0216 387 0 388

AVUKATA SOR – HUKUKİ DANIŞMA

Avukata Sor
Avukata sor sayfamızda her türlü sorularınız online avukatlarımız tarafından cevaplandırılmaktadır. Sitemizde sanal avukat soru sorma hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Avukata soru sormak için sayfanın en altındaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Hukuk büromuza sormuş olduğunuz sorunun öncelikle kategorisi belirlenerek, alanında uzman avukatımıza yönlendirilecektir. Örneğin iş hukuku avukatı boşanma avukatı veya gayrimenkul avukatı soru sor birimimize aktarılacaktır. Danışman avukatlarımız tarafından sorularınız detaylı şekilde incelenerek, en kısa sürede cevaplandırılacaktır. Hukuk büromuz tarafından verilmiş olan cevabı yine bu sayfaya girerek görebilirsiniz. Başkaca sorularınız olması halinde tekrar sorularınızı iletebilirsiniz. Avukata sıkça sorulan sorulara aşağıda başlıklar halinde yer verilmiştir.

Dava Nasıl Açılır?

Dava açabilmek için öncelikle bir dava dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Dava dilekçesinde bulunması gereken unsurlar; davayı hangi mahkemede açacağınız, davanın tarafları ve adresleri, hukuki uyuşmazlığa dair açıklamalar ve talep edilen hususlardır. Bu nitelikleri barındıran dava dilekçesi hazırlandıktan sonra mahkemeye giderek harç ve masrafları ödedikten sonra davanızı açabilirsiniz.

Hukuki Danışma Ne Demektir?

Hukuki danışma; hukuki sorununuzla ilgili bilgileri ve elinizdeki delilleri detaylı bir şekilde avukatınıza açıkladığınız ve avukatınız tarafından başvurabileceğiniz hukuki yolların ihtimalleri ile birlikte size anlatıldığı mesleki bir süreçtir. Bu sayfamızda sorularınıza en temel haliyle cevap vermemiz hukuki danışma kapsamında değildir. Hukuki uyuşmazlıklarınızı daha etkin ve verimli bir şekilde çözebilmek için ücretsiz avukat danışma sitelerine değil, bir avukatlık bürosuna giderek elinizdeki delilleri gösterdikten sonra hukuki danışma almanız yararınıza olacaktır.

Sanal Avukat Soru Sorma Nedir?

Avukata sormadan yapılan hukuki işlemlerde önemli hak kayıpları doğabilmektedir. Sorularınızı uyuşmazlık ortaya çıkmadan önce sormanız halinde, dava aşamasına geçmeden çözmek mümkün olabilecektir. Yargıya intikal etmesi durumunda ise önceden hukuk soru sor desteği alındığı için daha etkin ve verimli savunmalar yapılması mümkün olacaktır. Ayrıca iddialarınızı ispatlamanız kolaylaşacak, davanın lehinize sonuçlanması ihtimali artacaktır. Bu şekilde avukata sor online işlemine sanal avukat soru sorma denilmektedir. Hukuk büromuz İstanbul merkezli olmasına rağmen Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Bu nedenle İstanbul dışındaki şehirlerde yaşıyor olsanız dahi sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Davalar Ne Kadar Sürer?

Davaların ne kadar süreceği mahkemenin iş yoğunluğuna, davanın türüne ve toplanması gerekli olan delillere göre değişmektedir. Bu nedenle kesin bir şey söylemek mümkün olmamakla birlikte türlerine göre davaların ne kadar süreceğini bu konudaki makalemizden inceleyebilirsiniz: İstinaf mahkemesi ne kadar sürer

Ücretsiz Avukata Sor Hizmetinden Yararlanabilir Miyim?

Avukata sor sayfamızdan sunmuş olduğumuz hizmetler hukuki danışma kapsamında olmadığından ücret alınmamaktadır. Ücretsiz avukata soru sor hizmetimizden serbestçe faydalanabilirsiniz. Her türlü hizmetlerin sanal aleme kaydığı bir çağda, avukata ücretsiz soru sorma imkanının halkımıza sağlanması gerektiği kanaatindeyiz.

Avukat Tutmak Zorunlu Mu?

Davanızı kural olarak avukatla takip etmeniz zorunlu değildir. Ancak genellikle sonucu pek iyi olmamaktadır. Usul kurallarına uymadığı, süreleri kaçırdığı ya da iddialarını gerektiği gibi ileri süremediği için haklı davası reddedilen bir çok kişi bulunmaktadır. Bu nedenle avukatsız dava açmanızı tavsiye etmeyiz.

Avukata Sor Whatsapp Aracılığıyla Mümkün Mü?

Whatsapptan avukata soru sorulduğunda aynı soruların tekrar tekrar sorulduğunu gözlemlemekteyiz. Ücretsiz avukata sor sayfamızda ise daha önce sorulan soruları inceleyerek hızlı bir şekilde cevaba ulaşmanız mümkündür. Avukata soru sor whatsapp sayfaları gizlilik nedeniyle tercih edilse de isminizin görünmesinden endişe ediyorsanız rumuz kullanmanız da mümkündür. Avukata sor whatsapp sayfaları ile sanal avukat soru sorma sayfaları arasında gizlilik bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır. Tarafımıza ilettiğiniz her türlü bilgi, sır saklama yükümlülüğümüz çerçevesinde korunacak ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır. İsminiz ve sormuş olduğunuz soru haricindeki hiçbir bilgi sitemizde yayınlanmayacaktır.

Avukat Vekaletnamesi Nasıl Çıkarılır?

Avukatınız tarafından size verilen kimlik ve adres bilgileri ile birlikte herhangi bir notere giderek vekaletname çıkarabilirsiniz. Miras, nüfus, boşanma gibi davalarda özel yetkiler arandığından bunları vekaletnamenize ekletmeyi unutmayın.

Avukata Sor İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Sormuş olduğunuz sorularda açık ve net olmanız, olayla doğrudan ilgisi bulunmayan konulara girmemeniz daha verimli olacaktır. Bu şekilde sorularınıza çözümler üretmemiz daha kolay olacaktır. Konudan sapmamanız kaydıyla her türlü detaya yer verebilirsiniz. İletinizi göndermeden önce lütfen son bir kez okuyup, eksik bilgi olup olmadığını teyit edin. Öğrenmek istediğiniz bilgiyi açık bir şekilde sorduğunuzdan emin olun. Yalnızca konudan bahsetmeniz yeterli olmayacaktır.

Avukata Sorulacak Sorular Nelerdir?

Dava açmak için bir avukatla görüşmeye gittiğinizde dava sürecinde sizin yapmanız gerekenleri, hangi delilleri avukata vermeniz gerektiğini, vekalet ücretinin miktarını ve nasıl ödeneceğini, yargılama giderleri ve harçların tutarını, davanın başarı şansını ve benzeri aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Bana Karşı Dava Açıldığını Nasıl Öğrenebilirim?

