hukuk mahkemesin de tbk nın 347. Maddesine dayanarak açmış olduğum 10 yıllık kiracı tahliye davasını .01.2020 tarihine de kazanmama rağmen karşı tarafın dava sonucu istinaf başvurusun da bulundu. Dava dosyası nın istanbul bam 36. Dairesine gelip bir süre sonra 01.09.2020 tarihin de dosya nın 36. Hukuk dan alınarak 49. Hukuk a taşınması bu süreci uzatırmı? Ve Bu taşınma nedeyle davamın sonuçlanması ortalama ne kadar sürebilir? Teşekkürler

 • buğra yiğit 24 Eylül 2020 02:02

  Dedem vefat ettikten sonra köyde muhtarlık yapan amcam yaklaşık 30 yıl önce kadastro geçip tapuların yenilenmesini fırsat bilerek dedemin üzerine olan taşınmazları kendi üzerine geçiriyor. Amcam da babam da vefat ettiler. Bu durumda hak talep edebilir miyim?

 • Berkay 23 Eylül 2020 16:08

  Merhaba , 2014 Yılında gerçekleşen bir olay için HAGB kararı aldım ve SSÇ durumundaydım dosya kapanalı 2 sene oluyor ancak şöyle bir sorun var uyaptan şuan kontrol ettiğimde mahkemenin gerekçeli kararında 3 Yıl erteleme aldığım yazıyor ama Uyaptan kontrol ettiğimde HAGB Tali Karar Fişin’de SSÇ olduğum halde 5 YIL HÜKMÜN AÇIKL. GERİ BIRAK. NED. DNT.SER. (CMK 231/8) yazıyor.

 • tamer turan 23 Eylül 2020 15:32

  merhaba 2016 da açılan tazminat davam 2019 da lehime sonuçlandı.karşı taraf temyize gitti dosya istinaftaydı.geçen hafta baktım başka mahkemeye devir etmişler.dosya açılış 2020 gözüküyordosya sıram bir önceki mahkemede 1200 lü sıralardaydı şimdiki mahkemede 2080 de.1,5 senedir istinaftaydı.yine 2 sene dahamı beklicek benim dosya istinafta

 • Merve oz 23 Eylül 2020 14:44

  yüklü miktarda bir paraya arsa aldık ama bize satan kisi dolandırıcı çıktı sahte şirket kurmuş tapumuz var ama arsanin asıl sahibi oldugunu iddia eden kisi tapu iptal davasi açmış tapumuz iptal edilebilir mi magdur durumdayiz bize arsayı satan kişi de ortada yok

 • Anıl mersin 23 Eylül 2020 13:46

  Merhaba,istanbul tuzla gemak tershanesinde taşeron firmada çalişiyordum 10 gün önce bir iş kazasi geçirdim kollarimda hasar var hava devresi patladı ve kollarıma grit tozlari saplandi ameliyat oldum 30 gün rapor verildi gozlerime de gelmişti ondanda operasyon geçirdim ve gözlerim düzeldi damla v.s. kullanıyorum,kollarimdaki lekeler kalıcı olacak agrilarim çok fazla tazminat davasi açmak istiyorum ama kazanirmiyim şansım nedir bunu ogrenmek istiyorm yardımcı olurmusunuz?

 • Ateş Divoo 23 Eylül 2020 11:53

  Keşke daha açıklayıcı bir cevap verseydiniz farklı avukatlardan da bilgi almak istedim.
  Lütfen ufak bir zaman ayırıp sadece ilk soruya cevap verseniz kafiidir.

 • Ateş Divo 23 Eylül 2020 11:53

  Keşke daha açıklayıcı bir cevap verseydiniz farklı avukatlardan da bilgi almak istedim.
  Lütfen ufak bir zaman ayırıp sadece ilk soruya cevap verseniz kafiidir.

 • Ateş Divo 23 Eylül 2020 11:38

  Merhabalar kolay gelsin haksız tutuklanma sonucunda aldığım beraatin ardından maliye hazinesine açmış olduğum dava daha öncelerinde 1 yada 1.5 sene kadar adana bam’da “ön inceleme” bekledi..
  Şuanda uyap vatandaş portalından baktığımda ise 01.09.2020 tarihinde dosyam açılmış.. ( bam’a ilk geldiğinde 3.cezada idi yeni açılan 14.ceza ) bu dosyanın sonuçlanması ne kadar sürer? Açılan dosyaların sonuçlanabilmesi için belirli bir süre var mı?

  Ve son olarak; İlk olarak verilen karar maddi : 6.294.0TL ### Manevi : 7.000.0TL ### Avukat Masrafı : 1.594.0TL
  dava 22.03.2019 da açıldı almadığım her gün faiz işlendiği söyleniyor bu doğrumu doğruysa tahminen ne kadar alırım?

  Şimdiden teşekkür ederim.

 • Zeliha Y. 23 Eylül 2020 08:05

  Eşim ile resmi nikah kıydık. Pandemi sebebiyle düğün yapılmadı ve gitmedim. Salonlar açılınca evlenmek istemediğini söyledi ve benden habersiz ev eşyalarını satı. Kişisel eşyalarımı bodruma indirtmiş. Bunun üstüne maddi ve manevi tazminat davası açmış. Tüm iddialarını çürütsem dava ne kadar sürer ve kazanabilir miyim? Anlaşma yoluna gitmek daha mı sağlıklı olur?

 • Umut 23 Eylül 2020 01:15

  Merhaba arkadaşlar türkmenistanlı bi arkadaşım var ahlak masasından evlerine baskın yapılıyor . Diğer kızları yabancılar şubesine gönderiyorlar arkadaşımı ise cezaevine tutuklu olarak . Gönderiyorlar hiç bir şekilde bilgi vermiyorlar nezaman çıkacağı felan . Suçunu itiraf etmiş ve savcı tutuklu olarak karar vermis . Durum hakkında ne olur çıkma ihtimali varmi yollar kapalı diye gidemiyorda. Mahkemeden çıkarmı şuanda kendisi cezaevinde karantinaya almışlar 14 gün yardımcı olurmusunuz

 • Önder yavuz 22 Eylül 2020 21:28

  Merhaba ben 11 yıl bir hastanede temizlik işçisi olarak çalıştım 2015 de imzasız çıktım hastaneye dava açtım tazminat için avukatım 2018 aradı davayı kazandık dedi 28 bin tl alcaz dedi sonra dava temyize gitti edevlet ten gözüküyor du şimdi istinafta yazıyor acaba ne kadar daha sürer şimdiden teşekkürler

 • Mehmet murat 22 Eylül 2020 20:02

  2016 Sigortalı evimiz terör olayları nedeniyle yıkıldı ve aynı yıl sigorta şirketine dava açtık 2018 nisan ayında yerel mahkemede kazandık dosya erzurum bam a gitti yaklaşık bir yıldan sonra bilirkişi rapor eksik ile tekrar yerel mahkemede düzeltildi ve 2019 eylül ayından beri hiç bir gelişme yok.Bu daha ne kadar sürer bam ve yargıtay dahil

 • mavipembe 22 Eylül 2020 20:01

  Merhaba. 18 Mart tarihinde resmî nikah kıydık. Ev hazırdı. Salgından dolayı düğün yapamadık. Erteledik. Temmuzda düğün yapacaktık. Eşim ayrılmak istediğini söyledi. Daha sonra evin içindeki büyük parçaları satmış. Geriye kalan şahsi eşyaların hepsini apartman bodrumuna indirmişler. Sonradan haberimiz oldu. Elden verdiğim paralar ve kullandığı ev eşyaları da harap olmuş. Bu hususta hukuki yaptırım ne olur?