E-devlette tarafı olduğunuz bütün davalar görülmektedir. Hakkınızda hangi mahkemede dava açıldığını E-devletten öğrenebilir ya da tarafınıza tebligat gelmesini bekleyebilirsiniz.

Avukat Ücreti Ne Kadardır?

Avukatlık ücretinin alt sınırı her yıl düzenlenen avukatlık asgari ücret tarifesi ile belirlenmektedir. Bu tutarın üstünde olan herhangi bir miktar üzerinden yapılan anlaşma geçerlidir. Ortalama avukatlık ücretleri ve avukat maaşı hakkında detaylı bilgi için bu konudaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Davamın Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Tarafı olduğunuz dava dosyalarını ve dosya içerisindeki bütün evrakları vatandas.uyap.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki avukata sor formunu doldurarak sormak istediğiniz her türlü soruyu avukatlarımıza iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2.922 Soru

 • Mustafa Kandemir 9 Mayıs 2020 09:14

  2008 de 2 adet faturalı borcum vardı 18 yaşındayken aldım gsm şubesinin yanlış bilgisi yüzünden 2 numarayara 2300 tl fatura geldi ödeyemedim icraya gitti şuan 28 bin tl civarlarında ödeme imkanım hiç yok 2008 den beri hiç sigortalı çalışmadım maaşa icra gelir diye bir zaman aşımı süresi varmı e devletten baktığımda ilk açılış 2008 yazıyor

 • Kadir ozan çoktaş 8 Mayıs 2020 15:08

  İzlemedim bı suçtan gıyabında cez verildi bundan ötürü 5sene ceza aldım ancak dosyam 2012olduunda yarıya indi denetimliden yararlanarak 6ay ceza evinde kaldım yattım 2sene denetim gördüğüm sırada karakol imzamı hiç kaçırmadım lakin kamu yararına olan ise bir kez gitmedim 1kezde bireysel görüşmem gidemedigimeen durumum ihlal oldu infaz hâkimliğine dilekçe verdim kararı gelmesine beklerken karakola imza için gittiğimde bana DoSyan kapatıldı dendi bende daha hiç gitmedim ne yapmam gerekir ..cevaplarınız için teşekkür ederim iyi ramazanlar

 • aytekin öztürk 6 Mayıs 2020 22:28

  merhaba. aldatan eşin, mesela kadının kocasına aldattığını itiraf etmesi cinsel ilişkide bulunduğunu söylemesi,aldatma sebebiyle boşanma davası açmak için yeterli sebebmidir yoksa başka delillerde sunmak gerekirmi?keza aldatan eş mahkemede inkar edebilir.onun dışında konuşmalar mesajlar hadi delil olur diyelim.cinsel ilişkiyi itiraf dışında nasıl ispatlarız.itirafın ses kaydı delil olabilirmi?

 • Anıl Özsöğüt 6 Mayıs 2020 21:59

  Merhaba,18 yaşımda elzem sebeplerden ötürü ismimi değiştirmeyi planlıyorum.
  Duruşmaya tanık olarak birilerini getirmeye mecbur muyum? Bu sorunu en kısa ve yalnız şekilde bitirmek istiyorum çünki üzerimde çok büyük etkisi var diyebilirim.

 • Tolga Özkan 6 Mayıs 2020 13:30

  covid 19 ile alınan icra takibi 30 Nisan da son buldu. Nisan ayı maasim da kesintisi 27 Nisan’da yapıldı ve 5 mayista da hesaba aktarıldı benim hacizimin kesilmemesi gerekmez mi Nisan ayında çalıştığım için ve Nisan’da maaş günüm kesildiği icin

 • engin 3 Mayıs 2020 00:01

  slm 18.08.2014 kredı borcundan kırmızı kalem yedim borcu 1 ay sonra odedim ama hala e devlette gözukuyo avukata soruyorum dosyayi ilerki zamanda acdim ondan gel konusuruz diyo bu avukadi baroya şikayet edsem ne olur

 • aytekin öztürk 30 Nisan 2020 08:29

  merhaba eşimle anlaşmalı olarak boşanacağız.avukat protokol yapmak ve dava açmak için yüksek meblağ para talep etti.bu sözleşmeyi internetten inceledim.kendim yazıp maddeleri belirtip eşimle imzalayıp avukat tutmadan dava açsam olmuyormu acaba?

 • Hakan Yalçın 29 Nisan 2020 16:54

  Bütün avukatlar para ile danışmanlık yapıyor. Sizden ALLÂH razı olsun.

 • Ahmet ulaş 29 Nisan 2020 08:58

  Merhaba. Kira borcum yok. Günü gününe ödedim. Ev sahibim noterden kağıt göndermiş haberim olmadı. Şimdi çık diyor. 3,4 ay sonra çıka bilirim diyorum ancak. Anlamıyor. Icra yoluyla çıkaracağını söylüyor. 15 hazirana kadar icra yoluyla beni çıkartmadurumu var mı acaba.
  Kira borcum yok. 2 yıldır düzenli ödüyorum. Sadece daha fazla zam istiyor. Bende kanunen olması gereken zammı söylüyorum.
  15 hazirana kadar cebren icra ile boşaltma olabilir mi
  Yardımcı olur iseniz sevibirim teşekkür ederim

 • Deniz 28 Nisan 2020 22:56

  Merhabalar ben evliyim ve eşim beni yabancı uyruklu bir kadınla aldattı kadın hamile kesin emin değilim ama duyduğuma göre bu işi yapan yani erkeklerle para karşılığı beraber olan bir kadın bir yer var orada patronları var ve bu işi yapıyorlarmış diye duydum ben eşimi affettim fakat bu kadını ve orayı şikayet etme hakkım varmı?

 • Levent bingöl 28 Nisan 2020 15:05

  Abimin arsasina 3 kardeş birer daire yani 3 katlı ev yaptık herkes kendi parasıyla .ama şimdi arsa sahibi bize kat mülkiyeti vermem diyor vermiyor halen oturma iznide yok ama biz oturuyoruz neyyapmamiz lazım

 • Kâmil Sönmez 28 Nisan 2020 01:22

  Merhaba, ben bir suç işledim istinaf mahkemesine taşıdım, ilk suçum istinaftayken bir suç daha işledim, cezaevine girdim, şartlı tahliye oldum. Bu sırada istinaftaki dosyam onandı. Koşullu salıvermem yanar mı?

 • Hakan Yalçın 27 Nisan 2020 22:37

  Tutuksuz duruşmalar da 15 haziran tarihine mi ertelendi? Tam olarak anlayamadım. Bilgi verir misiniz?

 • Mehmet Akdemir 27 Nisan 2020 14:55

  Merhaba, benim mayıs da ceza mahkemesinde duruşmam var . Ben kendim yurt dışindayım. Ben avukatıma duruşmaya davet etmesi için bazı isimler vermiştim fakat kendisi corona virusunden dolayı adliyelerin kapalı oldugunu bundan dolayı da bunun mümkün olmadıgını söylüyor. Bu doğru mu yani bu dönemde dilekçe verip de tanık davet edemiyormuyuz?