 • Burak 22 Eylül 2020 18:25

  Terekeye temsilci atanması davası açılmış ama bizim bundan haberimiz olmadı. Tesadüfen e devletten öğrendik. Ve 3 duruşma yapılmış. Biz 4. Duruşmaya katıldık ve bize 1 hafta süre verildi avukat tutmak için. Sizce karşı tarafın temsilci atatmasını engelleyebilirmiyiz ya da istinafa başvurabilirmiyiz

 • Hasan 22 Eylül 2020 13:41

  Soyisim Dava açmıştım fakat gitmedim 3 aylık süre doluyor arşivlenecek demiştiniz onu sildirmek için ne yapmalıyım polislige başvurcam sonuçta arşiv soruşturması sıkıntı olur mu yardımcı olursanız sevinirim sonuçta suç veya para cezası degil kendi düşüncelerim ve vazgeçtim silinmesini istiyorum

 • MEHMET Anıl Baloğlu 22 Eylül 2020 10:10

  İyi gunler kolayliklar diliyorum.9 gun once antalyadan gonderilen ve tam 6 gundur hiçbir islem yapilmayip bekleyen ptt kargomu 6 gundur evden cikamadan bekliyorum.benim icin onemli olan bu evrak icin defalarca aramama ragmen hicbir muhattap da bulamadim.Ptt kargonun tahahhutu olan 1-4 günde teslim sorumlulugu tamamen ihlal edilmistir.Halende kargom gelmis degil.Evrak teslim hareketleride bende mevcuttur..Ben ptt kargoya tazminat davasi acip kazanabilirmiyim..SAYGİLAR

 • Hasan 22 Eylül 2020 09:09

  Merhabalar dava açmıştım fakat gitmedim dava düştü 3 aylık süre doluyor dava hiç açılmamış sayılacak diyor sorum şu o dosyaya ne olucak o dosyayı alabilirmiyim yada sildirebilirmiyim yoksa arsivlenicek mi ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz

 • Bertan 21 Eylül 2020 21:10

  Merhabalar dava açmıştım fakat vazgeçtim dava düştü 3 aylık süre doluyor dosyamı ne gibi işlem yapilacak geri alabilirmiyim yada dosya icerigini sildirebilirmiyim nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim iyi çalışmalar

 • Meryem 21 Eylül 2020 17:02

  Iyi günler anlaşmalı boşanma davamız sonuçlandı.25 Ağustos ta gerekçeli karar tebliğ edildi iki tarafa ve iki haftalık istinaf süresi de doldu her ikimiz de temyize gitmedik bu süreçte bugün itibariyle 20 günden fazla oldu karar kesinleşmedi halen uyapta kesinleşme şerhi hazırlanmış değil ne yapabilirim bu konuda teşekkürler.

 • Hakan A. 21 Eylül 2020 11:56

  Merhaba,

  1- Kiracım Dilek U. evde yalnız kalacağını söylemişti ama Onur B. isimli şahısla birlikde yaşıyor.
  2- Faturaları henüz üzerine almadı.
  3- Aramızda çıkan tartışma sonucu (site önünde), darp raporu almışlar ama kamera kayıtlarında darp olayı kesinlikle yok.
  4- Kasten yaralama ve hakaret suçundan şikayetçi olmuşlar, arkadaşım ile birlikde ifade verdik ve konuyla ilgili olarak hakkımızda, iftirada bulunan ve yalan söylemelerinden dolayı şikayetçi olduk.

  Konular hakkında hukuk büronuz ilgileniyor mu ? Şimdiden cevaplarının için teşekkürler

 • Vildan köşe 15 Eylül 2020 11:34

  Merhaba tekrardan yazıyorum peki ortada sadece bir suçlama var yapılan birsey yok hastane raporu temiz ceza alır mı ?

 • Vildan köse 15 Eylül 2020 01:38

  Öncelikle Merhaba, kolay gelsin. Bundan 17 gün önce erkek kardeşimi tutukladılar kardeşim 20 yaşında iftira atan (yabancı uyruklu) 13 yaşında fakat ailesi tam yaşını bilmiyor Maksimum 18 gösteriyor kız.kardeşime atılan iftira cinsel istismar fakat adli raporlarda bir bulguya rastlanmadı elleme zorlama vs yok ama kardeşim tutuklandı kız bizden para ve evlenmeyi talep ediyor istediklerimi verirseniz vazgeçerim ifadeden diyor kardeşimin mahkemesi daha belli değil sonuç ne olur ? lütfen geri dönüş yapın Maltepe L tipi ceza evinde suan kardeşim… Birde ( kardeşim ifade verirken polis memurları tarafından suçunu kabul edersen cezan düşer hemen evine gidersin dedi kardeşimde ilk defa polis karşında heyecandan, korkudan kabul etti fakat ifadesini imzalamadı hemen sonrasında savcının karşısına çıktı ve orada yapmadığını iftira olduğunu söyledi fakat tutuklandı ne yapmamız gerekiyor suanda lütfen bize yardımcı olun. Teşekkürler…