  Saygılarımla, iyi çalışmalar.

  Mehmet Akdemir

 • Hakan Yalçın 27 Nisan 2020 00:25

  Yani istinafda olan dava onaylanırsa, sonradan işlenen ikinci suçun koşullu salıvermesi yanar mı

 • alitahir alptekin 23 Nisan 2020 23:58

  merhaba kısa ve öz yazıcam adresinizi internetten aldım
  konum af yasası ile ilgili 5 ay beş gün ceza aldım 2013 yılından beri yeni sonuclandı 8 ay önce 3 bin tl ceza geldi 150 taksitle
  ödeme yapıyordum şimdi bana bir tebliğat geldi hükümlünün
  lehine degişiklik oldugundan infazın durdurulmasına
  diyor ve devlet hazinesine gümrük ziyanı katşılaması 5 bin
  çarpı 2 10.000 yatırıp makbuzu mahkemeye getirilmesi
  bir hafta icinde nöbetci agır mahkemesine müracatı
  bana akıl verin 2 bin borcum kalmış bu neresi benim lehime
  bana yardım edermisiniz ne yapayım emekliyim evim kira

 • Hakan Yalçın 23 Nisan 2020 21:50

  Birisi daha önce işlemiş olduğu bir suç istinafta mahkemesine taşındı, o suçtan sonra bir başka suç işledi. Bu suçtan koşullu salıvermeden yararlanarak tahliye olduğunda istinaftaki suç onaylandığında koşullu salıvermesi yanar mı?

 • Yılmaz holat 23 Nisan 2020 21:01

  Merhaba iyi gunler 30 mart 2020 tarihinde iskur uzerinden saglik bakanligina (hastaneye) temizlik gorevlisi işi için basvurdum secildim beni aler acele işe aldilar sozlesme falan imzalattilar hicbirini okuyamadim bu benim hatam biliyorum dun ise basladim ama calisma sartlari cok kotu cok yogun ben calismak istemiyorum bunun icin hastane mudurunun yanina gittim ve calisamadigimi soyledim istifa etmek istedigimi soyledim bana istifa edemiyecegimi soylediler sicilin kirlenir para cezasina tabi tutulursun ve omur boyu devlet memuru olamiyacagimi soylediler ben gercekten calismak istemiyorum bi doktor veya hemsire degilim temizlik gorevlisiyim ve calismak istemiyorum ne hepsi benim hatam calisabilecegimi zannettim ama yapamiyacagim bana bi bilgi verebilirmisiniz acaba lutfen

 • meltem s. 23 Nisan 2020 16:36

  merhaba esimle bosanacagiz 1 evimiz var oglum 18 yasindan kucuk tapuyu 2 mizin onayi ile ona verecegiz yani oglumuza 18 yasindan kucuk olanlar iki esin onayiyla tapuyu alabiliyormus. tapuyu oglumuza devrettigimizde esimle ben . ileride simdiki esim evlenirse cocugu olursa bu evden pay isteyebilirmi ?yada esim vazgecip pay isteyebilirmi

 • Ekrem zeren 23 Nisan 2020 13:49

  Kız kardeşim 1 yıl 2 ay önce kendi isteği ile kacarak evlendi. Sadece 1 hafta kocasının evine kaldi ve anlasamadigindan geri döndü. Hiç evlilik birliği olmadı Şimdi boşanmak istiyor. Karşı taraf bize zorluk çıkarıyor boşanmam diye. Nasıl bir yol izlemeliyiz

 • Hakan Yalçın 22 Nisan 2020 02:12

  Sanık hakkında görülen dava için sarfedilen 9 adet davetiye gideri 90.00 TL, posta gideri 19.00 TL ile rapor gideri 200.00 TL toplamı olan 309.00 TL yargılama giderinin sanıktan alınarak hazineye gelir kaydına

  Hazineye olan bu borca faiz biner mi?

 • Levent Çimen 22 Nisan 2020 00:28

  Merhabalar kolay gelsin iyi calismalar dilerim ozel guvenlik silahsiz kimlik kazandim fakat kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alinan eşya hakkında hirsizlik sucundan bir davam vardi 2011yilinda 1yil 8 ay hagb verildi su an adli sicilim arsiv kaydim yoktur bu davam silahsiz kimlik kartimi almaya engel teskil edermi

 • murat serbes 21 Nisan 2020 22:01

  5 yıldık bir kargo firmasında engelli kadrosunda çalısıyorum.korona sebebiyle hafta sonu genel sokaga cıkma yasagı ilan ediliyor ve benim işe gitmek için servisim yok ayrıca cumartesi günleri öglen 2 ye kadar çalıstıgımız için genel yasak itibariyle otobüs ve dolmuşta o saatte olmadıgı için müdürümün gel demesine ragmen cumartesi günleri işe gidip gelemiyorum.izin dilekceside yazdırmadılar devamsızlık sebebiyle işten cıkarılırmıyım ? cıkarılırsam tazminat alabilirmiyim.

 • Melek Balcı 21 Nisan 2020 19:42

  Merhabalar bundan 4/5 yıl önce bir arkadaşım kavgadan dolayı dava açılmış 5 yıl suç işlemeyecegine dair değinilmiştir hiç bir suç işlememistir şuan hakkında kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan davası var Eylül de ortada öldürme ve yaralama söz konusu değildir.2.dosyasida şikayetten vazgeçildigi için kamu davası açılmıştır bu süreçte karşımıza ne gibi bir ceza çıkar teşekkürler

 • Hakan Yalçın 21 Nisan 2020 18:28

  30.03.2020 tarihinden önce işlenen görevi yaptırmamak için direnme (memura mukavemet) suçundan 3 yıllık denetimli serbestlikten faydalanır mıyım?

 • Binnaz yaşar 21 Nisan 2020 16:39

  Merhaba ben kız kardeşim adına birşeyler soracam kız kardeşim iğdaşa 400yakın bir borcu varmış ama kızkardeşim hiç bilgilendirmeden içraya verilmiş şimdi borcu 6000üzerinde e devlet ten girincemahkemesi görülüyor kızkardeşim devlet yardımıyla geçinen birisi bunun için nereye baş vurabiliriz ne yapabiliriz bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin

 • Can yılmaz 21 Nisan 2020 08:48

  Şuan jandarma personeliyim meslekten önce yasadisi bahis oynamıştım daha yeni ifade için çağrıldim eskiden olan bir durum yüzünden soruşturma gecirirmiyim

 • samime yüksel 20 Nisan 2020 20:16

  slm ben 9 aydir calisiyordum atesim vardi bogaz oksuruk 2 gun rapor verdiler 3 gun de isyerine bildirdim kotu oldugumu korona olabilirim dusuncesiyle gitmedim iznim bittiginde ertesi gun isten cikartmak istedigini soylediler dedim cikarmaniza gerek yok ben cikarim bir kagit imzalattirdilar bir maasimi alamadim mesailerimde vardi onarida alamadim ihtarname gondermisler 204 lira daha bana borclu cikartmislar benim ne yapmam gerekiyor bu durumda bilgi almak istiyorum