 • Yusuf 15 Eylül 2020 00:59

  Yaşadığım ilçede Akşam saat 22:15 civarında telefon üzerinde tanışıp her hangi husumetimin olmadığı biri ile konuşup 22:17 de şehir merkezinden silah zoruyla enseme vurup gözüme yumruk atmasıyla beni kaçırıp , tenha ve kimsenin olmadığı bir yere götürüp silah zoruyla hem darp edilip hemde üzerinde ki telefon çakmak sigara power bank , kimlik, ehliyetimi zorla cebimden cikarip alı koydular dayak yedikten sonra bulunduğum araçtan beni atarak şehir merkezinden uzak bir yere atıldım ne yapmam lazım darp raporu aldım vücudumdaki çizik ezik ve morarmalar dan dolayı isimden geriye kalıp bu hale dustum

 • SONER ÇETİN 14 Eylül 2020 23:08

  Merhaba öncelikle böyle bir hizmet sunduğunuz için teşekkürler.
  Yaşadığım site de (toki) yönetim binaların çevrelesine duvar yaptırma ve apartmanlara görüntülü diafon taktırma kararı almış.Yapılacak bu işler için her malikten yaklaşık 5 taksit şeklinde toplamda 2000 lira istediler.Eski yönetim mahkemeye vermiş ve dava sürerken duvar yaptırılması ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verilmiş .Diafon takılmasına itiraz edilmemiş..Mahkeme yaklaşık 6 ay sürdü..Mahkeme yeni yönetim lehine sonuçlandı ve duvar yaptırma işlemine başlandı. Ben bu süreçte sadece 400 lira ödeme de bulundum.Duvar yapımı mahkemelik olduğu için site yönetimine daha fazla ödeme yapmadım.Mahkemenin sonucunu bekledim. Site yönetimi benim ödemediğim taksitler için yaklaşık 150 lira gecikme faizi istiyor.(6 aylık gecikme).Bu konuda haklılar mı?
  İyi çalışmalar

 • Uğur kılıç 14 Eylül 2020 22:15

  İkibhafta önce Ares yapidan bir ev almak için daire baktık Esenyurt’ta bizi 2+1 bahçe katı bir ev gösterip fiyatını 215 bin olarak anlaşarak sözleşme yaptık 120 metrekare ev .bize bu ev için 200 ila 210 bin kredi çıkacağını metrekare sinin büyük olduğu için kredide sorun olmayacağını söylediler bizde emlakciyla sözleşme yapıp 4 bin kapora verdik kredi baavurusu yaptılar yapı kredi tarafından 175 bin kredi için onay istediler onaylamadik çünkü en başta 20 bin peşin kalanına kredi çekip ayda maksimum 2800 TL ödeme olacağı konusunda anlaşmıştık banka tarafından yeterli kredi çıkmadı o yüzden krediyi onaylamadik şimdi emlakcidan verdiğimiz kaporayi geri istedik iade etmemek için bizim tek taraflı caydigimizi söylediler sorunun kredinin çıkmamasindan kaynaklandığını belirttik ama paramızı geri iade etmemek için başka ev gösterelim diyorlar istemiyoruz diyoruz bizi zorluyorlar ve en sonun da bize parayı vermemek için mutehayitin onu oyaladigi için onlara dava açacağını söylediler şimdi bizde ihtarname çekip tarafımıza kaporamizin iade edilmesini istiyoruz biz bu ihtarname ile verdiğimiz kaporayi geri alabilirmiyiz

 • Enes öztürk 14 Eylül 2020 18:25

  Merhabalar. 6.8ay olan cezamın denetiminin bitmesine 20 gün kala başka cezam geldi ve cezaevine girdim 6.8 sene olan cezamın bitmesine bir gün kala ictimalı müddet name tarfıma verildi 10.10ay ictimalı ceza baş cezamı bitirmek üzere oldugum 6.8ay cezamdan hesaplandıgı için acıkta yatarım kalıyor ve ictimaya konu cezaya göre tekrardan denetime cıkmam için acıkta yatarım kalıyor ve aynı denetimi terrardan cekmek zorunda kalıyorum ve ben müddet nameme itiraz etmedim bu bitirmeme 20 kalan cezamı ictimadan çıkarabilirmiyim saygılar

 • Hacer mutlu 14 Eylül 2020 16:57

  Merhaba dava hakkında bir avukat olarak nasıl yorumlayacaginizi merak ediyorum;
  Benim bir sözlüm var 3.5 senedir beraberiz hiçbir sabıkası vs yok. Benden önceki eski sevgilisi cinsel istismar davası açıyor mağdur o kız,sanık benim sözlüm. 2018 yılında dava açılıyor asliye mahkemesince ve kızın ifadesinde ; x şahsının okuluna girip boş bir sınıfta otururken cinsel organlarını elledigini öne sürüyor ve şikayetçi oluyor o sıralarda kız 14 ya da 15 sözlüm de 16 yaşlarında ikiside reşit değil ve kızın böyle bişey varsa benim sözlümü 2016 yılından sonra 2019 da aradığını kanıtlarım ve erkek arkadaşım şuan askerde ekim 7 de mahkeme gorulucek sizce bu davanın sonucu ne olur tahmini. bana kalırsa bu davadan bişey çıkmaz çünkü kızın biseyleri hazmedemeyip beni kıskandığı için sozlumu mağdur etmesi bariz belli oluyor yorumunuzu bekliyorum

 • Şaziye bilmez 14 Eylül 2020 16:36

  Merhaba, eski kız arkadaşımla beni rahatsız ettiği için şikayetçi olmuştum işyerime gelmişti beni zor duruma sokmuştu o gün çalıştığım yerden gidip şikayetçi oldum ve araya uzlaştırmacı avukatlar girdi birdaha sizi rahatsız etmeyecek dedi anlaştık ve kapattık davayı. Aradan 6 ay geçti beni yine arayarak yazarak rahatsız etmeye devam ediyor bu arada ise numaramı bi beyfendiye vermiş beyfendi bana seni tanıyorum çalıştığın yeri biliyorum kaçta çıkıyorsun şeklinde bir mesaj attı kendisini tanımadığımı söyledim bir kaçgün sonra beyfendiyle konuştum numarama nereden ulaştınız diye yanımda bir iş arkadaşımda vardı ben iş arkadaşımın verdiğini düşünüyordum adam öyle bir imaj çizmişti yani beni kandırdı iş arkadaşımla beraber görüşmeye gittik kendisi iş arkadaşımın vermediğini söyledi eski kuş arkadaşım olan kişinin verdiğini adını söyledi ve yanımda arattım kendisini. Bu eski kız arkadaşım beni son derece işyerinde ikinci defadır çok zor bir duruma soktu. Devamını 2. Kez atacağım