 • Ömer 20 Nisan 2020 17:11

  Benim arkadaşım bir Araç kiraladı kilisten ve İstanbula geldi benim aracı kullanmamı istedi ısrar etti benimde ehliyetim yok ben bu araçla kaza yaptım 20bin TL Lik masraf çıktı bendende yazılı imzalı kağıt istiyor benden birşey talep edebilirmi kaza esnasında arkadaşımda yanımdaydı

 • burak satıbol 20 Nisan 2020 13:52

  iyi günler yeni infaz yasasından önce işlenen suçlarda dava devam ediyor mahkeme ceza 1 yılın altında olduğunda hagb veya para cezası verebilirmi

 • Gizem ylmz 20 Nisan 2020 13:39

  Merhaba eşime 2014 yılında kasten yaralama suçundan 86/1 maddesince 2 yıl hapis cezası verildi sonra silahla yaralama olduğu için 86/3 maddesini 1/2 oranında artırarak 3 yıl ceza verdi sonra 21/2 maddesince 1/3 oranında indirim yapılarak 2 yıl verdi yeni yasadan faydalanabiliyor mu ve yatarını denetimini öğrenebilir miyim ?

 • Hüseyin kıymaç 20 Nisan 2020 11:38

  Merhaba ben bir firmada özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım işe giriş tarihim 19/10/2018 halen çalişıyorum bu iş yerinde sorum şu ben günde 12 saat çalışıyorum bir ay 240 saat diger ay 252 saat çalışıyorum ve fazla çalışma mesaisi ücreti alamıyorum bunun dışında izinli günlerimde extra mesai yapıyorum bununda 1.5 katı değilde 1 katı veriliyor aynı şekilde bayram mesailerinide bu şekilde veriyorlar ise girişte maaş servis yemek anlaşmamız var yalniz bulunduğumuz proje yemek vermiyor kendi cebimizden yiyoruz ve sgk ya prim bildirimlerimiz düşük gösterilerek ödeme yapılıyor şimdi ben tazminat yemek parası ücretleri fazla mesaii ücreti gibi talep de bulunup mahkemeye versem nasıl bir yol izlemeliyim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

 • osman şen 19 Nisan 2020 23:31

  suç tarihi 30 marttan önce basit yaralama suçundan yargılanıyorum mahkeme devam ediyor . Yeni yasada hagb kararı kalktı diyor.Suç tarihi 30 marttan önce olduğu için hagb kararı verirlirmi yoksa yeni yasayamı tabiyiz.mahkemem 24 harizanda .

 • Deniz bilgin 19 Nisan 2020 22:08

  Eşim iki gun once arabada üstunde 2 gram bonzai ile yakalaniyor yaninda 3 4 arkadasiyle onlarda ayni 2 3 gramlik yakalniyor içlerinden biri bonzaiyi esim ve yanindaki bir arkadastan aldigina dair ifade veriyo polis de zaten esimin takipde oldugun ve bir delilerinin olmadıgini soyluyor bu sekilde aliyolar ama yine delil yok ifade veren sahısta ifadesini savcilikla degisecek esim suan cezavinde cikma ihtimali varmi

 • Selin ylmz 19 Nisan 2020 21:28

  Ben bir web sitesinde ayrildigim erkek arkadasimla paylasmis oldugum özel fotoğraflarımı gördüm siteyle iletisime gecip bunu kaldirmalarini talep ettim siteden.kaldirildi lakin kaynak paylaşan kişi de oldugu icin ve tekrar başka yerlerde paylasma ihtimali olduğundan bunun önüne nasil gecebilirim ? Ayrica bu benim tahminim sadece onda bulunduğu icin o dur diye düşünüyorum degilse de kim oldugunu bulabilirmiyiz şikayet durumunda süreç nedir ne yapmam gerekir ve dava etsem.gizlilige tabi tutulabilir mi ? Tesekkur ederim şimdiden.

 • Meltem güçer 19 Nisan 2020 18:32

  Değerli avukatımız selamlar. Benim eşim denetimli serbsti 3 imza unuttu ve 5 aydır kaçaktı iki hafta önce yakalandı. Af eşimede vururmu acaba henüz bi haber yok.. Saygılar

 • Melek terzi 19 Nisan 2020 15:28

  Merhabalar hamilelik donemimde esimin tayini cikmasi sonucu kütahyaya geldi calistigim icin ben ankarada kaldim bu donemde beni aldatti baska bir kadinla üzerinden yaklaşık 1,5 yil gecti ama psikolojik olarak cok kotu durumdayim atlatamiyorum o donemde uzuntuden bebegimi kaybediyordum neredeyse elimde esim ve diger kadinin birlikte olduguna dair whatsapp yazismalari mevcut esimden bosanamiyorum araya hatri sayilir buyukler girdi soz verdirttiler ama beni aldattigi kadina taxminat davasi acmak istiyorum boyle bir hakkim var mi acarsam en fazla ne kadar acabilirim yardimci olursaniz sevinirim tesekkur ederim

 • Şaban Diril 19 Nisan 2020 14:39

  İntegram yazışmalarını mahkeme kararı ile almak istiyorum ne yapmam lazım tşk

 • Murat oz 19 Nisan 2020 02:13

  İyi günler 6 ay önce evin dış cephe izalasyonunu yapması için bir şirketle anlaştım.6 aydır yapmadılar.15 bine anlaşmıştık.10 taksit yaptık ben senetleri düzenli ödedim halada ödüyorum.Artık yapmalarınıda istemiyorum.paramı nasıl geri alabilirim.sozleşme imzalamıştık 1 ay içinde bitirilcek diye.yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • ZİYA KURT 18 Nisan 2020 23:27

  Milli Savunma Bakanlığına karşı açtığım idari davayı kaybettim. Avukatlık ücretini nereye yatıracağım.

 • Ahmet büken 18 Nisan 2020 23:11

  Ben 40 ay belediyede çalistim özelleştirme oldu sirkete gectim ayni işimde çalışıyorum devam brut 4000 gosteriyor ihbar tazminatida alabilirmiyim yoksa sadece kidem tazminatimi

 • Hakan Yalçın 18 Nisan 2020 22:41

  Cevap için teşekkür ederim. Son sorun ilk suçumda hagb almıştım. İkinci suçu işledim. Hagb açıklandığında 2. suçun cezası ile toplandığında 3 yıllık denetimli serbestlikten yararlanabilir miyim?

 • necip uslu 18 Nisan 2020 19:38

  merhabalar Adıma hollanda da görülen bir hafif uyuşturucu davasından yıl 2008 da bildigim kadarıyla 36 ay ceza aldım ben türkiyedeydim adıma gesilen ceza türkiyeye gelmiş bu cezam ın zaman aşımı kaç yıl dır ? teşekkür ederim

 • Hakan Yalçın 17 Nisan 2020 23:26

  Merhaba, 30.03.2020’den önce işlenen kamu idaresi güvenirliğine ve işleyişine karşı olan suçlarda 3 yıllık denetimli serbestlik uygulanacak mı?