 • Şaziye bilmez 14 Eylül 2020 14:19

  Merhaba, eski kız arkadaşımla beni rahatsız ettiği için şikayetçi olmuştum işyerime gelmişti beni zor duruma sokmuştu o gün çalıştığım yerden gidip şikayetçi oldum ve araya uzlaştırmacı avukatlar girdi birdaha sizi rahatsız etmeyecek dedi anlaştık ve kapattık davayı. Aradan 6 ay geçti beni yine arayarak yazarak rahatsız etmeye devam ediyor bu arada ise numaramı bi beyfendiye vermiş beyfendi bana seni tanıyorum çalıştığın yeri biliyorum kaçta çıkıyorsun şeklinde bir mesaj attı kendisini tanımadığımı söyledim bir kaçgün sonra beyfendiyle konuştum numarama nereden ulaştınız diye yanımda bir iş arkadaşımda vardı ben iş arkadaşımın verdiğini düşünüyordum adam öyle bir imaj çizmişti yani beni kandırdı iş arkadaşımla beraber görüşmeye gittik kendisi iş arkadaşımın vermediğini söyledi eski kuş arkadaşım olan kişinin verdiğini adını söyledi ve yanımda arattım kendisini. Bu eski kız arkadaşım beni son derece işyerinde ikinci defadır çok zor bir duruma soktu. Bu kişi ceza alıp hapse girsin istemiyorum sonuçta bir geçmişimiz var ve ruhsal olarak sağlık durumu iyi deyil anksiyete bozukluğu var ama caydırıcı bir bedel öder ise belki benim hayatımda ve işyerimde sorun açmaktan baz geçer konu ile ilgili kendisine ve bana yazan ve yalan söyleyip iş arkadaşlarıma karşı beni mağdur eden beyfendiye tazminat davası açabilirmiyim? Yardıma ihtiyacım vardır?

 • AYSE YIL 14 Eylül 2020 12:10

  MERHABA KAMULASTIRMASIZ EL KOYMADAN KAYNAKLANAN 02.03.2020DE ISTINAFA GIDEN DOSYAMIZ VAR BAM 5.HUKUK DA SIZCE NE ZAMAN SONUCLANIR SU AN ARSIVDE GORUNUYOR

 • Ravşan Gelişken 14 Eylül 2020 10:09

  Merhabalar ben 2014 yurtta kaldım ama aileme gitmediğim halde aileme imza attilip benim koruma kararimi kaldırılmış.bu nedenle kamu memur olma hakkımı elimden alınmış buna ben dava açtım sizce nasıl sonuçlanır.

 • Ayten Yontar 13 Eylül 2020 14:52

  Merhaba avukat bey,vefat eden erkek kardesimin 5 yaşindaki kizini,annesi musade etmedigi icin goremiyoruz.Ben hala olarak yegenimi seviyor ve ozluyorum,benim yasal haklarim nelerdir?yardimci olursaniz sevinirim,size iyi calismalar.Ayten Yontar.

 • ahmet hanyıdız 13 Eylül 2020 14:41

  merhaba ben kayseriden yazıyorum kişibaşı 260 metrekare 14 hisseli arsamız var üzerinde 10 kişinin müstakil evi var belediye 18 uygulaması yapmış parsel kaydırarak hiselerimizi 137 metrekare ve 55 metrekare olarak 2 parsele bölmüş neyapmalıyız

 • Zübeyir Öztürk 10 Eylül 2020 09:31

  Merhaba
  Güvenlik personeli olarak çalışmaktayım
  1 sene dolmasına tam 7 gün verdi proje müdürü iş yerime gelip ben baskı altında kendi hazırladığı istifa dilekçesi imzalattı
  Seni başka proje ye vereceğini söyleyip şuan hafta da 2 gün çalıştırıyor bu ay son işim
  Ayrıca 4 aydır asgari ücret altında ve fazla mesai ücretim ödenmedi
  Kıdem ve ihbar tazminatı alabilirmiyim

 • Yunus Emre Yazar 9 Eylül 2020 21:05

  Merhaba 14 aydır İstinaf a giden iş davam vardi edevlette gözüküyordu şimdi ise açılan dava gözükmüyor neden acaba teşekür ederim