 • Emre türkmen 17 Nisan 2020 19:53

  Sadece imza attık el yazısı ile tutarı yazmadık müsait olursanız senetin fotoğrafını bayiden isteyip size atsam açıklayabilirmisiniz 🙏🏻

 • Emre türkmen 17 Nisan 2020 19:19

  Merhabalar öncelikle kolay gelsin Bilgi almak için rahatsız ediyorum.

  Ben bir arkadaşıma BEKO bayisinden Nakit taksitli senetle telefon Aldı ve kefil ben oldum. Beko bayisi findeks raporum kötü olursa veremeyeceğini söylemişti ama findeks raporuma bakmadan onay verdi. Arkadaşım şuanda taksitleri ödemeyor benim de findeks raporum olumsuzdu. Kefillikten caymak istiyorum daha ilk taksiti 15 gün geciktirdi. Nasıl bir yol izlemeliyim.

 • AHMET 16 Nisan 2020 22:56

  Kardeşim çocogun cinsel istismarda sarkintilik boyutunda 2 yıl 6 ay ceza aldı aftan yararlanırmi yatarsa nekadar yatar

 • Orhan mavi 16 Nisan 2020 22:06

  9 yıl aynı iş yerinde çalıyorum rızam olmadan beni vardiya verdiler tazminat talep edebilirmiyim

 • YENER ATİLLA 16 Nisan 2020 17:45

  657 Devlet memuruydum.Hakeret ,tehdit ve yaralamadan ceza aldım,cezamı 2017 yılında cektim.yeni infaz yasasıyla geri dönebilirmiyim

 • Ayşenur kaya 16 Nisan 2020 11:28

  Iki kuzen arasında yasanan yüz kızartıcı suçtan on sekiz yaşı daki bir genc ceza alır mı 5 yil once yaşanmış bir olay

 • Atilla 16 Nisan 2020 08:45

  Yeni infaz yasası devam eden davalari ve 30.03.2020 den once acilmis davalari etkiliyormu,

 • Fırat Çakıl 15 Nisan 2020 21:28

  İyi günler 23. 09.2019 da honda pcx marka motosiklet satın aldım. Aldığım zaman km saati 3200 de idi. 5400 km de iken Aralık 2019 da sattım. Motor 2016 modeldi ve ilk muayenesi temmuz 2019 da 3036km de iken yapılmıştı. Fakat benden önce km saati ile oynanmış servis kayıtlarında ki tarihler ben almadan önceydi. Bu sebepten sattığım kişi km oynamadan dolayı bana mahkeme açacağını söyledi. Bu durumda ben mağdur oldum. Adıma cezai işlem uygulanır mı?
  Teşekkürler.

 • Ümit Aydın 15 Nisan 2020 17:35

  Iyi günler. 2016 yılında hırsızlık dolayı bir mahkemem oldu. Hüküm olarak 5 yıl hükmün ertelenmesi kararı cıktı. Bu durumda özel güvenlik olma şansım var mı? 

 • ahmet özkömür 15 Nisan 2020 15:46

  ben 1954 doğumluyum bir borcumdan dolayı icraya taahhütte bulundum ve 3 ay hapis cezası aldım teslim olursam kaç gün yatarım
  son çıkan infaz yasasından faydalanma imkanım varmı
  denetimli olabrmi

 • Asena 15 Nisan 2020 00:04

  Çocuğa karşı işlenen eziyet suçlarını af kapsıyor mu daha önce sabıka kaydı yok

 • aslan 14 Nisan 2020 22:30

  iyi günler nafakadan 3 ay tazik hapsi aldım 15 aydır kaçagım infaz yasadan faydanırmıyım tşk

 • Faruk 14 Nisan 2020 18:07

  10 tane belki daha fazla 2015 te kesilmiş bazıları daha kesilmemiş 2 yıllık 3 yıllık cezalar var yeni kanuna göre durumu ne olur

 • Ayhan Aral 13 Nisan 2020 20:25

  Vesayet davası açtım savcılık kısıtlı adyini bulamadı davayı red etti istinaf davayı bozdu sonuç ne olur saygılar

 • onur 13 Nisan 2020 16:53

  20 yaş altı sokağa çıkma cezasinda 392 tl ceza yedim ödemek zorundamıyız ödemesek nolur ödemeyeceğim

 • Zekeriya köse 13 Nisan 2020 03:15

  Merhabar ben yağmadan dolayı 4yıl 2 ay ceza aldım 2015 dosyası 1/2 den faydalandım 1 ay yattım 2 yıl denetim dediler yeni yasadan faydalanırmıyım denetim olayı bitermi sizce ihracat işi yapıyorum yurtdışına engell olur mu ? Teşekkürler şimdiden

 • Ahmet kandaz 12 Nisan 2020 11:18

  Evim istanbulda ane me babama bakmak için ikametgâhını GİRESUN/göreleye aldım annem kısmı babam tam alzaymir hastası 2 yıldır ben bakıyorum 1 kız birde erkek kardeşim var ikiside 2 yıldır telefonla dahi beni arayıp sormuyorlar sorum şu annemin köyde 2 evi babanın da istanbulda bir dairesi var ben zaten onlarla ilgileniyorum onlar rahmetli olana kadar bakacagimi noterden tasdik ettiysem babamin6ve annemin mal varlığı bana kalabilirmi veyahut onlara birşey kalmasın diye nasıl bir yol takıp etmeliyim saygılar sunarım

 • Gökay aral 11 Nisan 2020 19:48

  Maluliyet red edildi devlet hastanesinden engelli durumuna göre tüm vücut fonksiyon bozukluğu yüzde 37 ne yapmalıyım saygılarımla

 • Atilla 11 Nisan 2020 16:35

  2014 yılında dubleks dairemin çatısını yükselttim, ruhsatlı bina olup belediyeden izin almadan yaptim.belediye geldi ve tutanak tuttu ve imar kirliligi davasi açıldı, idarî para cezası yedim ve yatirdim .binadaki maliklerden herhangi bir sikayet olmadi.hükmün açıklamasının geri bırakılması kararı 3 yıllık cıktı.adli sicil kaydında çıkıyor.3 yılı geçirdim ancak bundan kurtulabilirmiyim. O dairemide sattım 2019 yılında. Alan kiside zaten banka kredisiyle bilerek aldi ve ekspertiz raporunda yaziyor aykirilik.
  Sicil kaydının kaldırılması için birşey yapabilirmiyim.

 • Asena 11 Nisan 2020 13:33

  Denetimli serbestlikten faydalanmayan biri aftan faydalanır mı faydalanırsa nasıl olur

 • Tugberk 10 Nisan 2020 21:13

  Yeni infaz yasası çıktıktan sonra ,asliye ceza mahkemesinde reesen açılmış davanın otomatikman düştüğünü nereden öğrenebiliriz.davanin dusmesi icin muracat etmek gerekirmi?henuz ilk dava tarihi gelmedi,mayis ayinin ortasindaydi dava tarihi.

 • Murat ince 10 Nisan 2020 14:54

  Çocuğuma 550 tl nafaka ödüyorum ama bu ay koronadan dolayı işler yok 3 5 gün gecikse birşey olurmu

 • Yağmur Çetindere 10 Nisan 2020 03:58

  Merhabalar, ben biri hakkında cinsel saldırı ve dolandırıcılık (kendisine verdiğim borcu ödemediği için) suçlarından şikâyetçi oldum fakat kendisi ifadesi alındıktan sonra benimle konuşmak istedi. Borcunu ödeyeceğini söyledi, beni ikna etti ve şikayetimi geri çektim. Üzerinden 1 ay kadar zaman geçti ama yine borcunu ödemedi. Benim şikayetten vazgeçtikten sonraki süreçle ilgili kendisinden tekrar şikayetçi olabilme imkanım var mıdır acaba?

 • mehmet nacar 9 Nisan 2020 11:18

  merhabalar efendım sıze bı kac tane sualım olacak.bırısı dolandırıcılık yaparken yakalanıyor ve her ıfadesınde benım adımı gecırıyor ama kanıtı yok elınde 20 dosya falan oldu sımdı efendım neden kanıt olmadan sahısın soylemıne gore benı tanık deılde sanık yapıyorlar? ve neden kanıtı yokken benım onunla olan husumetımden dolayı ustume ıfade verdıgınde savcılarımız hakımlerımız benım ustumdekı fıkırlerı mahkemenın sonuclanmasında ben zarar gorurmuyum? yaw kafam allak bullak eger yazdıkalrımda anlamadıgını yer olursa ozur dılerım ınanın ıyı deılım

 • Serap aydın 9 Nisan 2020 08:29

  Merhaba, 2 ay önce ev aldık evde kiraci vardı.Fakat 2 aydır virüsü bahane ediyor ve kira ödemiyor ,noterden kira ödemediğine dair ihtar çeksem kaç ay içerisinde haklı olarak evden çıkartabilirim.Kira da ödemesem bu benim hakkım 1 yıl içerisinde 6 ay kira ödememe hakkım bulunuyor çıkaramazsın beni diyor.Lütfen bir yol gösterin nasıl çıkaracağıma dair

 • Mehmet alan 9 Nisan 2020 00:44

  Merhaba, bir yakınım icin sormak istiyorum. Erkek 49 yasinda olan yakınım su an cezaevindedir. 16 yıl ceza almis olup, yatari 9 yıldır. 2 yılını cezaevinde gecirmistir. Adli suctan yatmaktadir. Yeni infaz yasasi kapsaminda tahliye olabilecek mi ? Sucta tekerrürde vardır. Cok tesekkur ederim

 • Yılmaz şimşek 9 Nisan 2020 00:35

  Benim maasıma bankanın biri tarafından 2.400 icra geldi ve masımdan 4/1 oranında kesilerek borc ödendi kesinti bitti benim sorum borc bitmis olmasına ragmen avukat benden ödedigim tutar harici 3.50 tl daha para istemekte icradan gelen borc ödendigi halde avukat neye dayanarak fazladan para ister böyle bir hakkı varmı tsk ederim

 • yiğit karacam 8 Nisan 2020 20:53

  virüs sebebi ile annesi ile kızımın kişisel görüş günlerindeki yatılı kalma veya görüş saatlerinin tamamını açtığım davanın duruşma gününe kadar kısıtlanmasını hangi mahkeme veya mercie ne tür bir dilekçe ile başvurarak bu kısıtlamayı tedbir olarak çıkartabilirim.TEŞEKKÜRLER

 • Serkan Altunkaynak 8 Nisan 2020 18:54

  Merhabalar,
  24/03/2014 tarihli aktif durumda olan bir BES hesabım İş Bankası Anadolu Hayat Emeklilik şirketinde bulunmakta. ( 11000 normal birikim ve 2600 devlet katkısı )
  Geçmiş dönemde yaşadığım sıkıntılar sebebiyle bankalar tarafından icra takibi başlatıldı, İş Bankası ile ilgili herhangi bir icra takibi dosyam yok.
  BES hesabımdan çıkış yapıp biriken parayı nakit olarak almak istiyorum, benim sorum şu ;
  BES hesabım kapatılıp nakite çevrildiğinde mecburen bana ait bir hesaba aktarılması gerekiyor, paranın aktarıldığı bu hesaba haciz işlemi yapılır mı ?
  Ya da haciz olmadan bu parayı almam mümkün olabilir mi ?
  Teşekkür ederim.

 • Ercan Guven 8 Nisan 2020 14:49

  Merhaba ise başlama tarihim 15.02.2012 asgari ücret üzerinden prim yatıyor 26.03.2020 itibari ile 01.05.2020 tarihine kadar ücretsiz izine ayrıldım. Büyük ihtimal o günde isyeri faliyete geçmeyecek o gün çıkışı aldığımda tazminat tutarım ne olur. Ekstra olarak 469tl multinet yemek kartı bedeli de alıyorum. Teşekkürler

 • Behçet bilici 8 Nisan 2020 02:01

  Bankalara kuruş borcum yok Yapıkredi sen 3 bin TL limitli kredi kartı kullanıyorum ödemelerimi düzenli şekilde yapıyorum
  Şahıslara toplam 80 bin lira borcum var icralık yani 2 el araç kredisi bana çıkarmı

 • Ufuk kurum 7 Nisan 2020 23:12

  Iyi çalışmalar ben emekliyim özel bir şirkette operatör olarak çalışmaktayım bir isten gelirken kepce ile kaza yaptım bir araca çarptım kullandığım aracın sigortası yoktu yaptılar fakat saati kaza saati ile tutmadığı için karşı taraf serviste yaptırdı faturasıni şirkete gönderdiler simdi patron faturanın yarısını benden maaşımdan kesiliyor buna hakkı varmı şimdiden cevabınız icin teşekkür ederim.

 • Kenan celik 7 Nisan 2020 17:38

  BİPOLAR hastasıyım 15.01.2020 tarihinde yoğun alkollü ve atak döneminde olduğum bir gece bir arabayı durdurarak polis olduğumu ve ceza yazacağımı belirterek 300 tl para aldığım iddaası üzerine olaydan 5 gün sonra göz altına alındım. ifademde bipolar hastası olduğumu ve atak dönemi geçirdiğimi, ilâçlar etki göstermediği için kendimi tedavi edebilmek maksadıyla sade ve sek alkoller kullanma gereğinde bulunduğumu,olay gününü hatırlamakta zorluk çektiğimi, olay gününü tam anlamıyla hatırlayamadığım dan dolayı üzerime atılı suçu inkar etmeyeceğimi belirttim. Çıkarıldığım mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldım. Mağdurların mağduriyetini giderdim. Mağdurlar şikayetlerini geri çektiler. 21 NİSAN 2020 de NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK ‘tan dolayı AĞIR CEZA mahkemesinde duruşmam var.