 • Ksk35 9 Eylül 2020 18:51

  merhabalar
  Parke firmasiyla 72.000 tl sozlesmeyle evi tadilata verdik
  6 temuzda yikim başlandı
  Sozlesme süresi 30 is günüydü
  Baslangic parası
  32.000
  Sonraki haftalarda her cuma
  10.000 odeme olacak sekilde sozlesmeye odeme plani yazildi.
  yapilacak isler
  Yikim parke fayans boya pimapen mutfak banyo dolabi olarak tek tek marka model sozlesmeye eklendi. Bize düşen tum paraları gununde bankadan yatırdık
  Fakat 13 agustos bitmesi gereken ev bitmedi yapilan iş sadece fayans ve duvarlar geri kalan asıl para gerektiren hic bir is yapılmadı. 25 ağustosta
  noterden ihtar cektik 10 is gunu içinde bitmezse hukuki islemlerin yapilacagi sozlesmenin fes edilecegi kalan islerin baska firmaya yaptirilacagi paranin onlardan tahsil edilecegi yazildi sonuc ve cevap yok.
  7 eylülde avukat tuttuk bilir kisi icin talepte bulundu.
  Acaba bilir kisi kac günde gelir?
  Asil soru burda basliyor
  Bizim iki hakkimiz varmış
  1) yapilan işin ucreti düşürülüp kalan paranin iadesini istemek.
  2) geri kalan işleri faturalı yaptırıp bu tutari ondan talep etmek.
  Hangisi mantıklı yani avukat bize birakiyor ama bilir kişi bu yapılan is 40.000 tl eder alin 30 binle evi yapin derse geri kalan is asla 30.000de bitmez bunu düşünüyoruz.
  Sizce hangisi mantikli ve dukkan sahibinin tapulu mali bankada parasi vs hicbirseyi yok biz bu parayi icra yoluyla gercekten alabilirmiyiz

 • Adem 9 Eylül 2020 15:12

  İyi günler.
  Pandemi nedeniyle dershanemiz kapandı bu zamana kadar bütün taksitlerimi ödedim . 2 buck ay dershanemiz kapalı kaldı bize vermeleri gereken uzaktan eğitim vermedikleri gibi Senet imzalamiş oldugumuz icin İcraya vermişler Bin tele alaclarının 400 telesini icra yoluyla talep etmişler ancak Yapması gereken denemleri , uzaktan egitimi yapmadılar Nasıl bir sürec izlemeliyim yardımcı olursanız cok severiim kendi Cabamla Özel egitim Öğretmenligini kazandm

 • ELÇİN 9 Eylül 2020 12:20

  merhaba dükkanımın yan tarafında depoya inen merdiven vardı. o tarafa izin alınmadan duvar örüldü ve örülen duvar apartmanın ortaak alanının 3 metre kapladı. şikayet edildim ve yıkımı istendi belediyeden şuan ne yapmalıyım

 • Tuğba keskin 9 Eylül 2020 11:42

  Merhaba babam 2007 yılında boyahaneden emekli oldu. 3-4 senedir kronik böbrek yetmezliği ve sarkoidoz hastası. İşi Devamlı kimyasallarla olduğu İçin sarkoidozu meslek hastalığı sanıyorum. Bununla alakalı ne yapılabilir?

 • Deniz Doğan 17 Mayıs 2020 12:56

  Merhaba benim bir uygulamada birisine sesli olarak ağladım ve bu ağlamam ses kaydına alınıyor . ve eski bir tane arkadaşım bu kaydı herkesle paylaşıyor Ben 16 yaşında bir çocuğum ve uygulamadaki insanlar kaydımı dinleyerek alay ediyorlar yardımcı olur musunuz ?

 • Zeynep köksal 16 Mayıs 2020 15:26

  Ben eşimle anlasmali olarak mal bolusumunude kendi aramızda yaparak boşandım.Ama mal bolusumunude ortak malimizin dörte biri bana düştü ben o günkü psikolojim ile bunu kabul ettim.ama şimdi haksızlık olduğunu düşünüyorum bir üst mahkemeye başvurabilirmiyim beni aydınlatırsanız sevinirm

 • Mert Tekin 14 Mayıs 2020 15:38

  Merhabalar,

  Şunu soracaktım bizim bir kiracımız var çok fazla gürültü yapıyor ve bundan bizde alt komşu ve hatta yan dairedeki komşu bile rahatsız oluyor kendisini birçok deha uyardık hatta daireden çıkmasını bile söyledik ama biz kira sözleşmesinde daireyi biz istediğimiz zaman terk edeceksin gibisinden bir madde yazmadığımız için elimiz kolumuz bağlı ve 2+1 evde 850 tl ye oturuyor ve zam yapmak istediğimizde kabul etmiyor tartışıyoruz onu nasıl evden çıkartırız (kirasını zamanında ödüyor)