  Adli sicil kaydım temiz. Bu gününe kadar isteyerek yada istemeyerek hiç bir suça karışmadım. Hakkımda bugüne kadar hiç bir şikayet olmadı.

  NOT: 2006 senesinde 75 günlük askerlik hizmetimi yerine getirirken Askeri hastane psikiyatri bölümü tarafından BİPOLAR DUYGU durum bozukluğu teşhisi konularak toplamda 9 ay hava değişimi sonucunda ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR. Raporu verilerek askerlik hizmetinden muaf tutuldum.

      K.K.K Sağlık Raporu açıklamasında;

  2006 senesinde Hasta kimsenin kendisini anlamadığını, askerdeki sistemi düzeltmeye çalıştığını, ancak komutanlarının dinlemediğini, kendisinin komutan olacak niteliği olduğunu, babasının istihbaratçı olduğunu, kendisini örgüt çökertmiş adam olduğunu, bu aralar uykuya ihtiyaç duymadığını, yapacak çok işi olduğunu belirtmekte.
  Hastanın kıt’a anket formunda ” Askerlik görevini yapamayacağı” belirtilmektedir.

  Sizce Ceza evinde yatar mıyım?

 • gökhan gençdal 6 Nisan 2020 19:03

  29.04.2019 tarihinde yüzde 94 engelli olan anneme engelli aracı aldık. 30.10.2019 tarihinde annem vefat etti.Annem ve Babam arasında resmi nikah yok ikisininde ikinci evliliğinden doğan tek çocuğum. veraset ilamında herhangi bir hak üstüme görünmüyor bu mirastan nasıl yararlanabilirim ya da bu miras kime intikal etmiş olabilir.

 • Yiğit karacam 6 Nisan 2020 18:25

  Merhaba
  Eski eşimle kızım 2.5 yaşında iken anlaşmalı boşandık ve velayeti anlaşmalı annesine verildi.kızım 3 yaşına gelince anlaşmalı olarak annesi velayeti ekonomik durumun olmaması sebebi ile babası olarak bana verdi.annesinin mensis sisteminde kayıtlı bir adresi olmamakla beraber apart-otel tarzı 1+1 dairede kırıkkalede yaşamaktadır.sigorta bilgilerindende anlaşılmakta olup pavyon gazino gibi mekanlarda çalışmaktadır.yine pavyonda çalışan kız arkadaşı ile birlikte kalmaktadır.annesinin sevgilisi oldugu ve çocu zaman aynı evde kaldıgı düşünülmektedir.kben ankarada sadece kızımla beraber oturdugum kiralık bir evde kalmaktayım.sigortalı düzenli bir işim olmakla beraber kızımın kreş dahil tüm masraflarını ben karşılamaktayım.mahkeme annesi ile görüş günlerini 2 haftada 1 gün yatılı temmuz ayında 1 ay süre ile kalmasını kabul etmiştir.bu yatılı kalma kararlarının değiştirlmesini için mahkemeye dava açarak başvurdum..kızımın anneis iel yatılı kaldıgı zamanlarada kaldıgı apart otelinde sevgilisi ve pavyonda çalışan kız arkadaşı ile kaldıgını ve aynı yatakta kızım annesi ve sevgilisi ile birlikte yattığından şüphe duyuyorum..şuan 3.5 yaşında kız çocugum vardır..mahkeme annesinin sırf apart-otel tarzı birde dairede ve tek kalmaması ayrıca pavyon gibi eğlence sektöründe çalışması bunla beraber il dışında hayatına devam etmesi kızımın annesi ile yatılı kalma kararnı kalmdırması için yeterli bir sebep midir…mevcut bir dava açtim 4 ay sonrasına duruşma verildi..nasıl bir dilekçe veya gerekli yere başvurup bu yatılı kalma ibaresinin ivedilikle kaldırılmasını sağlarım…TEŞEKKÜRLER..

 • Nildem BARIN 6 Nisan 2020 12:26

  Merhaba eşim subay ve su anda tutuklu her türlü işlerini vekaleten ben yürütüyorum. Oyaktan 167 bin tl, emekli ikramiyeninsen ise 140 bin tl aldı. Bizim dört çocuğumuz var ikisi eşimin eski evliliğinden. Şimdi benden diğer iki çocuğuna düşen hakkı hesaplayıp vermemi istiyor. Ama benim bu konuda hiç bir fikrim yok. Eşimin kızlarına hukuki olarak vermem gereken miktar konusunda yardımcı olur musunuz? Teşekkür ediyorum. Iyi günler diliyorum…

 • İbrahim cabur 6 Nisan 2020 10:54

  Merhabalar ,
  Ozel bir sirkete santiye şefi olarak işe alindim ve çalışmaya başladım. Proje müdürü sözde performansım düşük oldugunu soyleyerek 8 ay santiye sefi olarak gorev yaptiktan sonra, bana artik saha şefi olduğumu santiye sefi olmadigimi belirtti. Bende bu durumu kabul etmedigin icin mecburi olarak isten kendi istegim ile ayrilmak zorunda kaldım. Yasal haklarimi arayacagim dediğimde ise is veren bana “ senin sözleşmende insaat teknoloji teknikeri yazıyor hic birsey idda edemezsin ” dedi. Ancak benim elimde isyerinde çalıştığım suredeki mail yazışmalarım,is yeri tutanakları, hatta izin kagitlarimda bile santiye şefi imzalarımı gosterir belgeler var. Ben bu durumda ihbar tazminatimi talep edebilirmiyim ?
  Yardimlariniz için simdiden teşekkür ederim.

  Saygılarımla

 • Turhan baysel 5 Nisan 2020 23:02

  İyi günler ben yaralama suçundan 1 sene 7 ay ceza aldım yeni cıkacak olan 3 senelik denetimli serbestlikten faydalanabiliyormuyum

 • aytekin öztürk 5 Nisan 2020 14:02

  merhaba.sahiplendiğim kediye yaklaşîk 1 yıl baktım.malum zamanları gelince huzur vermedi.bende dışarda çiftleşip gelsin diye kapıdan bıraktım.sabah ölmüş durumdaydî.iç kanama dedi veteriner.eski sahipleri bana dava açmaya hazırlanıyor.ne yapabilirim.belediyeye falan kaydı varmıydı bilmiyorum.karne falanda yoktu.aşılarını yaptırıyordum.dışarı saldîn ölūmūne sebeb oldun diye dava aćcaklar.işkence vurma vb.kesinlikle yapmadım.sonuć ne olur acaba.maddi olarakta kaldırabilecek durumda degilim.