 • Selda Yildiz 12 Mayıs 2020 03:19

  Bu hizmet icin cok tesekkurler bu donemde bosanmis eslerdenim.iki haftada bir cocugumu gorme hakkim.var fakat hafta sonu yasagindan ve 20 yas aalti sokaga cikma yasagindan dolayi cocugumu goremiyorum.iki aydir hafta icide annesi hic bir sekilde misade etmiyor bunu nereye nasil.iletebolirim boyle bir adalet nasil olur bir kolaylik olmali diye dusunuyorim.tesekkurler

 • Osman taşkın 11 Mayıs 2020 14:39

  Farkındayım çok üst üste soru sordum beni bağışlayın internete araştırdım 18 yaş altı işlenen suç güvenlik araştırılmasına alınmaz yazıyor polis olamam belki ama öğretmen falanda olamazmıyım Yakında 5 yıllık sürede dolucak her hangi bi işe girdimde karşıma bu sorun hep çıkcakmı.

 • Ahmet Kara 11 Mayıs 2020 13:03

  Merhabalar,
  Bir özel firmada çalışmaktayım. Sigortam TMGD danışman kodu ile yatmaktadır. Fakat işletmede tmgd haricinde sorumlu olduğum işler de bulunmaktadır. TMGD yönetmeliğine göre danışmanlar tmgd işleri haricinde çalışamaz/çalıştırılamaz yazıyor. Diğer sorumluluklarımdan kaynaklanacak sorunlar veya kazalar da yasal sorumluluğum söz konusu mudur?

 • Osman taşkın 11 Mayıs 2020 11:22

  Bunun bi yolu yokmu gerçekten çok polis olmak istiyorum bi yerde okumuştum 18 yaş altı olduğu için sorun çıkmaz yazıyordu

 • Osman taşkın 10 Mayıs 2020 14:59

  Merhaba ben şuna 18 yaşındayım seneye polisliğe katılcam 14 yaşlarında arkadaşıma uyub bisiklet çalmıştık sonra mahkemeye çıktım bisiklet sahibi şikayetini geri çekti mahkemede 1 yıl 2 ay hapis ceza verdi bana ama yaştan dolayı girmedim Bide şikayetini geri çekti diye 5 yıl suç işlemiceksin dediler şuan 5 yıl dolmak üzere polis Veya devlet memuru olmama bi engel çıkarırmı.

 • Pınar Çeşme 10 Mayıs 2020 14:56

  babam dört yıl önce vefat etti dededen kalan mallarımız vardı fakat kendi isteğiyle sağken bize vermedi.Geçen ay dedem vefat etti.Veraset ilamı çıkartmak istiyoruz.Dilekçede babamız adına mı yoksa dedemiz adına mı kendimizi mirasçı göstermemiz gerekiyor?

 • Efe can 10 Mayıs 2020 03:27

  Öncelikle kolay gelsin iyi çalışmalar. Sokaga cıkma yasagı varken dışarı sigara almaya cıktık bekciler gördü bizi durun dediler biz kaçtık ceza yememek için. biz kacarken alt mahalleden bekci gelıyordu bize dogru bizde daha kacmadık durduk  sonra 5 kişi oldu bekcıler aralarından biri başımın üstüne cok şiddetli yumruk attı neden kactın lan diye bogazıma sarıldı iyi darp ettiler beni ama darp izi yok bende ve ona ragmen en. Başından beri hiçbir şekilde kafa tutmadık haddimizi açmadık kufür etmedik ve tüm mahalle gördü beni darp ederken şikayetci olsam o bekcinin son durumu ne olur şimdiden teşekkür ederim.

 • Muhammet Oğuz 9 Mayıs 2020 15:26

  Iyi günler öncelikle olayı anlatayim senet olayi yasak mi bunu sorucaktim?

 • Mustafa Kandemir 9 Mayıs 2020 11:43

  Cevabınız için teşekkür ederim öncelik ile e devletten baktığımda dosya açılış 10/03/2019 gözüküyor geçen sene tekrar yenilemişler bu süreçte yine bir 10 yıl dahamı ekledi hiç bir şekilde zaman aşımına uğrama durumu yok mu