 • Elif 4 Nisan 2020 17:12

  Merhaba ben bir soru soracaktım.Bu yıl kızımı dershaneye gönderdim fakat malum virüs dolayısı ile kapatıldı uzaktan ders vermeye başladı kızım hiç verim alamadığını söylüyor bırakabilme hakkım var mı? Teşekkürler

 • Harun kılıç 4 Nisan 2020 17:01

  Mrh 13 bloktan oluşan 26 ikiz dubleks li bir site şeklinde yapılmış yerde oturmaktayım yıllardır bir yönetim olusturulmadigi için yola bakan kısımlar kapılarını açarak site içinde bahçe duvarı örerek bizim ortak alanlarımızı işgal etmektedir ler ben orijinal projedeki geçiş alanları kapanmaktadır yakın zamanda aldığım için isimlerini bilmiyorum adres vede kapı numaraları üzerinden mahkemeye dava açabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim

 • Binnaz demirci 4 Nisan 2020 16:01

  Ben yetim ayligi alıyorum beni kredi vaadiyle dolandirdilar maaşına muafakatname verdim maaşım kesiliyor hiç başka gelirim yok gecinemiyorum ne yapmam lazim 7aydir kesiliyor 15aydaha kesilecekmis

 • Ceylan 3 Nisan 2020 23:15

  İyi Akşamlar. Benim kimliğinde doğum yılım
  01.01.2000 yazıyor
  Oysa ki gerçek doğum yılım 14.11.1999
  Hatta doğum raporum da var. Benim bunu düzeltirmem için mahkeme açmama gerek varmı yada nüfus müdürlüğünde değiştirilebilirmi.

 • Emre GÜNDÜZ 3 Nisan 2020 19:52

  Merhaba benim bir sorum olucak ben şimdi bir tasarımcıdan logo yapmasını istedim o da tamam dedi bana yaptı fiyatını söyledi bende tmm dedim o bana direk logoyu (sosyel medyadan)gönderdi bende daha parayı vermemiştim ben sonra almadım çünkü kuzenim bana yaptı bende almıyacağım dedim fotoyu da indiremedim ve alma durumum yoktu çünkü virüs var ATM ye gidemem ben almiyacagım dedim seni dava edicem dedi dava edebilir mi?

 • Burak öntaş 3 Nisan 2020 16:29

  Merhaba iyi günler :
  Corona virüsü sebebiyle üniversiteler kapandı. O yüzden bulunduğum evden çıkmak istiyorum sözleşmem ve senetim var. Evde durmıcam öğrenciyim ev sahibim çıkmam taraftarındeğil. Elde olmayan sebeplerden dolayı çıkmak istiyorum bir sorun olurmu

 • fatih yarar 3 Nisan 2020 15:41

  şikayetvar sitesinde bir firmadan aldığım hizmet hakkında haklı olarak bir şikayette bulundum. Beni whatsapptan avukatımız sizinle ilgilenecek dedi. Sizce bu şikayette bir hatada bulunmuş muyum ? Verdikleri hizmet gerçekten berbattı ve para iadesi konusunu açar açmaz hemen hizmeti dayayıp para iadesini aradan çıkarmak istediler benim düşünceme göre.

 • Abdullah Kayan 3 Nisan 2020 01:18

  Mrb İstanbul’da İşçi Olarak 1 Seneden Fazladır Çalışıyorum Hasta Olduğum İçin Memleketime Geldim Tedavi İçin rapor Aldım Raporum Bitti Ve İsyerine Şuan Corona Virus Salgını Nedeniyle Dönemiyorum İstanbul Girişler Çıkışlar Kapatıldığı İçin Bu Konuyu İşyerinin Muhasebecisi ne Söyledim Bana ozamn İstenn istifa etmemi istedi bende bende haklarımı alamayacagim için kabul etmedim oda 2 gün ise gitmemem durumunda beni işten çıkaracak bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim tazminat hakkımı alabilmem için ?

 • Selvinaz karabulut 2 Nisan 2020 19:50

  Ayni gün acilan bir dava konu ayni avukat ayni sadece 7 ci idare mahkemesi ..
  Bizimki 15 ci idare mahkemesi o arkadasinki biteli bir yil oldu bizimkinin neden bu kadar uzadigi kafama takildi …eksik bir sey yok eklenmesi istenen ama bilemedim ..sizce sorun ne kusura bakmayin cok bunaldim size boyle soruyorum ama😊

 • Süleyman Alparslan 2 Nisan 2020 07:38

  Annem 90 yaşında , 4 kız ve 2 erkek kardeşiz.Annem bankadaki parasının bilgisini 2 kızıyla paylaşıyor , bizim ne olup bittiğinden haberimiz yok.Yarin öbür gün vefat ederse , haksızlığa ugrarmiyiz.

 • Kudret 1 Nisan 2020 22:39

  Bu af paketinde adli para cezalarına af varmı acaba bilgi verirseniz sevinirim

  • Besler Hukuk 2 Nisan 2020 14:47

   Yasa hapis cezalarına ilişkin olduğundan kapsamaz.

 • Serkan yılmaz 1 Nisan 2020 19:59

  İyi günler
  Çalıştığım iş yerinde beni sürekli bir işten alıp başka işe veriyorlar o bitiyor diğer makinalara veriyorlar. Daha doğrusu usta bunu gıcıklığına yapıyor uyarmama rağmen bu böyle devam ediyor. Patrona iletmeme rağmen aynı olaylar devam ediyor. Makina montaj olarak girdiğim işte çaycılıkda yaptım diğer olan makinaları da kullandım.artık baskıyı kaldıramıyorum ne yapmam lazım

 • Selçuk küçük 1 Nisan 2020 08:38

  3 aylık çalışanı işveren ücretsiz izne çıkardı beni rizam olmadan. Ne yapabilirim

 • Emir 31 Mart 2020 21:26

  Selam kronik şeker hastasıyım işsizlik maaşı ile idare ediyorum taahhüdü ihlal cezası çıktı polis 1 hafta idare edicek sonuç ne olur

 • Tugberk 31 Mart 2020 20:39

  Yeni çıkacak af kapsamına asliye ceza mahkemesinde yeni açılmış ancak durusmasi henuz olmamis davalarida kapsarmi .
  Tesekkurler

 • Fuat Aslan 31 Mart 2020 15:48

  Yeni infaz duzenlemesinde 2018 den önceki hagb ilişkin bir madde varmı ?

  Benim hagb dolmasına 8 ay kaldı bununla ilgili bir silinme söz konusumudur

 • Acill yardim 30 Mart 2020 21:31

  Korona virusu nedeniyle velayeti bende olan çocuğumun 1 gun sure ile annesinde kalması durumu çocuğumun sagligini olumsuz etkilemesi nedeniyke ve sokaga cikmanin tehlikeli olmasindsn dolayi cocuhumu annesi istediginde göndermeme gibi bir önlem alabilirmiyim? Salgin süresince bu durumdan dolayı anmayis göstermeyen karsi taraf iicn nasil bir çözüm bulabilirim???önerileriniz ve cevabinizi bekliyorum..teşekkürler…